انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
سیاسی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
انتخابات هیات رئیسه مجلس و چند نکته
جريان سوم؟ - عملكرد روحاني این مساله را سوزاند
حواسمان به مشکلات مردم باشد
معامله قرن عربستان در ازای کشیدن پای ایران به جنگ
ترامپ راهي جز گفت وگو با تهران ندارد
تجارت تهران - اسلام‌آباد؛ راه بی‌اثرکردن تحریم‌ها
هم نقص‌ها را بگوييد هم دستاوردها را
علی ربیعی سخنگوی دولت شد
رئیس‌جمهور به جای مذاکره مناظره کند
منظور روحانی از اختیارات ویژه در حوزه بین‌الملل است
خیال‌پردازی‌های یک سایت اصولگرا
طرد كساني كه نظام را قبول دارند امكان پذير نيست / هر فردی ملاقات خارجی داشت که جاسوس نیست
تخصیص یارانه، راهکاری منسوخ است/ اینستکس جدی نیست/ ترامپ به مذاکره فرسایشی علاقه دارد/ روسیه به اندازه گذشته قدرت ندارد/ مواجهه مستقیم و خشونت آمیز با تهران راه‌حل مناسبی نیست
تحریم‌ها با معیشتِ مزدبگیران چه کردند؟ / حق اضافه‌کاریِ کارگران در کام کاهش سطح تولید
ترامپ نباید اشتباه بوش در عراق را تکرار کند/تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی قابل پذیرش است/ آمریکا نباید ایران را دست کم بگیرد/ راه حل بحران حاضر دیپلماسی است، نه جنگ
ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین‌آمیزی دارد پاسخ دهم؟
جاده برجام یک طرفه پیش نخواهد رفت/ با بدعهدی«اقدام متقابل»می کنیم
ربیعی، بدنه دولت را به خوبی می‌شناسد/ فکر می‌کنم نظر مجلس نسبت به انتخاب سخنگوی جدید دولت مثبت باشد
مدیریتِ سیاسیِ صندوق‌هایِ بازنشستگی آتش بر جان آنها می‌افکند/ در سازمان تامین اجتماعی مدیریتِ «فست فودی» حاکم است
ظریف: "تروریست" شخص ترامپ است
رئیس قوه قضائیه با برهم زنندگان اقتصاد کشور برخورد قاطع و انقلابی کند
ترزا می از ریاست حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیری انگلیس استعفا کرد
علی ربیعی؛ از روزنامه‌نگاری تا سخنگویی دولت
خدای فتح خرمشهر همان خدای جنگ اقتصادی است/ آنها که اختیار ویژه می‌خواستند بعد چند ماه سرخاب کرده از مملکت فرار کردند
اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند/ لو رفتن کربلای ۴ نتیجه‌ لو رفتن ماجرای مک فارلین بود/ مردم خطاهای دهه اول انقلاب را به حساب نظام نمی‌گذاشتند
با وجود سیاست‌های نئولیبرالی نیازی به توطئه خارجی نیست/ اگر دلار 8 هزار تومان شود، مردم از فرط شادی دوباره به این دولت رای خواهند داد/ تنش در منطقه به نفع آمریکا و روسیه است
سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمعکاری هستیم
نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه بعد از ماه رمضان برگزار می‌شود
دولت ترامپ از افزایش تنش با ایران برای فروش سلاح به عربستان استفاده می‌کند
سیاست ما جنگ افروزی نیست/ می‌خواهند افکار عمومی منطقه را علیه ایران بشورانند
آیا «ربیعی» در قامت سخنگوی دولت به پاستور بازمی‌گردد؟
معافیت عراق از تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در زمینه انرژی
روحانی قرار است با اختیارات ویژه چه‌کند؟
لوایح دوگانه و مسأله امتیازگیری از اروپا
آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند
مدعیان کدام فراکسیون سکانداری بهارستان را به دست می‌گیرند؟
حمایت قاضی‌القضات از آزادی مطبوعات
آمریکا با حضور نظامی در خلیج فارس بازی خطرناکی را آغاز کرده است/ ما هم می‌توانیم مانند اروپایی‌ها به صورت زبانی از برجام حمایت کنیم
مشکلات نظام پارلمانی بیش از ریاستی است
وحدت ملی را بر دوقطبی بودن ترجیح می‌دهم
متهم: به پیشنهاد مهدی شمس متواری بودم/ داشتن پاسپورت دیپلماتیک برایم ارزش داشت/ هیچ نفتی نفروختم
ریشه مشکلات کشور مدیریت داخلی نیست
رئیس‌جمهور از همین اختیارات هم استفاده مطلوب نکرد
نقش ریاض در تنش بین ایران و آمریکا
رئیس‌جمهور و مسأله اختیارات در قانون
افزایش اختیارات روحانی هم چندان تغییری ایجاد نمی‌کند
جنگ به زیان ترامپ است
آمریکا در تقابل با ایران دنبال تسلط بر نفت جهان است
عربستان با افراطي هاي كاخ سفيد درصدد انزواي ايران / در تشنج بالاتر میانه‌روها حالت انفعالی به خود می‌گیرند
بیشتر
کد خبر: 84944 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۵ - 12:49
برخی کشورها در تلاش هستند تا افکار عمومی اروپا را نسبت به ایران منفی کنند/ می‌توانیم به دادگاه اروپایی شکایت کنیم
سفیر پیشین ایران در نروژ مطرح کرد؛

برخی کشورها در تلاش هستند تا افکار عمومی اروپا را نسبت به ایران منفی کنند/ می‌توانیم به دادگاه اروپایی شکایت کنیم

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: برخی کشورها در تلاش هستند تا افکار عمومی اروپا را نسبت به ایران منفی کرده تا همین افکار عمومی به مقامات اروپایی بگویند چه ضرورتی دارد برای ایرانی که در خاک اروپا حاکمیت ملی ما را زیر پا می‌گذارد هزینه کنیم. این درحالی است که تاکنون غالب افکار عمومی آمریکا را برای خروج از برجام متهم کرده است.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایلنا، عبدالرضا فرجی‌راد با اشاره به فراخواندن سفیر دانمارک از ایران و احضار سفیر کشورمان در نروژ گفت: پنج کشوری که کشورهای نورویچ خوانده می‌شوند و دانمارک و نروژ هم عضو آن هستند، از یک جنس بوده و سه کشور هم از زبان و فرهنگ مشترک برخوردار هستند؛ پس همیشه در طول چند دهه از هم حمایت کردند و هر اتفاقی که در یک کشور بیفتد باقی کشورها سعی می‌کنند از آن حمایت کنند.

وی ادامه داد: طبیعی است که وقتی در یکی از این کشورها اتفاقی می‌افتد، چهار کشور دیگر حمایت می‌کنند پس نباید این مساله را بزرگ کنیم. مساله مهم برای ما واکنش اتحادیه اروپا است که البته یک محکومیت اولیه را انجام داده اما واکنش قطعی خود را منوط به بررسی بیشتر کرده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: در این زمان است که اتحادیه اروپا هم معمولا فکر می‌کند آیا واقعا این مساله پیش زمینه عملیاتی از سوی ایران است یا با توجه به نزدیکی به 13 آبان و اینکه اتحادیه اروپا اعلام کرده می‌خواهد ساز و کار خود را عملیاتی کند؛ توطئه‌ای بیش نیست.

وی ادامه داد: تصور من این است که اتحادیه اروپا امروز در شک و شبهه به سر می‌برد. آنچه که مسلم است شواهد امر نشان می‌دهد که دانمارک هنوز سندی رو نکرده است و تا حدودی هم غوغا روی مساله‌ای صورت گرفته که اساسا اتفاق نیفتاده است. تنها گفته شده که یک نفر که اصالت ایرانی دارد از سوی دستگاه اطلاعاتی ایران تحریک به انجام عملیات شده است. ادعا از سوی هر شخص و کشوری می‌تواند مطرح شود.

فرجی‌راد افزود: البته وقوع این اتفاق در این شرایط خاص همه را در شوک فرو برده است. لذا هنوز از موضع‌گیری دانمارک نگذشته است که پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی این ادعا را تکرا می‌کنند و حتی نتانیاهو مدعی می‌شود که ما این اطلاعات را در اختیار دولت دانمارک قرار داده‌ایم. 

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تحلیل بنده این است که برخی کشورها در تلاش هستند تا افکار عمومی اروپا را نسبت به ایران منفی کرده تا همین افکار عمومی به مقامات اروپایی بگویند چه ضرورتی دارد برای ایرانی که در خاک اروپا حاکمیت ملی ما را زیر پا می‌گذارد هزینه کنیم. این درحالی است که تاکنون غالب افکار عمومی آمریکا را برای خروج از برجام متهم کرده است.

وی ادامه داد: برنامه این است که افکار عمومی قانع شود، مدعی هستند با توجه به اقداماتی که ایران در ماه‌های اخیر انجام داده است لازم نیست که ما کاری برای آنها انجام دهیم لذا اینها اهدافی است که به نظر من با هماهنگی اسرائیل و آمریکا و گروه‌های معاند در حال شکل‌گیری است. 

فرجی‌راد در پاسخ به این سوال که آیا ایران نباید پیش از اقدام دانمارک سفیر خود را فرا می‌خواند یا سفیر را در پاسخ به عدم همکاری این کشور برای استرداد سران گروه تروریستی "الاحوازیه" اخراج می‌کرد، گفت: البته در زمان وقوع عملیات تروریستی صحبت‌هایی میان دو کشور انجام شد و مقامات کپنهاگ نیز برای این مباحث اعلام آمادگی کردند اما باید این مساله را بصورت مستمر و روزانه دنبال می‌کردیم. 

وی ادامه داد: یک عملیات تروریستی آن هم در رژه ارتش اتفاق افتاده و تعداد زیادی هم شهید و زخمی شده‌اند و با دو کلام صحبت مقامات ایرانی و دانمارکی این مساله نباید رها شود و در این دو ماه باید اقدامات جدی‌تری انجام می‌دادیم و می‌توانستیم حتی به دادگاه اروپایی شکایت کنیم چرا که این افراد در رسانه‌ها اعلام کردند که دستشان با داعش در یک کاسه بوده و اعتراف کردند.

فرجی‌راد افزود:  ما اگر از ابتدا این موضوع را پیگیری می‌کردیم الان آنها نمی‌توانستند این بازی را در خصوص کشور ما پیاده کنند. البته ما هنوز هم باید مدعی باشیم و بگوییم چرا دانمارک در حال حمایت و پناه دادن به تروریست‌ها است.

این دیپلمات پیشین گفت: ما در شرایط خاصی قرار داریم و باید بدانیم این اقدام، اولین و آخرین اقدام خصمانه در خصوص جمهوری اسلامی نیست و اینها کارهای خود را ادامه می‌دهند تا به هدف خود که همان تغییر افکار عمومی اروپا علیه ایران است دست پیدا کنند. ما باید بتوانیم در این مقطع ضمن اقدامات تبلیغی با سفر به کشورهای اروپایی و دعوت آنها به ایران ضمن درخواست مدرک، گفت‌و‌گوهای خود را فعال کنیم. 

وی گفت: مسئولین ما باید مرتب در این خصوص صحبت کنند چرا که برخی کشورها از جانب جناح‌های داخلی خود نیز برای برخورد با ایران تحت فشار هستند و ما باید اینها را توجیه کنیم و بپرسیم به دنبال چه چیزی هستند. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.