کـوتـاه

حمایت حداقلی وزارت جوانان از سمن‌ها

فارس: معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حمایت‌های حداقلی وزارتخانه از سمن‌ها در سال گذشته به لحاظ موضوع ادغام، فهم و درک بالای جوانان نسبت به نقش خود در سمن‌ها را عامل سرپا ماندن سمن‌ها بیان و آن را دلگرم‌کننده دانست. محمدصادق اکبری گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود علاوه بر تاکید بر آشنایی با میراث گذشته، به مراتب گردشگری مذهبی با تاکید بر بقاع متبرکه را توصیه کرده‌اند و جا دارد که سمن‌ها برای تحقق این مطالبه مقام معظم رهبری به ایفای نقش بپردازند.وی افزود: این انتظار وجود دارد که با در دستور کار قرار گرفتن این موضوع توسط سمن‌ها، شاهد تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های گردشگری فرهنگی باشیم.اکبری در ادامه با اشاره به برخی برنامه‌های طراحی شده برای سازمان‌های مردم نهاد از ساماندهی اعتبارنامه پس از بحث ادغام و تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ابلاغ آن به استان‌ها و همچنین شبکه‌سازی سازمان‌های مردم نهاد موضوع محور در 8 حوزه و نیز طراحی دوره‌های توانمندسازی عمومی و تخصصی در کشور خبر داد.

 

آموزش مداحی درفرهنگسراهای تهران

ایلنا: مدیر روابط عمومی خانه مداحان کشور از آموزش یکپارچه مداحی در تمامی فرهنگسراهای مناطق تهران خبر داد. جواد احمدی با اشاره به جلسه اخیر خانه مداحان کشور با مسئولان مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری گفت:‌ در این جلسه قرار بر این شد، فعالیت مشترکی بین خانه مداحان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صورت بگیرد و مداحی به صورت یکپارچه در تمامی فرهنگسراهای مناطق تهران تدریس شود. وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز مداحی در فرهنگسراهای تهران تدریس می‌شد اما به صورت علمی و آکادمیک نبود، افزود: با تعاملی که صورت گرفته است آموزش مداحی به صورت کاملا اصولی درفرهنگسراها تدریس خواهد شد.

 

2 میلیون بازنشسته ‌بیمه طلایی می‌گیرند

فارس: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه 2 میلیون بازنشسته ‌بیمه طلایی می‌گیرند، گفت: به هر بازنشسته‌ای که امسال به سفر زیارتی و سیاحتی اعزام شود 600 هزار تومان کمک نقدی اعطا می‌شود. ایراندخت عطاریان اظهار کرد: امسال 80 هزار نفر از بازنشستگان کشوری از وام ضروری برخوردار می‌شوند. وی همچنین از افزایش بیمه عمر و حوادث بازنشستگان کشوری از 3 میلیون تومان به 20 میلیون تومان خبر داد و تصریح کرد: امسال 2 میلیون نفر از بیمه طلایی برخوردار می‌شوند. وی ادامه داد: چنانچه بازنشستگان به صورت تعاونی تقاضای وام داشته باشند؛ هر یک از آنان یک میلیون و 500 هزار تومان وام پرداخت خواهد شد.

 

امتحانات جبرانی دانش‌آموزان؛ دوم شهریور

مهر: ‌رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری امتحانات جبرانی دانش‌آموزان از دوم شهریورماه خبر داد. عبدالامیر عرفی گفت: دانش‌آموزانی که در امتحانات خردادماه موفق به کسب نمره لازم نشده‌اند، می‌توانند در امتحانات جبرانی که از دوم شهریور شروع می‌شود، شرکت کنند.وی افزود: دانش‌آموزانی که در امتحانات شهریور ماه نیز نمره قبولی را دریافت نکنند، می‌توانند در امتحانات دی ماه شرکت کرده تا موفق به کسب نمره قبولی شوند.به گفته عرفی، دانش‌آموزان پایه سوم متوسطه و دوره پیش‌دانشگاهی که در امتحانات شهریور نیز موفق به کسب نمره قبولی نشوند باید در مدارس بزرگسالان ادامه تحصیل داده و مجددا در امتحانات دی‌ماه شرکت کنند.

 

تغییر برنامه واکسیناسیون در كشور

ایلنا: معاون بهداشتی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از تغییر برنامه واکسیناسیون در کشور از نیمه دوم سال جاری خبر داد. فاطمه رخشانی با اعلام بازنگری در برنامه واکسیناسیون در کشور گفت: با ورود واکسن پنتاوالان به کشور برنامه واکسیناسیون از مهرماه تغییر پیدا می‌کند. وی با اشاره به اینکه تمام اقدامات مربوط به واردات واکسن «پنتاوالان» انجام شده است،‏ افزود: با وجود اینکه قیمت این واکسن‌ها به دلیل مسائل ارزی چند برابر شده است اما شرکت خارجی که قرار است دارو را وارد کند انتخاب كرده‌ایم و قراردادهای مربوط به آن نیز بسته شده است.معاون بهداشتی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این شرکت خارجی موظف شده است ضمن اینکه واکسن پنتاوالان را به کشور وارد می‌کند تکنولوژی ساخت این دارو را نیز به انستیتو پاستور ایران انتقال دهد و در این صورت بعد از مدتی خودمان این واکسن را در داخل كشور تولید خواهیم کرد.

 

آخرین مهلت صدور شناسنامه مکانیزه

مهر: معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از صدور شناسنامه مکانیزه خارج از نوبت برای والدینی که فرزند خود را «مهدی» می‌نامند، خبر داد. محسن کرمی در اینباره گفت: برای والدینی که طی روزهای 3 الی 10 تیرماه سال جاری، نام «مهدی» را برای فرزند خود برگزیده‌اند، شناسنامه مکانیزه خارج از نوبت صادر می‌شود.

 

مراکز مشاوره اجتماعی برای کارگران

فارس: مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از فعالیت 2500 خانه بهداشت کارگری خبر داد و گفت: به زودی مراکز مشاوره اجتماعی برای این قشر ایجاد می‌شود. غلامرضا بستان‌منش با اشاره به تفاهم‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بهزیستی به منظور آموزش مهارت‌های اجتماعی کارگران اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات رفتاری، تربیتی و چگونگی برخورد با فرزندان در دستور کار قرار دارد تا بتوان با ارتقای سطح مهارت روابط خانوادگی کارگران، سلامت جامعه و خانواده را فراهم کرد.وی با اشاره به اینکه سال گذشته در این راستا یک‌هزار و 278 کارگاه آموزشی برگزار شده است، تصریح کرد: این آموزش‌ها در سطوح مختلف برای جامعه کار و تولید و توسط بهداشت‌یاران خانه‌های بهداشت و کارگران انجام شده است.

 

تعامل با دولت

مهم‌ترین فاکتور شهردار آینده تهران

ایلنا: شهردار آینده تهران باید فردی باشد که در کار خود دارای تخصص باشد به‌گونه‌ای که در گام نخست ایجاد تعامل با دولت را سرلوحه کار خود قرار دهد.«محسن سرخو» درباره مطرح شدن مساله انتخاب شهردار آینده با اشاره به اینکه فعلا پرداختن به این موضوع زود است گفت: آنچه اهمیت دارد انتخاب شخصی است که ضعف‌های شهرداران گذشته را نداشته باشد چراکه به دلیل عدم تعامل خوب شهرداران تهران با هیات دولت استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی امکان‌پذیر نبوده است و بعضا مردم تهران از این امکانات محروم بوده‌اند. وی با اشاره به اینکه هزینه اداره شهر تهران توسط مردم آن تامین می‌شود، تاکید کرد: استفاده از امکانات شهرسازی، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌ها برای توسعه شهر تهران و رفاه شهروندان باید در دور آینده مدیریت شهری عملیاتی شود.

read married cheaters women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه