انتخاب تاریخ:   /  /   
کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
سیاست ایران بعد از نقض برجام چه خواهد بود؟
مسئولان و حفظ کرامت انسانی
چرا سوال از وزیر دادگستری؟
عاقبت اندیشی برای مدیریت پایتخت
اصلاح‌طلبان، محسن هاشمی و تکرار انتخابات مجلس ششم
دفاع قانونگذاران بين المللي از برجام
افشاني آمد؛ عارف حذف شد
پلیس تنها ضابط قضائی است، نه‌ قاضی
دولت نظامي؛فاجعه تمام
داروغه‌وار تولید را به خاک سیاه نشاندیم
بعضی‌ها از شبکه‌های اجتماعی بدشان می‌آید/ ظاهرا مردم جز دولت نمی‌توانند از کسی انتقاد کنند/ از سیستم ارز در ۴ سال گذشته ناراضی بودم
پیگیری پرونده اسیدپاشی به دختر تبریزی در معاونت امور زنان/امیدوارم بازی‌های بعدی فوتسال بانوان با حضور تماشاگر برگزار شود
اصلاحات نسخه‌ای کم‌هزینه برای حل چالش‌های کشور است/ برخی به بن‌بست و ناامیدی در کشور دامن می‌زنند
گروه‌های فشار می‌خواهند روحانی موفق نشود/ منتخب بعدی مردم هم چهره‌ای اصلاح‌طلب خواهد بود
ظریف: آماده بازگرداندن برنامه هسته‌ای‌مان با سرعت بالاتر هستیم
قطاع الطریق آزادی، تلگرام و شهروندان روس
محسن هاشمی مسلط‌تر است
آنچه مانع گفت‌وگوست
می‌خواهند تخلفات شهرداری سابق پنهان بماند!
توسعه غیر ایدئولوژیک راهکار بحران خاورمیانه
اعتدال و توسعه توهم ظرفیت بزرگ نداشته باشد
شورای شهر و انتخابی دشوار
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
اقدامات موثری در زمینه برخورد با مفاسد و پرونده‌های اصحاب ثروت و قدرت به انجام رسیده است
مخالف رفتن عارف به شهرداری تهران هستم/ شهرداری پایتخت نباید تبدیل به سکوی ریاست‌جمهوری شود
شهردار جدید مقابل فشارها عقب‌نشینی نکند
موافقان و مخالفان شهردار شدن عارف و هاشمي
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
باید با فساد و روحیه اشرافی‌گری به‌شدت مقابله شود
«محبوبيت تلگرام» از بي‌اعتمادي به صداوسيماست
یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد/ مسئولیت بانک مرکزی برای مدیریت مستمر نرخ برابری ریال در مقابل یورو
در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود
رقص استثناطلبی با ساز انفعال
همگرایی و همنشینی راه عبور از مشکلات
گفت‌وگو راه‌حل مشکلات کشور
سعید مرتضوی و عدم تمکین به قانون
چرا فیلترینگ؟
مرتضوي و فرار از اجرای حکم
بحران سرخوردگي را نمي بينيد؟
جریان سوم در انتخابات ۱۴۰۰ بازی ساز خواهد شد
جدال لفظي شديد وزير بهداشت و قاضي پور
دفاع از «آزادي هاي سياسي» را تا آخر خط ادامه مي‌دهيم
جریان‌های سیاسی نباید دولت را کنار بگذارند/ تلاش عوامل داخلی و بین‌المللی برای تضعیف دولت
به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم
رژه روز ارتش و رونمایی جدیدترین تجهیزات نیروهای مسلح
طرح سوال از وزرای کشور و دادگستری به‌دلیل عدم دستگیری سعید مرتضوی تقدیم هیات رییسه مجلس شد
مرتضوی نمی‌تواند فرار کند/ هرچه زودتر حکم اجرا شود
یک به هیچ به نفع جهان!
اندر باب در‌دسترس‌نبودن مرتضوی
تامین تقاضای بازار شرط تک نرخی شدن ارز
بیشتر
کد خبر: 67208 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - 12:45
ابتدا طرفداران احمدي‌نژاد «فراخوان»دادند

ابتدا طرفداران احمدي‌نژاد «فراخوان»دادند

آرمان- در هفته‌ای که گذشت برخی قصد داشتند به هر علتی کشور را نا امن جلوه دهند تا از این طریق و اجرای پروژه نا اعتراض به ساختار نظام اهداف و مقاصد شوم خود را پیاده کنند. در این بین برخی از مردم عادی نیز به علت گرانی‌های اخیر و مشکلات اقتصادی و معیشتی به این خیل پیوستند، اما پس از آنکه از نیت این افراد آگاه شدند صحنه را ترک کردند. البته هر چه بود پس از گذشت یک هفته غائله فروکش کرد و افراد خاطی دستگیر شده و به دست قانون سپرده شدند. حال باید به دنبال سرنخ این جریان بود و مسببان اصلی برپایی این تجمع‌های اعتراضی را پیدا کرد. علی مطهری نایب رئیس مجلس معتقد است: سایت حزب‌ا... مشهد و پیروان احمدی‌ن‍ژاد فراخوان اعتراضات اولیه را در مشهد صادر کردند.» باید دید که چه برخوردی با این گروه‌ها صورت خواهد گرفت.

لزوم برخورد قانونی

ناآرامی‌های اخیر در مشهد که به سرعت در سایر شهر‌ها نیز افزایش یافت موجب شد تا کشور حدودا یک هفته در تنش و آشوب برخی عناصر معلوم الحال قرار گیرد. گرچه بعضا این تظاهرات با اعتراضات بحق مردم در ارتباط با مشکلات معیشتی، اقتصادی و گرانی‌های اخیر ممزوج شد، اما به سرعت فاصله میان معترضان و منحرفان مشخص گردید. زمانی که اعتراضات به آشوب‌های خیابانی منجر گشت و در برخی شهرها اتوبوس، بانک و... به آتش کشیده شد مشخص گردید که این افراد از کدام دسته‌اند چون مردم عادی اقدام به چنین اعمالی نمی‌کنند. برخی این اعتراضات را ناشی از مشکلات اقتصادی و بسیاری آن را ناشی از تحرکات سیاسی برخی مخالفان دولت می‌دانند که می‌خواهند روحانی و دولتش را در ابتدای کار زمینگیر کنند. حال که آشوب و ناآرامی‌ها خوابیده باید مسببان اولیه این ناآرامی‌ها را به دست قانون سپرد.

برخورد با تخریب کنندگان

نایب رئیس مجلس در حاشیه‌ کنگره‌ بزرگداشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی با اشاره به اعتراضاتی که هفته ‌گذشته در کشور روی داد اظهار داشت: «سایت حزب‌ا... مشهد» و «پیروان احمدی‌ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند. به گزارش انصاف نیوز، علی مطهری در اتباط با دستگیر شدن وقایع اخیر گفت: ما صحبت کردیم در آن جلسه غیرعلنی مجلس گفتیم که با دستگیر شدگانی که اقدام به تخریب اموال عمومی نکرده‌اند سختگیری نکنند و زودتر آزاد شوند، اما آنهایی که دست به تخریب زدند باید پاسخگو باشند. اما اگر دستگیری‌هایی صرفا به‌خاطر پیشگیری انجام شده باشد قابل قبول نیست. نماینده تهران ادامه داد: در عین حال من این را پرسیدم و پاسخ دادند که افرادی اگرچه در خیابان حضور نداشتند اما از طریق فضای مجازی تحریک می‌کردند و آنها هم بازداشت شده‌اند. اگرچه من شخصا معتقدم فقط با آنهایی که دست به تخریب زده‌اند باید برخورد شود و با بقیه نباید سختگیری کنند. حتی آنهایی که شعارهای تند دادند و به مقامات توهین شده است، باید از این چیزها بگذرند. مطهری درباره مباشرت عوامل بیگانه و خارجی از جمله برادرزن صدام در قضایا عنوان کرد: هر حرکت اعتراضی که در داخل می‌شود بلافاصله رسانه‌های خارجی می‌آیند پشت این حرکت. این دلیل بر این نیست که این معترضان یک پیوندی و یک وابستگی به آنها داشته باشند.

اعتراضات صرفا اقتصادی نیست

نایب رئیس مجلس درباره‌ چرایی بروز چنین اعتراضاتی نیز بیان کرد: بعضی مسائل به مرور انباشته شده است. برخی از جوانان ما احساس می‌کنند که توجهی به آنها نمی‌شود و به شخصیت آنها احترام گذاشته نشده است. مسئولان با آنها کمتر صحبت کرده‌اند و ارتباط درستی نداشته‌اند. عضو هیأت رئیسه مجلس اضافه کرد: شاید این جوانان خواسته‌اند اظهار وجودی بکنند که ما هم هستیم. البته عده‌ای هم هستند که دنبال آزادی‌های فردی هستند. بالاخره افرادی هم هستند که می‌گویند حجاب نباید اجباری باشد یا مشروب‌فروشی باید داشته باشیم. برخی هم دنبال چنین خواسته‌هایی هستند که به هیچ وجه قابل قبول نیست. مطهری در ارتباط با اینکه آمار بالای بیکاری در برخی شهرها دلیل این حوادث بوده گفت: بله مؤثر بوده اما عامل اصلی نبوده است. زیرا ما در شرایط سخت‌تر از این هم بودیم اما مردم همراهی کردند. بنابراین صرفا مسایل معیشتی نبوده است. وی تصریح کرد: قبلا در دهه هفتاد هم چنین اغتشاشاتی داشتیم که به دلایل اقتصادی روی داد و تورم ۴۹ درصد عامل آن بود ولی اعتراضات امروز صرفا دلایل اقتصادی ندارد.

نقش اصلی؟

نایب رئیس مجلس درباره برخی حاشیه‌ها پیرامون امام جمعه مشهد تاکید کرد: شخص ایشان را من نمی‌دانم ولی آن کسانی که در مشهد ابتدا دعوت به تجمع کرده‌اند یکی «سایت حزب‌ا... مشهد» بوده که اینها قبلا کنسولگری عربستان در مشهد را تخریب کرده‌اند و دیگری هم پیروان آقای احمدی‌ن‍ژاد بوده‌اند که از طریق فضای مجازی دعوت به تجمع کرده بودند. علی مطهری خاطر نشان کرد: آقای علم‌الهدی هم در نماز جمعه آن هفته به این مضمون گفته بودند که بخش اولش یعنی اعتراض به گرانی خوب بود، اما بقیه‌اش خوب نبود که البته این حرف خوبی نیست.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.