مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز:

بازنشستگی پیش از موعد راهگشای معلولین است


قزوین- مصطفی مرادی،خبرنگارآرمان امروز-مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز گفت: در سال 83 قانون جامع حمایت از معلولان مطرح شد و چون نواقصی داشت در سال 96 از سوی مجلس اصلاحاتی در آن صورت گرفت اما یک بند مهم دارد که اجرایی شدن آن را منوط به بودجه می کند و به همین دلیل این کار هنوز اجرایی نشده است.
سید محمد موسوی اظهارداشت: این قانون نیازمند اعتبارات خاص خود است و همه دستگاهها نیز باید بر اساس قانون به وظایف خود در مقابل معلولان عمل کنند تا چالش های این گروه برطرف شود و در کنار آن انتظار داریم اعتبار ویژه قانون جامع حمایت از معلولان را تامین کنند تا این کار بیش از این متوقف نشود.
موسوی بیان کرد: این قانون در سالهای گذشته اجرا نشد و امسال هم به دلیل تزریق قطره چکانی اعتبارات همچنان معطل مانده و متوقف شده که ما را نگران کرده است.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز گفت: سهم معلولان در رسانه ها چه میزان و کجاست و چرا در بیان مشکلات این گروه جامعه حق مطلب ادا نمی شود؟.
رئیس هیئت مدیره کانون معلولین توانا یادآورشد: شما خبرنگاران مانند «حس گر» جامعه و «تب سنج» هستید که رسالت شما انعکاس صدای مردم در رسانه است و میزان التهاب جامعه با کمک شما بهتر دیده می شود لذا درخواست می کنیم با شفافیت و بیان واقعیت ها کمک کنید تا مشکلات جامعه سریعتر حل شود.
وی اظهارداشت: زخم تورم بر پشت مردم بویژه معلولان کاملا مشهود است و بعنوان یک کارآفرین تلاش کرده ایم مرهمی بر زخم های معلولان باشیم و به اشتغال، مسکن و ازدواج این گروه کمک کنیم.
وی گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم با تخصیص اعتبار زمینه اجرایی شدن این قانون را مهیا کنند تا مشکلات معلولان تا حدودی برطرف شود.
این فعال اقتصادی بیان کرد: خود را هرگز یک سرمایه دار نمی دانم زیرا سرمایه دار واقعی خداست و من وکیلم تا این سرمایه را درست مصرف کنم و بهترین راهش را در مسیر اشتغال معلولان بکار بستم و از برکت آن برخوردار شده ام.
وی گفت: با راه اندازی شرکت فیروز توانسته ایم برای 1000 نفر از معلولان شغل ایجاد کنیم و خوشحالم که در قزوین هیچ معلول متکدی نداریم و این افتخار با راه اندازی کارخانه مواد شوینده و بهداشتی فیروز محقق شده است.
رئیس هیئت مدیره کانون معلولین توانا با بیان اینکه، معلولان در گذران معیشت روزمره و تأمین دارو که برای آنان حیاتی است، به سختی افتاده‌اند، بیان کرد: شرایط اقتصادی سبب شده تا تامین تجهیزات توانبخشی، آموزش و بهداشت فردی این گروه نیز با مشکل روبرو شود.
موسوی خاطرنشان کرد: در این سال‌ها عملکرد سازمان‌های حمایتی به‌ویژه سازمان بهزیستی که متولی رسیدگی به طیف وسیعی از آسیب‌دیدگان اجتماعی است بدلیل اعتبارات ناچیز راضی کننده نبوده و این سازمان با دهها وظیفه قادر به خدمت رسانی مطلوب نیست و باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد.
رئیس هیئت مدیره کانون معلولین توانا گفت: اجرای قانون جامع حمایت از معلولان و بازنشستگی پیش از موعد این افراد میتواند راهگشای مشکلات عدیده معلولان باشد.
موسوی گفت: یکی دیگر از مشکلات این گروه، اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان است که به دلیل مشکلات جسمی بایستی این افراد 20 ساله بازنشسته شوند تا زمینه کار برای افراد پشت نوبت هم مهیا شود.
وی یاد آور شد: معلولان در خدمت دولت با حمایت دولت از بازنشستگی پیش از موعد استفاده می کنند، چرا دولت از از معلولان کارگر از واحد های تولیدی برای بازنشستگی پیش از موعد حمایت نمی کند
مدیرعامل شرکت فیروز درپایان گفت: امروز در شرایطی مولدسازی را آغاز کرده ایم  تا اموال دولت را بفروشیم و خرج هزینه های جاری کنیم اما مولدسازان و تولیدکنندگان واقعی را فراموش کرده ایم واین غفلت نگران کننده است

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه