سخنگوی اتحادیه اروپا:

بورل به میانجیگری ایران و آمریکا ادامه می‌دهد

 

آرمان امروز: سخنگوی اتحادیه اروپا می گوید که جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه همچنان به تعامل خود با مشارکت کنندگان در مذاکرات برجامی از جمله ایران و آمریکا ادامه می دهد.

پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بحث درباره احتمال اعمال تحریم علیه ایران به معنای تغییر رویه اروپا در خصوص مذاکرات برجامی است یا نه، گفت: موضوع برجام، فرآیندی مجزاست که نماینده عالی اتحادیه اروپا در آن به عنوان هماهنگ کننده عمل می کند و بین مشارکت کنندگان هماهنگی ها را انجام می دهد. رویه مربوط به برجام توسط طرف ها و مشارکت کنندگان تعیین می شود، نه توسط هماهنگ کننده که نقش هماهنگی و تسهیل را برعهده دارد.

از این نظر، نماینده عالی به تعامل خود با هر یک از مشارکت کنندگان از جمله ایران و آمریکا ادامه می دهد.

سخنگوی اتحادیه اروپا در خصوص برخی گزارش های رسانه ای که گفته اند اتحادیه اروپا در جلسه روز دوشنبه - سوم بهمن - خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریستی قرار نخواهد داد، گفت: ما هیچگاه درباره گمانه زنی های رسانه ای در خصوص مباحث محرمانه بین کشورهای عضو اظهار نظر نمی کنیم. تصمیمات در زمینه تحریم ها به صورت محرمانه مورد بحث قرار می گیرند و صرفا پس از تصویب اطلاع رسانی می شوند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه