انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
بهبود کیفیت در زندگی
این کارها را کنار بگذارید
پیشرفت و رسیدن به هدف
عصبانیت را شكست دهیم
موانع رسیدن به موفقیت
چگونه به اهداف خود برسیم
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
نگاه مثبت داشته باشید
چگونه به هدفمان برسیم
کودکی شاد تربیت کنیم
طرز فکرمان را بهتر کنیم
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
چگونه شادتر باشیم
مشکلی به نام کمبود وقت
اهمیت صداقت در زندگی
نگرش و طرز فکرمان را بهتر کنیم
راه‌های رسیدن به موفقیت
تفکر منطقی و مثبت اندیشی
چگونه یک زندگی آرام داشته باشیم
زمزمه‌های منفی را متوقف کنید
مساله کمبود اعتماد به نفس
شاد بودن در روزهای سخت
از زمان، بهتراستفاده کنیم
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
تشویق فرزندان به تصمیم‌گیری
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
تاثیر شگرف مثبت اندیشی در موفقیت
چرا به هدف‌های خود نمی‌رسیم؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
نکاتی برای زندگی بهتر
مفهوم شادی در زندگی
بیشتر
کد خبر: 82147 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۸ - 12:29
مثبت فكر كردن را تمرین كنید

مثبت فكر كردن را تمرین كنید

آرمان- تفكر مثبت شیوه‌ای از فكر كردن است كه فرد را قادر می‌سازد نسبت به رفتارها، نگرش‌ها، احساس‌ها، علایق و استعداد خود و دیگران برداشت و تلقی مناسبی داشته باشد و با حفظ آرامش و خونسردی بهترین و عاقلانه‌ترین تصمیم را بگیرد. افكارمثبت، افكاری سازنده و انرژی‌بخش هستند كه بر اثرتلقین، تكرار و تمرین به ذهن راه می‌یابند و نتیجه آن مثبت شدن ذهن و فکر است. در این صورت كنترل فكر دراختیار ماست. افراد مثبت‌نگر با وجود تفكر درباره گذشته و آینده، در زمان حال زندگی می‌كنند و از آن چه دارند راضی و خشنود هستند. در گفتار خود از كلمات و عبارات مثبت و امید بخش استفاده می‌كنند و همیشه سعی می‌كنند با تلاش و كوشش به موفقیت برسند و اگر در كاری موفق نشدند عامل را ابتدا در خود وسپس در شرایط بیرونی جست‌وجو می‌كنند. همیشه قبل از صحبت كردن فكر می‌كنند، به همین دلیل كمتر دچار خطا و اشتباه با ضد و نقیض‌گویی می‌شوند. اگر از آنها خواسته شود درباره موضوعی اظهارنظر كنند، با وجود تفكر در جنبه‌های منفی، موارد مثبت آن را بیان می‌كنند و موضوع را به فال نیك می‌گیرند به عبارت دیگر نیمه پر لیوان را می‌بینند. مشكلات را ناچیز شمرده و برای حل آنها از توانایی خود و راهنمایی دیگران استفاده می‌كنند. همه‌چیز در نظر آنها زیبا بوده و سعی می‌كنند از مواهب زندگی بیشترین استفاده را ببرند. در ارتباط‌های اجتماعی خود با دیگران حسن ظن دارند (مگر خلاف آن را ببینند) و سعی می‌كنند در حد توان به دیگران خدمت و كمك كنند. شیوه تفكر مثبت، شكست‌ناپذیر است و باعث می‌شود كه بتوانیم به بسیاری از موفقیت‌هایی كه در زندگی می‌خواهیم، دست یابیم. مثبت‌اندیشی به شما كمك می‌كند تا ترس خود را به شجاعت و ضعف خود را به قدرت تبدیل كنید. بهتر است موفقیت را پیش شرط ذهنی خود فرض كنید. این یكی از اصول اولیه تفكر مثبت است. هیچ‌گاه نباید گمان كنید همه‌چیز به آخر رسیده است، حتی زمانی كه همه‌چیز برخلاف میل شما باشد و نتوانید به موفقیت دست یابید؛ حتی در بدترین شرایط هم راه گریزی وجود دارد.

احساس خوشبختی

هیچ‌چیز مثل زندگی مثبت‌نگرانه نمی‌تواند احساس شادكامی و خوشبختی را در انسان به وجود بیاورد. انسان‌هایی كه احساس خوشبختی می‌كنند افرادی هستند كه كمتر با افكار و مسائل منفی سروكار دارند و اجازه نمی‌دهند بیش از مقدار لازم و طبیعی با مسائل منفی درگیر شوند. با نگاه به نیمه پر لیوان زندگی می‌كنند و اتفاقات را از جانب مثبت ارزیابی می‌كنند. افكار روزانه آنها حول و حوش مسائل خوب دور می‌زند و با دیدگاهی مثبت كارها و امور زندگی خود را دنبال می‌كنند. آنها كمتر از واژه‌های نمی‌شود، نمی‌توان و... استفاده می‌كنند. مثبت‌بینی نیروی انسان و اراده او را در جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌هایش تامین می‌كند.

تقویت انگیزه

انگیزه موتور حركتی انسان بی‌انگیزه، راكد و كسل و بی‌تحرك است. با عوامل مخل انگیزه بجنگید و عواملی را تقویت کنید كه انگیزه شما را قدرتمند و قوی می‌سازند.

برنامه‌ریزی

بدون برنامه‌ریزی زندگی بهم ریخته و نامنظم است و بی‌نظمی مخل آسایش و خوشبختی. نظمی به زندگی خود بدهید كارها و وظایف خود را مشخص كنید و هر چیز را سر جای خود قرار دهید و برای هر كاری وقتی تنظیم كنید. به این ترتیب شما در بین كارها و وظایف و مشغله‌های مختلف گیر نخواهید افتاد و كمتر و كمتر دچار ناراحتی و استرس خواهید شد طبعا شادمان‌تر و شاداب‌تر خواهید بود.

هدفمند باشید

داشتن هدف، بیشتر برنامه‌ها و امور زندگی انسان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. راه و روش زندگی شما در راستای اهداف‌تان از زندگی شكل می‌گیرد. اهداف بلندمدت و كوتاه‌مدت خود را معین كنید. خلاقیت بیشتری به خرج بدهید و روش‌های جدیدی را برای رسیدن به اهداف خود یاد بگیرید. اهداف به شما انگیزه می‌دهند و شیوه‌های خوب زندگی را برایتان ترسیم می‌كنند.

تمرین

به‌طور مرتب در طی روز لحظاتی توقف كنید و ببینید مشغول فكر كردن به چیزی هستید. اگر متوجه شدید كه بیشتر افكار شما منفی هستند سعی كنید یك نكته مثبت در آنها پیدا كرده و فكرتان را تصحیح كنید.

‌ مثبت فكر كردن

هر روز! اگر بدبین هستید و افكاری منفی دارید توقع نداشته باشید كه در طول یك روز، به یك فرد مثبت‌نگر و خوشبین تبدیل شوید. اما با تمرین كردن گفت‌وگوی ذهنی شما، كم‌كم مثبت می‌شود و از حالت خودانتقادی بیرون می‌آید و خودپذیری جای آن را می‌گیرد و همین‌طور نسبت به اطرافتان كمتر دیدگاهی بدبینانه خواهید داشت. تمرین تفكر مثبت، دید بهتری به شما می‌بخشد. وقتی حالت ذهنی مثبت باشد قادرید از پس هر مساله ای هرچقدر هم استرس‌زا و ناراحت‌كننده باشد به نحو موثری برآیید. این توانایی (مثبت‌نگری) به سلامت جسم و روح شما كمك می‌كند و درهای جدیدی را به رویتان می‌گشاید. تمرین روزانه را به یاد داشته باشید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.