انتخاب تاریخ:   /  /   
کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
سیاست ایران بعد از نقض برجام چه خواهد بود؟
مسئولان و حفظ کرامت انسانی
چرا سوال از وزیر دادگستری؟
عاقبت اندیشی برای مدیریت پایتخت
اصلاح‌طلبان، محسن هاشمی و تکرار انتخابات مجلس ششم
دفاع قانونگذاران بين المللي از برجام
افشاني آمد؛ عارف حذف شد
پلیس تنها ضابط قضائی است، نه‌ قاضی
دولت نظامي؛فاجعه تمام
داروغه‌وار تولید را به خاک سیاه نشاندیم
بعضی‌ها از شبکه‌های اجتماعی بدشان می‌آید/ ظاهرا مردم جز دولت نمی‌توانند از کسی انتقاد کنند/ از سیستم ارز در ۴ سال گذشته ناراضی بودم
پیگیری پرونده اسیدپاشی به دختر تبریزی در معاونت امور زنان/امیدوارم بازی‌های بعدی فوتسال بانوان با حضور تماشاگر برگزار شود
اصلاحات نسخه‌ای کم‌هزینه برای حل چالش‌های کشور است/ برخی به بن‌بست و ناامیدی در کشور دامن می‌زنند
گروه‌های فشار می‌خواهند روحانی موفق نشود/ منتخب بعدی مردم هم چهره‌ای اصلاح‌طلب خواهد بود
ظریف: آماده بازگرداندن برنامه هسته‌ای‌مان با سرعت بالاتر هستیم
قطاع الطریق آزادی، تلگرام و شهروندان روس
محسن هاشمی مسلط‌تر است
آنچه مانع گفت‌وگوست
می‌خواهند تخلفات شهرداری سابق پنهان بماند!
توسعه غیر ایدئولوژیک راهکار بحران خاورمیانه
اعتدال و توسعه توهم ظرفیت بزرگ نداشته باشد
شورای شهر و انتخابی دشوار
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
اقدامات موثری در زمینه برخورد با مفاسد و پرونده‌های اصحاب ثروت و قدرت به انجام رسیده است
مخالف رفتن عارف به شهرداری تهران هستم/ شهرداری پایتخت نباید تبدیل به سکوی ریاست‌جمهوری شود
شهردار جدید مقابل فشارها عقب‌نشینی نکند
موافقان و مخالفان شهردار شدن عارف و هاشمي
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
باید با فساد و روحیه اشرافی‌گری به‌شدت مقابله شود
«محبوبيت تلگرام» از بي‌اعتمادي به صداوسيماست
یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد/ مسئولیت بانک مرکزی برای مدیریت مستمر نرخ برابری ریال در مقابل یورو
در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود
رقص استثناطلبی با ساز انفعال
همگرایی و همنشینی راه عبور از مشکلات
گفت‌وگو راه‌حل مشکلات کشور
سعید مرتضوی و عدم تمکین به قانون
چرا فیلترینگ؟
مرتضوي و فرار از اجرای حکم
بحران سرخوردگي را نمي بينيد؟
جریان سوم در انتخابات ۱۴۰۰ بازی ساز خواهد شد
جدال لفظي شديد وزير بهداشت و قاضي پور
دفاع از «آزادي هاي سياسي» را تا آخر خط ادامه مي‌دهيم
جریان‌های سیاسی نباید دولت را کنار بگذارند/ تلاش عوامل داخلی و بین‌المللی برای تضعیف دولت
به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم
رژه روز ارتش و رونمایی جدیدترین تجهیزات نیروهای مسلح
طرح سوال از وزرای کشور و دادگستری به‌دلیل عدم دستگیری سعید مرتضوی تقدیم هیات رییسه مجلس شد
مرتضوی نمی‌تواند فرار کند/ هرچه زودتر حکم اجرا شود
یک به هیچ به نفع جهان!
اندر باب در‌دسترس‌نبودن مرتضوی
تامین تقاضای بازار شرط تک نرخی شدن ارز
بیشتر
کد خبر: 67188 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - 22:47
بودجه باید در جهت حمایت از اقشار ضعیف جامعه باشد
حجت الاسلام صدیقی در نماز جمعه:

بودجه باید در جهت حمایت از اقشار ضعیف جامعه باشد

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه بودجه باید در جهت حمایت از اقشار ضعیف جامعه باشد، گفت: باید مدیریت کارآمد برای اشتغالزایی جوانان داشته باشیم و در این راستا حرف و شعار دیگر کافی است.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از  مهر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: مسئله امروز، حادثه اغتشاشات اخیر است که یک فتنه و یک توطئه خارجی به حساب می‌آید، فتنه چهره‌های منافق را آشکار می‌کند و دوست و دشمن در بحران‌ها خود را نشان می‌دهند و در این فراز و نشیب‌ها است که گوهر افراد جامعه نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: این اغتشاشات به فرموده رهبری، عوامل بیرونی دارد، سازمان‌یافته است و توطئه‌ای است که توسط شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی، ماه‌ها برنامه‌ریزی و مطالعه شده و با کمک قارون منطقه یعنی عربستان سعودی در کشور ما پیاده‌سازی شد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: متأسفانه برخی در داخل به دنبال منزوی کردن شعارها و گفتمان‌های انقلابی هستند و ما باید همیشه بیدار و هوشیار زندگی کنیم، چرا که دشمن قسم‌خورده‌ای که چشم دیدن دین خدا را ندارد و ۴۰ سال از این نظام و انقلاب سیلی خورده است، قطعاً آرام نخواهد نشست.

صدیقی تصریح کرد: اگر آمریکا بخواهد به واسطه جهالت و سردرگمی که بر اثر سیلی‌هایی که از جبهه مقاومت دریافت کرده است، هوس توطئه‌انگیزی دیگری داشته باشد، باز هم از ملت عاشقِ شهادت ایران، تودهنی خواهد خورد.

وی اظهار کرد: تا زمانی که ما هستیم، تا دین داریم، ارزش‌های دینی را مهم می‌دانیم و تا شرف و استقلال حاصل شده از خون شهیدان وجود دارد و به آن اصرار داریم، دشمن عناد خود را روزافزون می‌کند و این هشداری است که انقلابی بمانید و گفتمان‌های انقلابی را تقویت کنید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دولت نیروهای انقلابی را از دستگاه‌های مختلف بیرون نکند، چرا که خود و کشور را دچار آسیب و ضرر خواهد کرد، گفت: ما باید روحیه انقلابی‌گری را در جامعه ترویج دهیم و نمی‌توان با روحیه اشرافی، خلاءهای مملکت را پر کرد.

صدیقی گفت: اگر بخواهیم مروری به آنچه که باعث شد تا دشمن توطئه و در ایران اغتشاش و ناآرامی ایجاد کند، داشته باشیم، برای ما مفید خواهد داد. به طور مثال بی‌توجهی ما به فرهنگ و مباحثی چون ایمان و شهادت سبب شده است که در جنگ اقتصادی و نرم فرهنگی که دشمن علیه ما به کار بسته است، تا حدی آسیب‌پذیر باشیم.

وی ادامه داد: در مسئله بودجه ۹۷، مجلس باید نکات بسیاری را مورد عنایت قرار دهد، مجلس باید اقتدار خودش را نشان دهد و رهرویِ راهِ شهید مدرس باشد و به اوضاع مملکت اشراف داشته باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مجلس باید کم‌کاری‌ها را رصد کند و دائماً آیینه‌ی وضعیت مردم باشد و نشان دهد که نماینده واقعی ملت است، گفت: مجلس باید نشان دهد که نمی‌گذارد گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی، کمر مردم را خم کرده و زمینه نارضایتی‌ها را در جامعه فراهم آورد.

صدیقی افزود: قانونگذاری یعنی تسهیل امور، نه اینکه قانونی درست کنیم که کارها بیش از پیش پیچیده‌تر شود. روان‌سازی امور جاری و اداری از وظایف مجلس است و مجلس نباید این‌قدر دچار انفعال، نرمش و عقب‌نشینی شود.

وی تصریح کرد: در لایحه بودجه ۹۷ برای مسائل فرهنگی، بودجه قابل اعتنایی در نظر گرفته نشده است. در مسائل علمی، پیشرفت کشور منوط به تخصیص بودجه به این حوزه است. باید پیشرفت علمی داشته باشیم و در کنار آن، به حوزه‌های علمیه هم توجه بیشتری کنیم، چرا که شرایط بودجه حوزه‌های علمیه مناسب نیست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: باید در بودجه، جهت حمایتی خود را از اقشار ضعیف، پابرهنه و مستضعف در کشور قرار دهیم و باید کاری کنیم که اینها به نوایی برسند و نه اشراف مرفه بی‌درد.

صدیقی خاطرنشان کرد: باید مدیریت کارآمد برای اشتغالزایی جوانان داشته باشیم و در این راستا حرف و شعار دیگر کافی است، چرا که مردم منتظر اقدام و عمل هستند. بیکاری به همراه خود افسردگی، بیماری، خشونت و اغتشاش به همراه می‌آورد و اینکه بگوییم برای اشتغالزایی، پول و بودجه در نظر گرفته‌ایم، دیگر کفایت نمی‌کند چرا که باید با مدیریت جهادی در این مسئله کار کرد.

وی اظهار کرد: نکته دیگر اینکه باید به مردم احترام گذاشت و به نوعی مسئله تحویل گرفتن مردم از جانب مسئولین است. شعارهای غربی برای همه اقشار جامعه جالب نیست و متن ملت ایران، افرادی مؤمن به انقلاب و اسلام هستند که باید در راستای حل مطالبات و مشکلات آنها، حرف‌هایشان را شنید و حل کرد؛ اگر توان حل این مشکلات را ندارید، وعده‌های بیهوده هم به مردم ندهید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در این اغتشاشات که طراحی دشمن بود، با دست داخلی‌ها به پایگاه‌های نماز جمعه، ادارات دولتی، بانک‌ها، منازل ائمه جمعه و برخی دیگر از مکان‌ها حمله شد که البته اینها کار ملت نیست و اقدامی ضد انقلاب و به دستور شیطان بزرگ صورت گرفته است.

صدیقی با بیان اینکه مردم خیلی زود انزجار خودشان را از آشوبگران نشان داده و راهشان را جدا کردند، گفت: نیروی انتظامی در این حوادث سنگ‌تمام گذاشت و ما شاهد بودیم که مأموران نیروی انتظامی در برخی نقاط کتک خوردند ولی آسیبی به مردم وارد نکردند که این نشان از اقتدار، فرهنگ، شخصیت و عزت ما است و ما به نیروهای مسلح خود می‌بالیم.

وی تصریح کرد: مردم هر زمان که می‌دانند وقت حضور در صحنه است، با وجود اطلاع از مشکلات اقتصادی و وضعیت نامناسب معیشتی، به صحنه می‌آیند، چرا که خود را صاحب این نظام و انقلاب می‌دانند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان با اشاره به عدم تعادل شخصیتی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: ترامپ گفته بود که مردم از حکومت می‌ترسند، اما مردم نشان دادند که آنها صاحبان اصلی این انقلاب هستند و حکومت را نگهداری می‌کنند و هر جا که خطری بوده، این مردم بودند که سینه سپر کردند و نشان دادند که برای حرف ترامپ و امثال او، ارزشی قائل نیستند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.