انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دولت نه خسته شده و نه ناامید است/ توانستیم افزایش بی‌رویه قیمت‌ها را مهار کنیم/ دشمن اصلی را از یاد نبرید
هدایتی: موجبات اشتغال هزاران نفر را فراهم کردم/ فقط یک فرزندم بیرون از ایران متولد شده/ شما را به خدا واگذار می‌کنم
امنیت ایران را امنیت خود می‌دانیم/ از سیاست اعتماد سوز کشورهای خودمحور تبعیت نمی‌کنیم/ روابط اقتصادی خود را با تهران تقویت می‌کنیم
صالحی: بتن‌ریزی زیرساخت‌ راکتورهای نیروگاه‌های بوشهر ۲ و ۳ تا تابستان انجام می‌شود
انسجام ملی تنها راه‌حل عبور از مشکلات
آزادی اظهار نظر نمایندگان مجلس و چند نکته
چرخه قدرت و ثروت منشأ فساد در کشور است
افزايش تورم -كاهش‌ارزش پول؛ بن‌بست را بگشاييم
اصولگرايان براي ۱۴۰۰بازهم سراغ رئيسي مي روند
روحاني تنها نمي‌ماند
پایان واردات بنزین
عارف: امیدواریم مجمع تشخیص درباره پالرمو و CFT با رعایت منافع ملی تصمیم گیری کند
ظریف: سفرم به قم به FATF ربطی ندارد
«اینستکس» را به عنوان آغاز تعاملات اروپا می‌پذیریم؛ نه اتمام آن/ اروپایی‌ها از آبروی سیاسی و دیپلماتیک خود صیانت کنند
ضمانت اجرای قرارداد الجزایر ماهیت روابط سیاسی ایران و عراق است/ به لحاظ مبانی نمی‌توانیم چیزی را در این قرارداد تغییر دهیم
بررسی احتمال بازگشت آمریکا به برجام/ ایران تا پایان ریاست‌جمهوری ترامپ به توافق پایبند می‌ماند
اژدهای خطرناکی حقانیت انقلاب و نیازهای واقعی مردم را می‌بلعد/ سازمان‌های کشور با فرسودگی روبه‌رو شده‌اند/ اصلاح ساختار در تمامی حوزه‌ها صورت گیرد
رابطه با همسایگان را روز به روز توسعه خواهیم داد
برقراری کشیک دادسرا‌های نواحی دادسرا در ایام تعطیلات/ قرار‌های بازداشت به موارد ضروری محدود شود/ برخورد جدی با هنجارشکنی‌های سازمان یافته
لزوم کاهش فاصله مردم و مسئولان
تا دیر نشده اصلاح‌طلبان تدبیری بیندیشند
پشت پرده طرح عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور
احمدآقا بينش بالا و متانت كم نظيري داشت
بیانیه خبرگان رهبری نظر تک‌تک اعضا نیست
روحاني از اصلاح‌طلبان دورتر نشود
مقایسه سفر ترامپ و روحانی به عراق/ سال‌ها حضور در عراق نتوانسته روابط واشنگتن و بغداد را در مسیر مطلوب قرار دهد
در تمام نظرسنجی‌ها بالای ٨٠ درصد مردم از امنیت کشور رضایت داشتند/ ذات عبور از مرزهای غیرقانونی حتی بدون کالا جرم است
برخی ملی کردن نفت را انزوا معنا می‌کنند/ روی هیچ مشتری راهبردی در زمان تحریم، جز خود آمریکا نمی‌توان حساب باز کرد
بهره‌مندی ۹۲ هزار و پانصد زندانی از بخشنامه عفو رهبری
راست افراطی در استرالیا و نیوزیلند
لزوم نصب‌العین قرار دادن سخنان رهبری توسط جناح‌ها
مسجد کرایست‌چرچ، قربانی اسلام‌هراسی
بین مخالفان منافع ملی و کاسبان تحریم رابطه وجود دارد
تريبــون‌هاي بي‌پروا و تهمت‌زنندگان‌آزاد
اصولگرایان و معادله چند مجهولی ۹۸
مخالف خود را به همراهی با دشمن متهم نکنید
سال ٩٨ احتمال ورود مستقلين به مجلس
مبارزه با تروریسم عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض می‌طلبد
متاسفم که سرنوشت FATF به مساله توده مردم تبدیل شده است/ کاری کرده‌اند که به مجموعه مهمی مثل مجمع هم اعتماد نمی‌شود/ تعبیرم از اینستکس این است که «کوه موش زاییده‌»
وزیر کشور: قطعاً شرایط سال ۹۸، سخت‌تر از امسال نخواهد بود
ایران رسیدگی به عمل شنیع تروریستی در نیوزیلند را مجدانه پیگیری می‌کند
سفر مدیر اینستکس به تهران جنبه نمایشی نداشت/ اروپایی‌ها سازوکار تجاری با ایران را مشروط به پیوستن به FATF نکرده‌اند
در مسیر مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت دنباله‌رو راه شهدا باشیم
دورویی غربی‌ها در حمایت از اسلام‌‌‌هراسی به نام آزادی بیان باید متوقف شود
تأکید اینجانب بر «جوانگرایی» به معنای «پیرزدایی» نیست/ نباید بخاطر تعصب علیه دشمن، مخالفان را به همراهی با دشمنان منتسب کرد
ایران، امریکا را در عراق و سوریه به زمین زد/ عجب چشم‌های نابینایی در این کشور است/ چون به دنبال علاج نمی‌رویم اشکالات خود را نمی‌بینیم
در سفر روحانی به عراق ۴ میلیارد دلار از طلب‌هایمان را وصول کردیم/ بغداد در کنار تحریم‌های ظالمانه آمریکا نمی‌ایستد/وجدان عمومی هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند
عنصر گوهری در رفتارهای مالی دکتر مصدق، شفافیت بود/ دولت در برابر تحریم‌ها، استراتژی انفعالی و غیرشفاف در پیش گرفته است
مصدق با اقتصاد بدون نفت ارکان ملی را حفظ کرد/ پیشنهاد دادم در قبال صادرات نفت طلا یا کارخانه دریافت کنیم
بیشتر
کد خبر: 83821 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۵ - 13:50
برخی کشورها به ترامپ می‌خندند اما در عمل دستورات آمریکا را اجرا می‌کنند
موسوی:

برخی کشورها به ترامپ می‌خندند اما در عمل دستورات آمریکا را اجرا می‌کنند

یک دیپلمات پیشین گفت: متاسفانه در عرصه بین‌الملل آنچه که تعیین‌کننده است خرد، عقل و منطق نیست یعنی اینکه بگوییم یک سخنرانی منطقی‌تر بود، بنابراین آن سخن غالب است با معیار موجود جهان همخوانی ندارد.

آرمان- به گزارش ارمان به نقل از ایلنا، سید رسول موسوی گفت: معتقد هستم برای ارزیابی سخنان آقایان روحانی و ترامپ نباید آنها را بصورت دیالوگ تصور کرده، در مقابل هم قرار دهیم و بخواهیم با هم مقایسه کنیم؛ چرا که اینها دو سخنرانی در دو فضای  گفتمانی خاص هستند که طرف صحبتشان هم مجمع عمومی سارزمان ملل، جامعه جهانی و به طور کلی افکار عمومی جهان است.

وی ادامه داد: دو رییس‌جمهور سعی ندارند پاسخ یکدیگر را بدهند بلکه با دو تا چهارچوب گفتمانی متفاوت مواضع خود را به جامعه جهانی عرضه کرده و منتظر می‌مانند تا ببینند این دو سخنرانی چه بازتابی در جامعه جهانی دارد. به خصوص صحبت‌های آقای روحانی به هیچ عنوان پاسخ به ترامپ نیست و جامعه جهانی را مورد خطاب قرار می‌دهد. 

موسوی گفت: نکته بعدی که باید در خصوص سخنرانی‌های مجمع عمومی مورد بررسی قرار بگیرد این است که متاسفانه در عرصه بین الملل آنچه که تعیین‌کننده است خرد، عقل و منطق نیست یعنی اینکه بگوییم یک سخنرانی منطقی‌تر بود، بنابراین آن سخن غالب است با معیار موجود جهان همخوانی ندارد. 

وی افزود: ممکن است تاحدی صحبت‌های منطبق بر منطق در تصمیمات جهانی تاثیرگذار باشد اما اینطور نیست که تصور کنیم یک بحث کاملا منطقی در برابر صحبت بدون منطق پیروز گفتمانی خواهد شد. 

این کارشناس ارشد مسائل منطقه ادامه داد: این موضوع به دلیل قدرت محور بودن سیاست جهانی بوده که آلوده به زور، ریا و تزویر است. شما  می‌بینید سران کشورها به صحبت‌های آقای ترامپ می‌خندند و می‌دانند وی صحبت نامربوطی را مطرح می‌کند اما متاسفانه در عمل آن کاری را انجام می‌دهند که آمریکا از آنها می‌خواهد.  

مدیرکل اسبق دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: سومین نکته که در این چهارچوب باید مورد توجه قرار گیرد این است که صحبت‌های ترامپ بعدا مبنای سیاست خارجی کشور آمریکا قرار نمی‌گیرد بلکه ترامپ سیاست جاری آمریکا را بیان می‌کند.

وی ادامه داد: این موضوع به معنی آن است که در حال حاضر دستگاه سیاست خارجی آمریکا، پنتاگون و متحدین این کشور در منطقه حرکات‌هایشان را علیه ایران آغاز کرده‌اند و منتظر صحبت‌های او در سازمان ملل نیستند. الزاما برخلاف تصور برخی افراد در ایران، با یک کلمه ترامپ قرار نیست موضوعی جابجا شود. 

موسوی گفت: من فکر می‌کنم در خصوص صحبت‌های ترامپ باید با واقعیت تلخ روی صحنه مواجه باشیم و فکر نکنیم با لفظ نرم‌تر با ترامپ حرف زدن موضوع جابجا خواهد شد. سیاست آمریکا همچون گذشته علیه ما تنظیم شده است. 

وی در خصوص سخنرانی رییس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل هم گفت: صحبت‌های آقای روحانی در چهارچوب منطق، عقلانیت، خرد و با یک نوع منطق نظام بین‌المللی و دیپلماتیک ارائه شد و با این سخنان بود که شنوندگان از مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران خبردار شدند.

سفیر اسبق ایران در فنلاند و تاجیکستان ادامه داد: شاید علت عصبانیت بولتون بعد از صحبت‌های آقای روحانی نیز همین بود که گویا رجوی از جهنم با دهان بولتون سخن می‌گفت. اما در کل این دو سخنرانی را می‌توان تا این لحظه تنها نشان‌دهنده این موضوع دانست که ایران و آمریکا تنها تریبونی در اختیار داشتند که به وسیله آن نظراتشان را به جامعه جهانی عرضه کردند. 

موسوی تاکید کرد: در این رابطه یک مساله را بسیار مهم می‌دانم و آن موضوع این است که ما باید بدانیم اگر قدرت آمریکا در ائتلاف‌سازی‌ها و حرکات مربوط به قدرت نظامی و اقتصادی است؛ قدرت ما در داخل کشور قرار دارد و هرچه ما انسجام ملی خود را تقویت کنیم، می‌توانیم در برابر آمریکا مقاومت بیشتری داشته باشیم. 

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی در خصوص سخنان متناقض رییس‌جمهور آمریکا در رابطه با برقراری مذاکره با ایران هم گفت: اظهارات متناقض ترامپ به شخصیت متناقض رییس‌جمهور آمریکا برمی‌گردد؛ وی کاراکتری دارد که نه تنها در خصوص ایران که در خصوص بسیاری از  موضوعات مثل کره شمالی، چین و اروپا متناقض صحبت می‌کند.

وی ادامه داد: بخش دیگر این موضوع نیز ناشی از سیاست اصلی آمریکا در قبال جمهوری اسلامی است که حتی در زمان اوباما هم تغییر نکرد فقط بخشی از سیاست‌ها منعطف‌تر شد که آن هم نشان از عاقل بودن اوباما داشت و در کل این سیاست کلی ایالات متحده است که رفتار روسای جمهور این کشور را تعیین می‌کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.