انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
سیاسی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
ارز پایین آمد، قیمت‌ها نه
شبکه‌هایی‌که باید مدیون صداوسیما باشند!
مصادیق فساد سیاسی کدام است؟
كرباسچي: آشنا دروغ مي‌گويد
نمی‌توانیم بگوییم شرایط عادی است
عزم حناچي؛ احياي فرهنگ دوچرخه سواري
رویش‌های انقلاب در سراسر‌کشور محسوس است
روحاني حق دارد از تبعات افشاگري، نگران باشد
بحران فرانسه؛ پايان اتوريته اروپا
مسئولان باید مراقب باشند/ خادم حرمین شریفین باید «اشداءُ علی الکفار»باشد
قوه قضائیه همان‌گونه که از ظریف سند خواست، مستندات اظهارات کریمی‌قدوسی را هم مطالبه کند/ بیسوادی سیاسی در سطوح بالا هم وجود دارد
کفه ترازو به نفع ایران است/ 66 درصد تحریم‌ها در جهان شکست خورده‌اند/ کارگروه فرصت‌های تحریم تشکیل شود
«محسنی بندپی» استاندار تهران شد
تاکید جنتی بر ضرورت توجه نمایندگان مجلس به شأن و جایگاه خود
امیرعبداللهیان: وعده‌های مثبت اروپا درباره SPV نیازمند گام‌های عملی است
توطئه‌های دشمنان در تحریم‌ها را با شکست مواجه می‌کنیم
لزوم بازتعريف روش‌هاي نوين تعامل دولت- ملت / دموکراسي دسترسي مکمل دموکراسي نمايندگي
ضرورت حمایت نمایندگان مجلس از دولت
چرایی مخالفت‌ها با FATF
دانشجويان گروه‌هاي خودسر را افشا كنند
کاش تو اسلام را می‌فهمیدی!
الان نبايد اختلافات را عميق كنيم
آينده سياسي ايران دراختيار «ميانه‌روها»ست
دشمن در تهاجم به معنویات نیز همچون جنگ سخت، شکست خواهد خورد
رهنمود رهبری درباره بودجه 98 /ممکن است اصلاحاتی در بودجه سال آینده انجام شود
وزیر صنعت عرضه خودرو با نرخ ۵ درصد زیر قیمت بازار را تایید کرد
تفلیس گزارش مستدل و قانع‌کننده‌ای در مورد برخورد با شهروندان ایرانی ارائه نکرده است/ ایرانیان فعلا از سفر به گرجستان خودداری کنند
بهرام قاسمی: مردم تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند
رهبری پیش‌بینی کرده بودند بیداری‌اسلامی به اروپا سرایت می‌کند/دی ماه ۹۶ مسئولان غربی غوغا کردند
نمایندگان خانه‌ملت در معرض اتهام!
نکاتی درباره اصلاحیه قانون بازنشستگان
آسیب حرف‌های بی‌سند به کشور
دولت درباره عدم تحقق وعده‌هایش شفاف‌سازی‌کند
نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم /علت اصلی اين فضاسازی‌ها نمايان شد
اما واگرهای«اصلاح قانون بازنشستگي»
چالش دوچرخه‌اي دو شهردار
دشمنانمان بيشتر از دوستانمان نشوند
پیشنهاد دونرخی کردن سوخت بر اساس کیفیت رانندگی افراد/ مخالفان FATF آثار شعارشان را برای مردم ترجمه کنند
شرکت‌های هندی ریسک انتقال پول نفت را قبول نمی‌کنند/ آمریکا می‌خواهد ایران را از مسیر انرژی شبه‌قاره دور بزند/ همکاری گازی با چین؛ فرصتی استثنائی
نباید برای انتخابات ریاست‌جمهوری دیدگاهمان را به افراد خاصی محدود کنیم/ ایجاد گفت‌و‌گو بسیاری از سوءتفاهم‌ها را رفع می‌کند
10 نفر در رابطه با حادثه تروریستی چابهار دستگیر شدند
واکنش ایران به ادعای درخواست تهران برای حضور در مذاکرات استکهلم
حکم اعدام باقری درمنی تایید شد/ محکومیت مدیر موسسه ثامن الحجج به ۱۵ سال حبس
تروریسم دونالد ترامپ
وعده‌های رئیس‌جمهور در میدان عمل
ایجاد فرصتی برابر در استخدام نیروها
عمل به وعده‌ها فراموش نشود
«رانت» مبناي رشد اصولگرايان
بازهم سخنراني نيمه تمام اين بار پزشكيان
دولت مديران جسور ندارد /فراکسیون امید و شورای شهر کارنامه موفقی ندارند/ظرفیت پذیرش پارلمان اصلاحات وجود ندارد
بیشتر
کد خبر: 84857 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۳ - 10:34
می‌توانیم منافع حیاتی آمریکا را در شرایط لازم تهدید کنیم
سردار سلامی:

می‌توانیم منافع حیاتی آمریکا را در شرایط لازم تهدید کنیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اعتبار قدرت بازدارنده کشورمان افزود: اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت هایی در مقیاس امریکا، می توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.

آرمان-به گزارش آرمان به نقل از ایسنا به نقل از صدا و سیما سردار حسین سلامی در استودیو نگاه یک افزود: حرکت اربعین، گرمیداشت سختی های است که اهل بیت پیامبر در واقعه عظیم عاشورا متحمل شدن و طبیعت هر عنصری که به وحدت اسلامی کمک کند و روح عاشورایی را در پیکره امت مسلمان زنده کند از سوی قدرتهای استکبار مورد هدف قرار می گیرد.به رقم اینکه دشمنان ما می اندیشیدند با ابزارها و محاسبات مادی می توان حماسه اربعین را سنجش کرده و از وقوع آن جلوگیری کرد، هیچ گونه اتفاقی از قبیل نوسان قیمتها و گرانی و مشکلات اقتصادی نتوانست عامل توقف مردم در مراسم اربعین شود زیرا اربعین تمرین سختی هاست، مشق تحمل سختی هاست چون مردم به حضرت زینب (س) اقتدا می کنند و او تنها نماد سختی است.

وی در خصوص اعمال تحریمهای دوباره آمریکایی بر ضد ایران گفت: خارج کردن هشت کشور خریدار نفت ایران از تحریمها جلوه ای از پیروزی ما بر آمریکاست.

وی تصریح کرد: پس از 40 سال مبارزه در حوزه های گوناگون سیاسی و اقتصادی امروز ایران در جایگاه رفیعی نسبت به دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفته است. دشمنان ما تصمیم موج شوک های بلندی را به ما وارد کنند،این موجها یعنی وارد کردن ضربه های ناگهانی در زمانهای کوتاه به شکلی که جامعه از تعادل خارج شود.

وی گفت: رویای شکست دادن ملت ایران و پشیمانی از انقلاب اسلامی همواره در فضای آرزو و ایده آل دشمنان ما وجود داشته و البته در مقاطعی این رویا ها تبدیل به راهبرد و سیاست شده و در میدان عمل ظهور کرده است.

سلامی ادامه داد: دشمنان ما قصد کردند ما را مانند جزیره ای در گوشه و انزوا قرار دهند ولی امروز ورق برگشته و خود آمریکایی ها بتدریج به سوی انزوا پیش می روند حتی متحدان سنتی آنها در حال زاویه گرفتن از آمریکا هستند. آمریکا به تدریج بدلیل اتخاذ و استراتژی های غلط و تخلیه شدن عقل راهبردی سرمایه های مادی و پشتوانه های سیاسی و منطق سیاسی خود را از دست داده است. مداخله های بی نتیجه اما پرهزینه در دیگر کشورها موجب شده که آمریکا با افول در ارکان قدرت خود مواجه شود. آمریکایی ها قصد تحریم اقتصادی ما را داشتند تا بدین طریق به تسلیم سیاسی وادار شویم.

سلامی گفت: تجربه 40 ساله ما بیانگر این است که هر چه فشارهای آمریکایی بر ایران بیشتر شد ملت ما هم از ظرفیتهای بالاتری از خود بروز داده است.امروز می دانیم که اعمال گزینه های نظامی علیه ایران ممکن نیست، اگر هم چنین اقدامی صورت پذیرد با شکست روبرو می شود. در عرصه های سیاسی هم قابل اثبات است که آمریکایی ها بیش از این قادر به اعمال فشار سیاسی نیستند چون جهان او را همراهی نمی کند. آمریکایی ها قادر به ایجاد ائتلاف سیاسی علیه ایران نیست. در حوزه تحریمهای اقتصادی هم آمریکایی ها قادر به تحریم های مطلق نیستند چون انزوا پذیر نیست .تجربه،بهترین اثبات کننده نظریه هاست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما با دو نظریه مواجه هستیم اول اینکه،راه سعادت ما از طریق تعامل و سازش و مذاکره است . البته این نظریه فریبنده و ساده است اما در بطن آن مشکلات بسیاری وجود دارد. نظریه دوم هم نظریه مقاومت است. منطق مقاومت در مقابل آمریکا با استعانت از تجربیات تاریخی و موجود می توان راه نجات ما باشد. هر چه آمریکایی ها بیشتر تحریم کنند ما بهتر پیش می رویم.

وی خود کفایی در تولید بنزین ، دستیابی به فناوری نانو، ایجاد شکاف در هسته اتم­و مولکول­و همینطور دستیابی به علوم دانش بنیان را نتایج پَسا تحریم های آمریکایی عنوان کرد.

سلامی عنوان کرد:امروز ایران بجایی رسیده که در شرف دستیابی و ساخت همه نیازهای خود بدون اتکا به قدرتهای سیاسی و اقتصادی دیگر کشورهاست.امروز توانسته ایم از میدان تاثیر و جاذبه قدرتهای بزرگ عبور کنیم. آمریکا می خواهد با راستا سازی عملیات تحریم های اقتصادی و جنگ روانی،ذهنیت جامعه را با تردید و هراس و ترس و با ایجاد التهاب در بازار پولی و مالی همراه سازد ولی مردم ما در مقابل این اقدام،از خودشان وقار نشان می دهند و اعتماد می کنند به نظام و توانایی هایی نظام و کشور،آنوقت می بینیم تحریمها به سادگی قابل خنثی شدن است ما می توانیم از دیوار تحریمها به سادگی عبور کنیم و جامعه خود را بسازیم.در این راه، این آخرین فراز نبرد ما با دشمن است.

وی گفت: آمریکایی ها به هیچ عنوان قادر به اتخاذ گزینه های نظامی نیستند زیرا قدرت نظامی آنها فرسوده شده و شرایط اقتصادی و سیاسی انتخاب چنین گزینه ای ندارند.مردم باید بدانند حد نهایت فشارهای آمریکا همین بود که مشاهده کردیم. رفتار ترامپ نمایانگر شخصیت واقعی سیاسی آمریکا است و نشان می دهد که شخصیت اصلی آمریکا ترکیبی است از دروغ،بی رحمی، غیر منطقی، ایجاد چالش با همه جهان و تحقیر ملتها، میل به سلطه طلبی و رفتارهای فردگرایانه است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امریکا شرایط سیاسی برای حمله به هیچ کشوری به ویژه جمهوری اسلامی ایران را ندارد، افزود: علت آن این است که امریکایی ها نمی توانند بدون ائتلاف، عملیات نظامی انجام دهند زیرا شرایط و مشروعیت سیاسی برای تهاجم آنها ایجاد نمی شود و حمله بدون مشروعیت سیاسی، بازتاب های منفی زیادی را در جهان و افکار عمومی مردم امریکا خواهد داشت.

سلامی در ادامه سخنان خود در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما با اشاره به اعتبار قدرت بازدارنده کشورمان افزود: اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت هایی در مقیاس امریکا، می توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.

وی با اشاره به این سخن ترامپ که "اگر من نباشم، ایران می تواند در مدت 12 دقیقه خاورمیانه را تحت کنترل خود درآورد"، اضافه کرد: ما به سرعت قادریم کنترل آمریکایی ها را از خاورمیانه قطع کنیم. ما اشغالگر نیستیم اما بیان این واقعیت از زبان دشمن ما اهمیت دارد. علت اینکه دشمنان ما چند وقتی از اعمال گزینه نظامی علیه کشورمان سخن نمی گویند ناشی از قدرت ماست و بخشی هم ناشی از ناتوانی های آنهاست. صرف داشتن قدرت فیزیکی، شرایط تهاجم را ایجاد نمی کند.

­جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امریکا شرایط سیاسی جنگ را از دست داده است و هیچ کس از تهاجم امریکا به هیچ نقطه ای حمایت نمی کند و امریکایی ها قادر نیستند متحدانی بسازند تا هزینه های سیاسی جنگ را توزیع کنند. همچنین اقتصاد امریکا قادر نیست از جنگ جدیدی حمایت کند. آنها 7 تریلیون دلار یعنی به اندازه 100 سال درآمدهای نفتی عراق هزینه کردند اما ساز و کاری برای تبدیل این هزینه­اقتصادی به منفعت سیاسی در منطقه نداشتند.

وی با بیان اینکه نبرد با جمهوری اسلامی مقیاس جنگ را از منطقه هم فراتر می برد، گفت: زیرساخت های نظامی امریکایی ها فرسوده شده و حتی از خلیج فارس تقریباً خارج شدند و به جز چند ناوچه گشتی قدیمی چیز دیگری ندارند و اکثر تجهیزات آن ها برای 40 تا 50 سال پیش است. آنها خودشان گفتند که ناوهای هواپیمابرشان انبارهای باروتی است که هزاران نفر در آنها زندگی می کنند. این ناوها در تیررس موشک های بالستیک نقطه زنی است که اهداف متحرک را می توانند در دریا مورد اصابت قرار دهند. آیا آنها می توانند در مقابل چنین سلاح هایی ایستادگی کنند؟ بین اهداف سیاسی امریکایی ها و ابزارهای نظامی آنها فاصله افتاده است. امریکایی ها نتوانستند با تهدید نظامی، کره شمالی را متقاعد کنند تا انعطاف سیاسی نشان دهد.

­جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما نگران هیچ یک از جنبه های قدرت امریکا نیستیم. او قدرت سیاسی خود را از ترکیب قدرت نظامی، اقتصادی و عملیات روانی می گیرد و این سه قدرت اکنون کارکرد خود را به میزان بسیار زیادی از دست دادند و این به افول قدرت سیاسی امریکا منجر شده است. امریکا با اینکه از نظر شاخص های ظاهری بزرگترین اقتصاد جهانی است اما بزرگترین بدهکار جهانی هم هست. بیش از 15 تریلیون دلار بدهی ملی امریکاست.

وی با بیان اینکه همیشه قدرت های بزرگ، ناگهان فرو می پاشند، گفت: مسیری که امریکایی ها در حال طی کردن هستند به فروپاشی آنها ختم می شود و منحنی قدرت آنها کاملاً نزولی است.

سردار سلامی با اشاره به معاف کردن 8 کشور از معاملات نفتی با ایران افزود: امریکایی ها در مقابل ما، نتوانستن را تمرین کردند. آنها نتوانستند شاه را نگه دارند و نتوانستند کودتای موفق انجام دهند و توطئه های تجزیه طلبی را در ایران مدیریت کنند و نتوانستند در دفاع مقدس، ملت ایران را به شکست بکشانند و نتوانستند با تحریم اقتصادی ما را تسلیم کنند و نخواهند توانست.

وی با تأکید بر اینکه ارکان قدرت امریکا پوسیده و فرسوده شده است، اضافه کرد: آنها ناامید و افسرده اند.
­

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عمل امریکایی ها موجب گسترش نفوذ انقلاب اسلامی شد، گفت: اگر آنها مداخله نمی کردند سرعت گسترش و نفوذ انقلاب اسلامی در جهان اسلام تا این اندازه قوی نمی شد. آنها موجب رشد تفکر و روحیه جهادی در جهان اسلام شدند.

سلامی افزود: انصار الله در یمن، حزب الله در لبنان، ارتش مردمی سوریه و ارتش و بسیج مردمی در عراق محصول کارکرد سیاست های تهاجمی امریکا در جهان اسلام بوده است.
وی با اشاره به اینکه همه کشورهای جهان مشکل اقتصادی دارند، گفت: ما مشکل اقتصادی داریم اما ظرفیت ها و توانایی های ما برای عبور از مشکلات هم بالاست و به تدریج بر این مشکلات غلبه می کنیم. سهم کمی از مشکلات اقتصادی امروز ما مربوط به امریکاست و بیشترین آن ناشی از سبک مدیریت ماست. باید استعدادها و ظرفیت های درونی را شکوفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه 10 درصد از انرژی جهان را در اختیار داریم، اضافه کرد: قدرت تبدیل آن به فراورده را داریم. آب و زمین و انسان های باهوش داریم و صاحب فناوری هستیم و با 15 کشور، همسایه هستیم و تحریم پذیر و انزواپذیر نیستیم و به سرعت می توانیم بر مشکلاتمان غلبه کنیم به شرط اینکه بخواهیم و اراده کنیم و در مسیر راهبردهای رهبر معظم انقلاب قرار بگیریم.
­

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، مفهوم ابتکاری و خاص شرایط اقتصادی ماست، مدیران ما باید شبانه روز کار کنند. مردم در صحنه هستند و به نظام اعتماد و اعتقاد دارند و نظام ما، قدرتمند و توانمند است و یک کشور پیشرفته ساخته است و هواپیما و نیروگاه و پالایشگاه می سازیم.  نقشه آنها برای غرب آسیا و جهان اسلام این بود که نوسازی سیاسی را در این مناطق انجام دهند و مهره های جدیدی را در صفحه سیاسی شطرنج این منطقه وارد کنند و کنترل اوضاع را در مدیریت خود بگیرند و از منابع اقتصادی سرشار منطقه استفاده کنند و رکود اقتصادی شرایط فلاکت بار اقتصادی خود را بتوانند با استفاده از ثروت های این منطقه جبران کنند اما عکس آن اتفاق افتاد و این ناشی از ناتوانی آنهاست. دکترین امریکایی ها این است که در هر زمان برای غلبه ر بر هر پدیده ای حداکثر قدرت ممکن را به کار بگیرند و اسم آن را نیروی قطعی و قاطع گذاشتند اما وقتی آنها عملی را انجام نمی دهند یعنی ناتوان هستند. قدرت آنها عنکبوتی و پوشالی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که آیا بین ایران و روسیه بر سر حضور مستشاری ایرانی ها در سوریه اختلاف نظر وجود دارد؟ گفت: اینها جنگ های روانی سیاسی است و اصلاً چنین وضعیتی وجود ندارد. ایران بارها اعلام کرده است که بر اساس درخواست رسمی دولت سوریه در آن جا حضور دارد و حجم حضور ایران هم به درخواست های دولت سوریه بستگی دارد. استراتژی حضور بلندمدت و چشمداشتی در سوریه نداریم و برای جلوگیری از تخریب و ویرانی ملت و کشور سوریه در آنجا حضور پیدا کردیم و این حضورمان تا زمانی است که دولت سوریه آن را طلب کند. هر زمان که دولت سوریه احساس استغنا کند خیلی ساده از آن منطقه خارج می شویم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.