چینی‌ها «آواتار ۲» را تماشا می‌کنند

آرمان امروز «آواتار: راه آب» در سينماهاي چين هم به نمايش درميآيد و تاريخ اکران آن در سينماها تعيين شده است.

استوديو قرن بيستم با انتشار يک پست رسمي اعلام کرد در چين هم ميتواند «آواتار: راه آب» را اکران کند. اين شرکت همچنين يک تريلر و يک پوستر جديد از فيلم را به اشتراک گذاشت.

دنباله جيمز کامرون بر حماسه علمي تخيلي «آواتار» در سال 2009 از 16 دسامبر و همزمان با اکران آن در ديگر کشورها و آمريکا؛ در چين هم راهي پردههاي نقرهاي ميشود و هم به صورت معمولي و هم آيمکس اکران خواهد داشت.

اولين «آواتار» اکنون عنوان پرفروشترين فيلم تاريخ در گيشههاي جهاني را بدون توجه به تورم در اختيار خود دارد. از مجموع فروش 2.74 ميليارد دلاري آن فيلم، تقريباً 202 ميليون دلار از فروش در چين در دو نوبت اکران اوليه و اکران مجدد آن در سال 2021 به دست آمده است.

ميتوان انتظار داشت اکران «آواتار: راه آب» هم با اشتياق زيادي در بين آن دسته از تماشاگراني که طرفدار فيلم اول بودند، مواجه شود. جيمز کامرون کارگردان فيلم نيز در چين جايگاه بالايي دارد.

«تايتانيک» ديگر ساخته موفق کامرون همزمان با ساير نقاط جهان در چين اکران نشد و سال 1998 اکران محدودي داشت و در شبکههاي تلويزيوني چين پخش شد؛ ولي نسخه ترميم شده سه بعدي آن سال 2012 در چين اکران شد و در اولين آخر هفته اکرانش 58 ميليون دلار فروش کرد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه