انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
سیاسی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
وزیر دفاع: فیلم‌های آمریکایی‌ها از نفتکش‌ها سندیتی ندارد
اقدامات آمریکا علیه ملت ایران جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی است/ روح برجام، روابط تجاری و اقتصادی است
شمخانی: در برابر بدعهدی طرف مقابل، گام به گام تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهیم
روسیه در ایران ماندگار شد
نظارت بر«شهریه‌»‌ دریافتی مدارس/استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر
لزوم ساماندهی نظارت در بررسی صلاحیت‌ها
پرسش‌هایی پیرامون نو اصولگرایی
بولتون و ترامپ دو روی یک سکه هستند /خروج از برجام در دستور کار ایران نیست / نمی‌شود با تهدید ایران را مرعوب کرد
ملت ایران پیروز جنگ اراده‌ها خواهد بود
آمريكايي‌ها تحليل متناقضي از ايران دارند
بازگشت به رآکتور قبلی اراک دیگر یک معما یا راز نیست
رفتار دوگانه جامعه متناقض مي‌سازد
کاهش تعهدات برجامی، نشان‌دهنده پایان صبر تهران است/ ایران حق دارد ابعاد حادثه دریای عمان را بررسی کند/ عربستان و امارات هم می‌توانند متهم شناخته شوند/ ترامپ، سست عنصر است
کمیته‌های انضباطی حق ورود به کرسی‎های آزاداندیشی را ندارند/برخی مدیران مانع ایجاد می‌کنند
وارد کنندگان را مجبور به گرفتن گواهی اسقاط از یک تعاونی کردند/ ستاد سوخت بدون هیچ فرمول مشخصی قیمت تعیین می‌کند
آخرین قضاوت غیرعلنی
اصلاح‌طلبان راهی جز شرکت در انتخابات ندارند/ نمی‌توانیم کشور را به دست پایداری‌ها بدهیم
از گران شدن پیاز و سیب‌زمینی تا صف‌های طویل گوشت/ آیا حذف ارز دولتی به نفع مردم است؟!
سرخو: نظارت مردم بر اموال مسئولان از گسترش فساد جلوگیری می‌کند
نخستین ضربه‌ جهانی واجا به شبکه‌ جاسوسی آمریکا/ارائه جزئیات جدیدترین ضربه در آینده‌ای نزدیک
صدای ایران هم باید به جهان برسد
آمریکا مدرک معتبری برای متهم کردن ایران ندارد
سناریوی دیگری از سفر شینزو آبه
دستور قاضي القضات
تصويب نشدنFATF به اينستكس لطمه مي زند/ اگر تنش‌ها با ديپلماسي كاهش نيابد، واشنگتن پلنB را اجرا مي‌كند
نيش‌هاي امروز و معماي ورود نجفي به شهرداري
کشور به خاطر فشارهای آمریکا در شرایط خاصی است
با هیچ ملتی نمی‌جنگیم/ باید طوری به عالم متصل شویم که پیوند ما جداناپذیر باشد
حادثه دریای عمان سناریوی از پیش طراحی شده آمریکا و اسرائیل است/ حذف ایران از صحنه تحولات جهانی عملی نیست/ مواضع تهران در راستای دفاع از منافع منطقه و اسلام است
امضای بیش از دو هزار پرونده توسط رئیس قوه قضائیه برای اعاده دادرسی
شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است
سخنگوی سازمان ملل: دبیرکل از تمام اعضای برجام می‌خواهد به تعهدات‌شان پایبند باشند
افتتاح «ترمینال سلام» فرودگاه امام (ره) با حضور رئیس جمهوری
هیچ مذاکره و کوتاه آمدنی در برابر آمریکا را شاهد نخواهیم بود
انتظارمردم رصد قضایی فضای مجازی و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی است
ایران آماده توسعه روابط خود با چین در همه حوزه ها است
کارت زرد مجلس به «آذری جهرمی»
فرصت اروپا برای جبران بسیار کوتاه است
به زودی کل تولید آب سنگین را در کشور مصرف خواهیم کرد/ برای ورود به گام دوم منتظر تصمیم مقام‌ها هستیم/ تا ١٠ روز آینده از سقف تولید ٣٠٠ کیلو اورانیوم عبور می‌کنیم
منافع ملی و امنیت سفارتخانه‌ها
مشکل اصلی فرزندآوری در ینگه دنیا!
معروفیت شبکه «سه» به شبکه «فروغی و دوستان»!
ترامپ مذاكره را هم تجارت مي داند
وحدت‌شکنی به‌اسم نواصولگرایی
هشدار! جراحي اقتصادي براي كاهش فاصله طبقاتي
قالیباف ۹۸؛ بازیگری که می‌خواهد بازیگردان شود؟
نقوی‌حسینی: اقدامات آمریکا در برابر ایران نوعی یاغی‌گری است
فراخوان عمومی برای اصلاح و تکمیل روندهای دستگاه قضا مناسب نیست/ اگر افراد فرهیخته نظر دهند، زحمتش کمتر و نتیجه‌اش بیشتر است
واکنش عضو شورا به احتمال دریافت رشوه در کمیته‌های نما/امکان فساد و رانت در هر سازمانی که اعمال سلیقه می‌کند، وجود دارد
بیشتر
کد خبر: 109778 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۲۸ - 11:30
جنگ اقتصادی در حال از دست دادن کارکرد خود است
رئیس کمیسیون اقتصادی:

جنگ اقتصادی در حال از دست دادن کارکرد خود است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مواجهه نظامی با ایران این یک بلُف سیاسی است و آمریکایی ها اگر روزی بخواهند دست از پا خطا کنند، می دانند تمام منافعشان در منطقه از بین می رود.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اقدامات آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امریکایی ها از سال ۹۰ برنامه جدیدی تحت عنوان تحریم های هوشمندانه علیه کشور ما در دستور کار قرار دادند و با توجه به این قضیه تصور می کردند با این تحریم ها، ایران از پای در می آید و در اظهارنظر اولیه اوباما بعد از تصویب این تحریم ها عبارت «تحریم های فلج کننده» به کار برده شد که در بازه زمانی حداکثر ۶ ماهه ایران را از پای در می آرود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ با ادبیات جدیدی از تحریم آشنا شدیم، افزود: کشور ما از ابتدای انقلاب اسلامی با تحریم های مختلفی مواجه بوده اما در سال ۹۰ توسط گروهی متخصص از اقتصاددان و افراد امنیتی تحریم های جدید برنامه ریزی شد و طراح این تحریم ها «ریچارد نفیو» نویسنده کتاب هنر تحریم ها معتقد بود اگر با رویکرد برنامه ریزی دقیق و کاملا مبتنی بر مطالعات مالی و اقتصادی بنگاه ها، وزارت خانه ها و بخش خصوصی ایران عمل کنیم، این کشور ظرف ۶ تا ۹ ماه از نظر اقتصادی ساقط می شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: البته مشکلاتی برای اقتصاد ما به وجود آمد و هزینه هایی دادیم اما نه تنها فلج نشد بلکه اقتصاد ما محکم به مسیر ادامه داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با روی کار آمدن ترامپ ادبیات آمریکا درخصوص تشدید تحریم های اقتصادی با ادبیات گستاخانه همراه شد و به حدی شد که براساس تحلیل ها پیش بینی شد شوک ارزی که آغاز آن را در سال ۹۶ شاهد بودیم، در سال ۹۷ به فروپاشی ایران منجر می شود. این موارد نشان می دهد دشمن تمام تلاش و هر چه در بضاعتش بوده را به کار گرفته و در دوره جدید کشورهای خائن منطقه را در حیطه عمل خود قرار داده و کشورهای عربی را با پول نفتشان به جنگ اقتصادی با ایران آورده اند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه این مسائل نشان می دهد علی رغم تمام تلاش و پیش بینی آنان ایران با اقتدار جلو می رود، افزود: البته هزینه های سنگینی بر ما تحمیل کردند که بخشی از آن به دلیل سوءمدیریت در داخل کشور و به ویژه در نیمه اول سال ۹۷ و سیاست غلط ارزی بود که اگر درست عمل می شد این تبعات کمتر بود.

پورابراهیمی اظهار کرد: به دلیل تصمیمات غیرتخصصی و غیرکارشناسی در کشور، هزینه ایجاد شد و در جریان تحریم ها، مسائل را تشدید کردند.

وی تصریح کرد: آمریکا از برجام خارج شد اما جمهوری اسلامی با این فضای ایجاد شده با مقاومت بیشتر و قدرت و توان برای عبور از تحریم های جدید تلاش می کند و امریکا دید تحریم ها کارسازی خود را در حوزه اقتصادی دارد از دست می دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا وزیر خزانه داری آمریکا و همچنین نویسنده کتاب هنر تحریم ها اظهارنظر کردند که جمهوری اسلامی در بازه زمانی کوتاه مدت چندین ماهه از این تحریم ها عبور می کند و دیگر هیچ قدرتی نمی تواند هیچ تحریم اقتصادی علیه ایران انجام بدهد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه همین افراد تاکید دارند باید تحریم ها را کاهش بدهیم تا ایران با شرایط تحریم انطباق پیدا نکند، تصریح کرد: با این شرایط، ادبیات آمریکایی ها تغییر کرده و سراغ ادبیات جنگ آمده اند و ارسال ناو جنگی به نظر ما نشان از ضعف امریکاست و نشان اقتدار نیست. زیرا اگر توان لازم را داشتند در جنگ اقتصادی می گفتند نیاز به جنگ نظامی نداریم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارنظر امریکایی ها در تغییر ادبیات مواجهه با ایران از اقتصادی به نظامی یعنی کارسازی جنگ اقتصادی خاتمه یافت.

وی افزود: در حوزه نظامی آمریکایی ها یک دهه قبل اعلام کردند نمی توانیم مواجهه کنیم و امروز ایران به مراتب قدرتمندتر شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه آمریکا جنجال تبلیغاتی علیه ایران به راه انداخته که بیشتر ایجاد رعب و وحشت در منطقه باشد، تصریح کرد: ما در دفاع مقدس که همه دنیا پشتیبان صدام بود، یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم و موفقیت های زیادی به دست آوردیم و  امروز ایران در اوج اقتدار نظامی است و نه تنها از خود صیانت می کند بلکه معادلات نظامی در عراق، سوریه و ... را تحت تاثیر قرار داده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مواجهه نظامی با ایران این یک بلُف سیاسی است و امریکایی ها اگر روزی بخواهند دست از پا خطا کنند، می دانند تمام منافعشان در منطقه از بین می رود و امریکا حتی اگر بخواهد جنگی راه بیندازد هزینه های سنگینی می دهد لذا طبق فرموده مقام معظم رهبری، آنها جرات و جسارت ورود به جنگ با ما را ندارند. ضمن اینکه جنگ اقتصادی در حال از دست دادن کارکرد خود است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.