کـوتـاه

سفر سیدحسن خمینی به بجنورد

منتخب مردم در شورای شهر بجنورد با اشاره به دیدار اخیر شماری از معتمدان استان با برخی از مسئولان کشور گفت: طی این نشست‌ها از جمله ‌با حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، وی قول داد‌ه به خراسان‌شمالی سفر خواهد کرد. جمشید گریوانی با اشاره به اینکه این سفر برای نخستین‌بار به بجنورد انجام خواهد شد، تصریح کرد: طی این سفر آیت‌ا... موسوی‌بجنوردی هم حضور خواهند داشت. منتخب مردم در چهاردوره شورای بجنورد اظهار امیدواری کرد تا این سفر که به منظور دیدارهای مختلف انجام خواهد شد، برکات ارزشمندی را‌ برای استان به همراه داشته باشد.

 

نتیجه انتخابات به مردم آرامش داد

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با حضور در شبکه خبر گفت: شاید اغراق نباشد اگر بگویم 20سال است چنین آرامشی را در کشور نداشتیم. حبیب‌ا... عسگراولادی بیان کرد: زمانی که متوجه نتیجه انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری شدم، گفتم: آقای روحانی، در میان شش نامزد حاضر در انتخابات، خیرالموجودین است. وی اضافه کرد: آثار این انتخاب را در آرامش مردم و کشور دیدیم. وی تصریح کرد: نتیجه انتخابات به مردم آرامش داد و تاکنون چنین آثاری از اعلام نتایج یک انتخابات در جامعه را به یاد نمی‌آورم.

 

۱۲۰ نماینده در تعامل دولت و مجلس

مسئول تشکیل کارگروه‌ها‌ی همکاری دولت و مجلس فراکسیون رهروان ولایت از ثبت‌نام ۱۲۰ نماینده در این کارگروه‌ها خبر داد. احمدرضا دستغیب با اشاره به تشکیل 7 کارگروه تخصصی در فراکسیون، تشکیل این کارگروه‌ها را سازوکاری برای تعامل دولت و مجلس عنوان کرد. وی با بیان اینکه تشکیل این 7 کارگروه در یک شرایط تعریف شده و برابر صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این 7 کارگروه تخصصی شامل اقتصاد و بودجه، سیاست و امنیت، فرهنگ و اجتماع، آموزش و بهداشت، انرژی، تولید و کارگروه امور زیربنایی است.

 

تکذیب تغییر در تیم هسته‌ای

سخنگوی وزارت خارجه، تشکیل تیم مذاکره‌کننده جدید هسته‌ای را رد کرد و گفت: اینکه برخی از سخنان روز چهارشنبه وزیر خارجه تشکیل تیم جدید مذاکره‌کننده هسته‌ای را استنباط کرده‌اند، نادرست بوده و سوءبرداشت است. سیدعباس عراقچی در توضیح اظهارات روز چهارشنبه علی‌اکبر صالحی اظهار کرد: منظور وزیر خارجه از تشکیل گروه، همان گروه‌ها و تیم‌هایی است که آقای دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری منتخب، در عرصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و... تشکیل داده‌اند تا روند انتقال مسئولیت‌ها و وظایف دولت آینده را تسریع کنند. وی در عین حال تصریح کرد: البته آقای روحانی در زمان مقتضی تصمیم لازم را (در زمینه تشکیل تیم جدید هسته‌ای) اتخاذ خواهد کرد.

 

رسالت قوه قضائیه
برخورد با دانه درشت‌هاست

نماینده تهران گفت: اگر قوه قضائیه می‌خواهد مشی شهید بهشتی را دنبال کند، نمی‌تواند با تساهل و تسامح رفتار عدالت‌طلبانه شهید بهشتی را محقق کند. زهره طبیب‌زاده درمورد پرونده‌های کلان زمین‌خواری اظهار کرد: ما امروز زمین‌خواری‌هایی رامی‌بینیم که بعضا هکتارها زمین مردم را گرفته‌اند و دادستان و قوه قضائیه به‌عنوان مدعی‌العموم باید درصدد بازپس‌گیری آنان بر‌آیند. بنابراین اگر قوه قضائیه می‌خواهد رسالت خود را به انجام دهد ابتدا باید از دانه درشت‌ها شروع کند.

 

آمانو وتاکید بر ادامه گفت‌وگوها

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه بر ادامه گفت‌وگوهای دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل متحد با ایران تاکید کرد. آمانو در جریان سخنرانی خود در سومین کنفرانس بین‌المللی سطح عالی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سنت پترزبورگ، با تاکید بر ادامه گفت‌وگوهای آژانس با ایران گفت که هدف از این مذاکرات اطمینان درباره صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای این کشور است. وی افزود: «وظیفه‌ام به عنوان مدیرکل آژانس انرژی اتمی، جمع‌آوری اطلاعات و ارائه آنها به شورای حکام است.» آمانو در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تغییر مواضع آژانس در قبال ایران با توجه به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفت: «موضع ما با رویکردی که در زمان رئیس‌جمهوری فعلی داریم، تفاوتی نخواهد کرد.» وی تاکید کرد که گفت‌وگوهای آژانس با ایران با هدف دستیابی به نتایج قطعی ادامه خواهد یافت.

 

درخواست مذاکره فوری ایران با امارات

شرکت‌کنندگان در سیزدهمین کنفرانس پارلمان‌های عربی- آفریقایی از ایران خواستند تا فورا با دولت امارات درخصوص جزایر سه‌گانه مذاکره کند. در بیانیه پایانی این کنفرانس شرکت‌کنندگان از ایران خواستند تا فورا با دولت امارات متحده عربی برای حل مساله جزایر سه‌گانه به روش مسالمت‌آمیز و بر اساس اصول قوانین بین‌المللی وارد مذاکره شود. این در حالی است که در چند روز گذشته یک شماره از روزنامه کویتی «الرای العام» که در سال 1970 میلادی انتشار یافته، مورد توجه قرار گرفته، چراکه در این روزنامه از «امضای قرارداد واگذاری قطعی سه جزیره ابوموسی،‌ تنب بزرگ و کوچک به ایران» خبر داده شده است. براساس خبر این روزنامه کویتی، در این قرارداد حاکم «رأس‌الخیمه» اعلام کرده است که هیچ‌گونه حق مالکیتی در قبال این جزایر ندارد.

 

ما این بهشت را نمی‌خواهیم!

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: امروز دینداری در زبان و ادبیات مدعیان دینداری یعنی خشونت، تعصب و تبعیت کورکورانه. کار به جایی رسیده که خجالت می‌کشیم بگوییم مسلمان هستیم. به خودشان کمربند انفجاری می‌بندند و مردم را می‌کشند و مدعی هستند که به بهشت می‌روند! ما این بهشت را نمی‌خواهیم. شهید بهشتی را قطعه قطعه کنی، آدم بکشی تا بروی بهشت؟! وی افزود: به رغم هجمه بدخواهان، بیش از 73 درصد از مردم در انتخابات شرکت کردند. این مهم علی‌رغم همه تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی، دردها و رنج‌های ناشی از کاستی‌ها به وجود آمد.

read online women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه