خیز بلند فغانی برای فینال

علیرضا فغانی بدون تردید موفقترین داور در طول تاریخ فوتبال ایران بوده است؛ او به واسطه چندین سال حضور در تورنمنت های بینالمللی مختلف و قضاوت در بازی های بزرگ و حساس توانسته نامش را جاودانه کند و حالا احتمالا در آخرین جام جهانی که حضور دارد، تمام سعی خود را برای رسیدن به فینال تورنمنت انجام خواهد داد.

داور ایرانی در جامجهانی گذشته قضاوتهای فوقالعادهای در دیدارهای آلمان مقابل مکزیک و فرانسه مقابل آرژانتین داشت تا اینکه کمیته داوران فیفا برای بازی انگلیس و بلژیک که مسابقه سوم- چهارمی جام است انتخابش کرد. حالا فغانی با تجربیات فوقالعاده ناشی از حضور در دو جام جهانی و قضاوت در تورنمنتهایی مثل المپیک، جام کنفدراسیونها، جام ملتهای آسیا و بدون شک یکی از گزینههای قضاوت در فینال جامجهانی 2022 است.

 داور بینالمللی فوتبال ایران اگرچه چند ماه قبل از لیست الیت ایران خارج شد، اما انگیزهاش را از دست نداد و بدون آنکه هیچ واکنشی به تصمیم عجیب کمیته داوران فدراسیون فوتبال داشته باشد، تمام تمرکز خود را روی مسابقات جامجهانی گذاشت. او از مدتها قبل به همراه کمکهای همیشگیاش تمرینات ویژه خود را شروع کرد تا با آمادگی بالا در قطر حضور یابد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه