انتخاب تاریخ:   /  /   
کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
قطاع الطریق آزادی، تلگرام و شهروندان روس
محسن هاشمی مسلط‌تر است
آنچه مانع گفت‌وگوست
می‌خواهند تخلفات شهرداری سابق پنهان بماند!
توسعه غیر ایدئولوژیک راهکار بحران خاورمیانه
اعتدال و توسعه توهم ظرفیت بزرگ نداشته باشد
شورای شهر و انتخابی دشوار
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
اقدامات موثری در زمینه برخورد با مفاسد و پرونده‌های اصحاب ثروت و قدرت به انجام رسیده است
مخالف رفتن عارف به شهرداری تهران هستم/ شهرداری پایتخت نباید تبدیل به سکوی ریاست‌جمهوری شود
شهردار جدید مقابل فشارها عقب‌نشینی نکند
موافقان و مخالفان شهردار شدن عارف و هاشمي
کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد
باید با فساد و روحیه اشرافی‌گری به‌شدت مقابله شود
«محبوبيت تلگرام» از بي‌اعتمادي به صداوسيماست
یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد/ مسئولیت بانک مرکزی برای مدیریت مستمر نرخ برابری ریال در مقابل یورو
در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود
رقص استثناطلبی با ساز انفعال
همگرایی و همنشینی راه عبور از مشکلات
گفت‌وگو راه‌حل مشکلات کشور
سعید مرتضوی و عدم تمکین به قانون
چرا فیلترینگ؟
مرتضوي و فرار از اجرای حکم
بحران سرخوردگي را نمي بينيد؟
جریان سوم در انتخابات ۱۴۰۰ بازی ساز خواهد شد
جدال لفظي شديد وزير بهداشت و قاضي پور
دفاع از «آزادي هاي سياسي» را تا آخر خط ادامه مي‌دهيم
جریان‌های سیاسی نباید دولت را کنار بگذارند/ تلاش عوامل داخلی و بین‌المللی برای تضعیف دولت
به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم
رژه روز ارتش و رونمایی جدیدترین تجهیزات نیروهای مسلح
طرح سوال از وزرای کشور و دادگستری به‌دلیل عدم دستگیری سعید مرتضوی تقدیم هیات رییسه مجلس شد
مرتضوی نمی‌تواند فرار کند/ هرچه زودتر حکم اجرا شود
یک به هیچ به نفع جهان!
اندر باب در‌دسترس‌نبودن مرتضوی
تامین تقاضای بازار شرط تک نرخی شدن ارز
برجام، ایران و منافع ملی
تقابل راهبردی بعد از موشک‌باران سوریه
الان وقت تنش‌زدايي در منطقه است
شيخ نور، ناطق سياست
محسن هاشمي را كارآمدترين گزينه مي‌دانم
جهانگيري، فداي توقف قيمت‌دلار
حیف است که آقای مرتضوی...
مجلس ابهام‌های مربوط به «رجل سیاسی» را برطرف کند/نمایندگان باید از حدود و اختیارات خود دفاع کنند
استعفای شهردار تهران برای اصلاح‌طلبان گران تمام شد/ از جریان سوم استقبال می‌کنیم
رفتاری مشابه استاد شجریان و اصغر فرهادی را با کاوه مدنی انجام دادیم/ دادستانی نگران ناپدید شدن مرتضوی هم باشد
ناکامی تروریست‌ها در تصرف برجک مرزی ناجا در میرجاوه/هلاکت و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌ها
تنش‌زدایی مهم‌ترین مسئولیت شهردار آینده تهران
استرداد خاوری ممکن یا غیرممکن
انتخاب شهردار آینده با خصوصیات نجفی
اقدام نظامی آمریكا سناریویی عبری-عربی
بیشتر
کد خبر: 67210 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - 12:52
مراسم سالگرد همراه مطهری درمدرسه شهید مطهری

مراسم سالگرد همراه مطهری درمدرسه شهید مطهری

آرمان- روز پنجشنبه یاران هاشمی به مدرسه شهید مطهری رفتند. دکتر حسن روحانی، علی لاریجانی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری، آیت‌ا... سیدحسن خمینی، اسحاق جهانگیری، سیدمحمود واعظی، محمود حجتی، حجت‌‌الاسلام والمسملین هاشم‌زاده هریسی، علی جنتی، حجت‌الاسلام احمد مازنی، علی‌ عسگری، حجت‌الاسلام جعفر منتظری، بیژن نامدار زنگنه، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی، حجت‌الاسلام مجید انصاری، محسن رضایی، آیت‌ا... محمد امامی کاشانی، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد، سیدعباس صالحی، عبدالرضا رحمانی فضلی، بهروز نعمتی، حجت‌الاسلام محمدرضا نوری شاهرودی، آیت‌ا... محمد محمدی ری‌شهری، سردار احمد وحیدی، سردار حسین دهقان، محسن اسماعیلی، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی، مصطفی کواکبیان، عبدا... جاسبی، حجت‌الاسلام مسیح مهاجری، حسین مرعشی، غلامعلی رجایی، محمود صادقی، حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی، عبدالرضا عزیزی و... در مراسم سالگرد رحلت آیت‌ا... هاشمی شرکت کردند. سخنران مراسم سالگرد آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه بزرگی او به این است که مردم را بزرگ می‌دید، گفت: امروزه همه از عقلانیت هاشمی در نظر و اعتدال او در عمل می‌گویند؛ چه آنجا که فرصت خطبه داشت و چه آن زمان که فرصت خطبه نداشت، می‌دانست که این روش می‌تواند نظام را پیش ببرد. حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی، آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را مجاهدی نستوه و مبارزی مومن دانست و گفت: این جمعیت ادامه حضور میلیونی جامعه اسلامی در مراسم تشییع و به خاک سپاری پیکر این فرزند و سرباز راستین امام و یار دیرین رهبری است. جهاتی در این حضور وجود دارد که می‌تواند راه آینده نظام را روشن کند. جوادی آملی یادآور شد: آیت‌ا... هاشمی از ابتدا تا انتها اسلام و انقلاب و ایران و رساندن ایران به جایگاه شایسته بود و تا آخر بر همین عهد ماند. بزرگداشت آیت‌ا... هاشمی نشان زیبا و افتخار ارزشمندی برای جامعه است. این حضور باعث شد چهره آقای هاشمی به جهانیان نشان داده شود. عده‌ای در این راه رادمردانه همه آنچه لازم است را به میدان آوردند تا چهره‌های اهل ایثار و نثار خود را نشان دهند.

راه هاشمی

وی تاکید کرد: ای مردم بدانید که ایران اسلامی از انسان‌هایی حمایت می‌کند که بر این مسیر تاکید داشتند و با این شعار رخت بربستند، اعتدال و عقلانیت راه درست عمل است. امروز باید ادامه این مسیر را با شواهد و قرائن و سخنانی که از آیت‌ا... هاشمی مانده است ادامه دهیم. به گزارش جماران، جوادی آملی گفت: سال ۵۷ این انقلاب به زعامت یک رهبری روحانی انجام شد و مردم رشید ایران به افتخار جمهوری اسلامی نائل آمدند. جمهوری اسلامی به‌رغم این چهل سال، هنوز به تمامی تعریف و تبیین نشده است. وی افزود: ما عقلانیت و اعتدال آیت‌ا... هاشمی را یک روش برای فهم جمهوری اسلامی می‌دانیم. اما هنوز اسلام به میدان نیامده و جمهور راه خود را هنوز پیدا نکرده است. سخنران مراسم سالگرد آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: آیت‌ا... هاشمی از قرآن مفاهیمی را برای مسائل روز تعبیر می‌کرد. او فقه آزاد و اسلام آزاد می‌خواست؛ تا بر اساس تفقه در دین و با روش اعتدال بتواند نظام اسلامی را بسازد. ما بنا نیست بر اساس عقلانیت و روش اعتدالی حرکت کنیم، بدون اینکه در فقه و دین چیزی بیاموزیم؛ این مورد غفلت است. وی افزود: اگر در سال ۵۷ نظام اسلامی با این شعار آمده است، باید همه بدانیم جمهوری اسلامی در آغاز راه است. این جمهور عظیم به میدان آمدند؛ اما این را می‌فهمیدند که آیت‌ا... هاشمی به نظامی اندیشد که شایسته اسلام و ایران باشد. این مساله‌ای است که باید دنبال شود. آیت‌ا... هاشمی به‌اندازه ظرفیتی که از جامعه می‌دید از اسلام حرف می‌زد. از زمینه‌هایی که به برکت این رحلت پیش آمده، باید استفاده کرد.

رسیدن به هدف

پسر بزرگ آیت‌ا... هاشمی در این مراسم اعلام کرد: باید صمیمانه از تمامی شما عزیزان تشکر کنم که در یک سال گذشته همواره ما را مورد محبت خود قرار دادید. اینجا نه به عنوان فرزند آیت‌ا... هاشمی، بلکه به عنوان کسی که ۵۰ سال شاهد مجاهدت‌های این اسوه صبر بودم، باید بگویم که ایشان با صبوری برای آبادانی کشور و پیشرفت مردم تلاش کرد. محسن هاشمی افزود: مرحوم هاشمی همیشه فکر می‌کرد ایران ظرفیت بالایی برای رفاه مردم دارد و با دوری از افراط و تفریط می‌تواند در دنیا سربلند باشد. مرحوم هاشمی می‌دانست با حل مشکلات داخلی، مشکلات جهان اسلام رفع می‌شود و مشکل فلسطین نیز با قدرت‌گیری جهان اسلام رفع خواهد شد. فرزند ارشد آیت‌ا... هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم جهل و فقر از ایران برود و راه هاشمی را ادامه دهیم. محسن هاشمی در حاشیه این مراسم هم گفت: مرحوم آیت‌ا... هاشمی از فقیهان، مجاهدان و مصلحانی بود که توانستند در زندگی پربار خودشان اهداف خود را اجرایی و شکل مهمی از آرمان‌هایی را که دنبال می‌کردند، محقق کند. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: مرحوم هاشمی جزو معدود مصلحانی است که توانست به اهداف درست خود برسد چرا که ایشان و افراد همدوره‌ای ایشان توانستند نظام وابسته و مستبد را به نظام مردمی و دین‌سالار جایگزین کنند. وی در پایان گفت: مرحوم هاشمی از معدود افرادی در بین سیاستمداران جمهوری اسلامی است که شش دهه در صحنه انقلاب و نظام حضور جدی داشته و از افراد موثری بودند. امیدواریم مشی ایشان برای نسل‌های آینده مورد مطالعه و برای پیشبرد امور کشور الگو باشد.

در حاشیه

دادستان کل کشور نیز در حاشیه این مراسم گفت: آیت‌ا... هاشمی در پیداش انقلاب، تدوام و تثبیت آن نقش بسزایی داشته است. آیت‌ا... هاشمی در دوران دفاع مقدس نقش بی‌بدیل داشت. آرزو می‌کنم خداوند جایگاه عالی‌اش را متعالی کند. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری درباره تعداد بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر و سرنوشت آنان عنوان کرد: کسانی که در حوادث اخیر نقش مهمی در تخریب نداشته و فریب خورده بودند آزاد شدند. تعداد اندکی از آنان باقی ماندند و فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو نیست. ملاک در آزادی بازداشت‌شدگان عمل آنها است. وی درباره خودکشی یکی از بازداشت‌شدگان در زندان اوین اظهار داشت: وی معتاد بوده و خودکشی کرده و فیلم آن هم موجود است. در این ارتباط تحقیقات همچنان ادامه دارد. دادستان کشور خاطر نشان کرد: فرد دیگری نیز در اراک در زمانی که در زندان نیرو انتظامی بوده نیز فوت کرده که پزشکی قانونی در حال تحقیق است و بنا بر گزارشات ایشان نیز خودکشی کرده است. وی در مورد فوت فرد دیگری در بازداشتگاه دزفول گفت: این خبر جعلی است و هیچ فردی در بازداشتگاه دزفول فوت نکرده است.

انقلابی بودن و ماندن

وزیر ارشاد نیز در جمع خبرنگاران گفت:‌ آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی یک عالم دینی و محقق اسلامی بود، فردی که با تفسیر راهنما و نوشته‌های متعدد در تاریخ مکتوب ایران جایگاه خاصی دارد. سیدعباس صالحی ادامه داد: آیت‌ا... هاشمی در سال‌های متمادی تحصیل و تحقیق خود و چه در زمان که زندانی بود یکی از محققان دینی و برجسته اسلامی بود. وی تاکید کرد: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی بود و از سال۱۳۴۱ تا زمان وفات ایشان او با انقلاب زیست و حرکت کرد، انقلابی بود و انقلابی ماند. صالحی یاد آور شد: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در کنار رهبر و امام راحل به عنوان پیرو و یار حضور داشت و خدمات قابل توجهی برای پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس و توسعه انقلاب اسلامی داشت. وی در پایان گفت: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته انقلاب هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ سازندگی بود. ایشان با انقلاب عجین بود و انقلاب ما با نام ایشان پیوند خواهد خورد.

هاشمی و نظارت مردمی

وزیر نفت نیز در حاشیه مراسم سالگرد رحلت آیت‌ا... هاشمی گفت: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی به امام و رهبری، مردم و انقلاب عشق داشت. در مدتی که وی را دیدم، فهمیدم که از هوش سرشار بودند و از تلاش و مجاهدت‌ها برای ساختن خود و تسلط بر نفس خویش برخوردار بود. بیژن زنگنه ادامه داد: مرحوم هاشمی انسان صبور، پرتوان و شکیبایی بود. هرگز عصبانی نمی‌شد و در مسائل مختلف با تدبیر عمل می‌کرد ضمن اینکه نظرات دیگران را می‌شنید و برای دیگران ارزش قائل بود. وزیر نفت ادامه داد: بنده یک جوان ۳۴ ساله بودم که وزیر وی شدم. وی چندین بار گفتند از من چیزهایی یاد گرفتند در حالی که من چیزی نداشتم اما مرحوم هاشمی این مطالب را آنقدر می‌گفتند تا ما تربیت شویم و رشد کنیم. وی گفت: خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار می‌کرد. مرحوم هاشمی کسی نبود که ابهتش دیگران را بگیرد و دیگران جرات می‌کردند در مقابلش حرف بزنند. زنگنه گفت: مرحوم هاشمی رابطه مستمری با تکنوکرات‌ها و فن‌سالارها داشت و آنها را می‌فهمید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.