انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
گزارش اجتماعی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چگونه ميلياردها تومان«دود» مي‌شود؟
صحنه ‌ بی‌نظیر حضورزنان در ارومیه
همسرکشی و خلأ‌های قانونی
دلایل خودکشی‌های دو دهه اخیر
شبكه‌هاي اجتماعي نارضايتي را تشديد مي كنند
کاسبان سفره کارگران
جای خالی شادی و نشاط در برنامه‌های ماه رمضان
پیامدها و آسیب‌های شکاف نسلی
جولانگاه دور دوربازان در پایتخت
همه واکنش‌ها به ماجرای سد لفور
افزايش افسردگي افسارگسيخته
چند نکته درباره همسرکشی در ايران
شفافيت شعار نيست / سفر به ۳ قاره جهان / اسپانیا، لهستان و سوئیس در صدر
چرخ دکه‌داران نمی‌چرخد
هدف گذاری برای مدارس منهای خشونت
حلقه مفقوده گروه‌های آموزشی
عصر جدید کودک‌آزاری‌ها با «مدلینگ کودکان»!
شهر ري در انتظار فاجعه / تا مديريت شهري و شهرداري شهر ري از تهران جدانشود؛ اين بحران حل نخواهد شد
حمايت هاي روانی ـ اجتماعی را فانتزي ندانيم
هزینه‌هایی که جبهه فقر بر گردن کشور می‌اندازد
هشدار! استرس جامعه را متلاشي نكند
صحنه‌ای شگفت‌انگیز از نمایشگاه کتاب تهران
شكاف بين نسلي در نقطه بحران
مصوبه مجلس بساط اسیدپاشی راجمع نمی‌کند!
خطر بحران‌های روحی در مناطق سیل‌‎زده
«اميد» با علاقه به «بهبوداوضاع» خلق مي‌شود
نشسته بر ساحل بی‌حاصلی
شادي در محاصره خشونت
فارغ‌‌التحصیلان بیکار، خانه‌نشین شده‌اند
قدمی برای حل یک مشکل نودساله
جان آدم‌ها خریدنی نیست
فضای مجازی خطرناک‌تر است یا فیلتر؟
کاهش اختیارات شورا‌ و دولتی‌شدن شهرداری‌ها؟!
سالانه ۳۰هزارمیلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های سیگار
هزينه براي «منابع انساني كارآمد» جلوي «مهاجرت» را مي گيرد
دختران امروز، نگران فردایشان هستند
آسیب‌های اجتماعی در ایران؛ مرحله هشدار یا خطر؟
چرا شهرهای ایران در مقابل بحران سیل آسیب پذیرند ؟
سکون در این آشفته‌بازار
سیلی سیل بر دستان خالی زنان
«بحران تنهايي» در زندگي‌هاي جمعي
نقش سدها درمدیریت‌خشکسالی و سیلاب
منع دوچرخه‌سواري بانوان؛ چالش تازه
دغدغه معلمان را کم کنیم
هشدار! انتقال خشونت از فضای مجازی به متن جامعه
جبران خسارت؛ هزار برابر حق بیمه
روان‌پریشی‌ها را جدی بگیرید
سفره‌هاي زيرزميني دوره ‌احمدي‌نژاد خالي شد
دور باطل انحصار و ابتذال در نشر کتاب
بیشتر
کد خبر: 86264 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۴ - 14:10
استارت آپ ها نیروی مولد کشور

استارت آپ ها نیروی مولد کشور

آرمان- طی سال های اخیر شاهد رشد و پویایی استارت آپ ها در سطح کشور هستیم. هر چند بنا به اظهار نظر کارشناسان این حوزه هنوز فاصله بسیاری تا تحقق کامل استارت آپ ها در کشور وجود دارد. گفتنی است استارت آپ ها به دلیل کم بودن هزینه اولیه راه اندازی در کسب و کارها شکل گرفته اند،که همین امر باعث استقبال هرچه بیشتر جوانان خوش فکر و نیروی انسانی خلاق شده است.

بدیهی است، امروزه با توجه به رشد روز افزون فعالیت استارت آپ این نوع از کسب و کارها از انواع مختلفی برخوردار هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد. یکی از ابتدایی‌ترین انواع استارت آپ نوع سنتی آن است. به طور کلی این نوع از کسب و کارها بسیار کوچک هستند و در مقایسه با دیگر استارت آپ ها از رشد و توسعه کمتری نیز برخوردار هستند، این نوع از استارت آپ ها بیشتر شامل مشاغلی مانند لوله کشی،شیرینی پزی و مواردی از این دست است. استارت آپ های با سرمایه گذاری شخصی را می توان از دیگر انواع کسب و کارهای جدید نام برد که البته این نوع از سرمایه گذاری‌ها امروزه در کشور بسیار دیده می شود. این نوع از کسب‌ و کارها به صورت شفاف با هدف رشد و تبدیل شدن به شرکتی بزرگ بدون استفاده از سرمایه‌ خارجی کار خود را آغاز می‌کند. در این نوع از استارت آپ ها، تمام هزینه‌ها و سرمایه‌های مورد نیاز از طریق اعتبارات و دارایی‌های شخصی تامین می‌شود. به عبارت ساده‌تر کارآفرینان در این نوع از کسب و کار نباید از طریق فروش سهام، منابع مالی مورد نیاز خود را تامین کنند، چرا که در این صورت دیگر امکان کنترل کامل کسب‌ و کار خود را از دست خواهند داد. استارت آپ با سرمایه گذاری خارجی نیز در زمره انواع دیگرکسب و کارهای جدید قرار می گیرد. در این نوع از استارت آپ به دنبال کسب درآمد کوتاه و موقت نیستند، بلکه در مقابل آنها می‌خواهند، شرکتی بسازند که علاوه‌بر ارزش بالای مادی، به شهرت جهانی دست یابد و برای سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذارانش، سود فراوان به دنبال داشته باشد. به طور کلی باید در نظر داشت که سرمایه گذاری در این نوع استارت آپ ها با ریسک بالا مواجه خواهد بود، چرا که احتمال شکست در این کسب و کارها با میزان احتمال موفقیت آنها برابری می کند. یکی دیگر از انواع استارت آپ ها شامل کسب و کارهای هدف است،این نوع از استارت آپ ها تنها با هدف پیوستن به شرکت‌های بزرگ در آینده ایجاد می شود، اما هدف آنها کوچک‌ است. این نوع از استارت آپ ها سعی دارند تا یک مدل تجاری موفق را در سطح جهان یا در داخل کشور اجرا کنند. استارت آپ های متناسب با سبک زندگی یکی دیگر از انواع فعال کسب و کارهای نوین در کشور هستند،این نوع از استارت آپ ها امروزه با سبک زندگی شهری افراد همخوانی بسیار چرا که افراد می توانند متناسب با شرایط خود ساعت کار و محل کار را مشخص کنند.

استارت آپ برگ برنده

بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که مي توان با استفاده از کسب و کارهای نوین شاهد ایجاد تحولی عظیم در اقتصاد کشور بود، چرا که تجربه ثابت کرده است، استارت آپ ها می توانند با سرمایه گذاری اندک و با استفاده از ایده‌های نوین تحولی شگرف در اقتصاد به خواب رفته کشور ایجاد کند. آنچه مسلم است، امروزه استارت آپ ها با موانع جدی بسیاری برای رشد و تعالی مواجه هستند که از مهمترین آنها می‌توان به عدم تخصیص اعتبارات و حمایت های لازم از سوی دولت اشاره کرد. هرچند در این مجال باید یاد آور شد که در هیچ جای دنیا دولت ها حامی استارت آپ ها نیستند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که هزینه رشد استارت آپ ها را دولت ها پرداخت کنند،بلكه صاحبان اين مشاغل بايد با ايده پردازي هاي نوين، استفاده از تجارب افراد موفق در اين حوزه و همچنين انجام تبليغات گسترده ضامن بقاي خود باشند.

اشتغال در سایه رشد استارت آپ‌ها

امروزه استارت آپ ها توانسته اند در جذب نیروی کار موفق عمل کنند تا جایی که برخی از صاحب نظران معتقد هستند که با آغاز به کار استارت آپ ها افراد بیشتری جذب بازار کار شده اند که این خود می تواند یکی از امتیازات کسب و کارهای نوین باشد. به طور كلي بايد در نظر داشت كه ايده هاي نوين مي تواند افراد بيشتري را مشغول به كار كند، چرا كه يک استارت آپ از مجموعه هاي متعدد تشكيل مي شود.

بررسی معایب کسب و کار نوین

به طور کلی باید در نظر داشت که استارت آپ ها با توجه به اینکه از عمر کوتاهی در کشور برخوردار هستند. بنابراین با معایب متعدد نیز مواجه خواهند بود كه برخي از افراد تنها به اين دلايل حاضر به سرمايه گذاري و اين نوع كسب و كارها را آغاز كنند.ریسک بالا در راه اندازی کسب و کارهای نوین را می توان یکی از معایب آن برشمرد، چرا که احتمال شکست در این نوع کسب و کار به دلیل آشنا نبودن با تمام زوایای آن وجود دارد. به عبارت ساده تر با توجه به نو بودن ايده و همچنين مشخص نبودن آن،از اين رو بسياري از كارشناسان بر اين باور هستند كه استارت آپ ها با ريسك بسيار بالايي همراه هستند. ساعت کار طولانی از دیگر معایب استارت آپ ها برشمرده می شود،چرا که فرد در این نوع از كسب و كارها برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید زمان بیشتری را صرف کند که این مهم شاید برای برخی از افراد مطلوب به نظر نرسد. به طور كلي به دليل افراد خود صاحب و مدير كسب و كار خود هستند. بنابراين براي رسيدن به نتيجه دلخواه نياز به صرف زمان طولاني تر است. نبود حامی در استارت آپ ها می تواند فرد را منزوی کند و از پيشرفت پروژه او را باز دارد، چرا که در این نوع از کسب و کارها حمایت مالی کمتری از استارت آپ به عمل می آید و در بیشتر شرایط صاحب استارت آپ این احساس را دارد که به دلیل نبود امنیت مالی و همچنین نبود هیچ سرمایه گذاری باید به تنهایی ریسک کار را بپذیرد، اين خود مي تواند احتمال شكست را در اجراي پروژه افزايش دهد.

هدف از راه اندازی استارت آپ چیست؟

همان گونه که می دانیم یکی از اصلی‌ترین اهداف راه اندازی استارت آپ ها ایجاد نوآوری است و خدمت رساني براي راحتي و آسايش افراد در زندگي است، اما باید بدانیم که بزرگ‌ترین هدف هر استارتاپ هر چند کوچک باشد، در مرحله اول تنها نوآوری است، اما نوآوری خود دارای دو جنبه متفاوت است، چرا که فرد زمانی که فناوری موجود را وارد بازار‌های جدید کسب و کار می کند نوآوری افقی اتفاق می افتاد. این در حالی است که در استارت آپ، ما به دنبال نوآوری عمودی هستیم. ایجاد و تجاری سازی فناوری جدید که در گذشته هیچ گاه وجود نداشته است. به طور کلی باید خاطر نشان كرد که هدف اصلی از به کارگیری فناوری راحت کردن شرایط زندگی مردم است که این مهم امروزه بیشتر بر دوش کسب و کارهای نوین قرار دارد. از سوي ديگر بايد متذكر شد كه استارت آپ ها امروزه تنها به صورت اپليكيشن ظاهر نمي شوند، بلكه مي تواند به صورت سنتي و با انجام كسب و كارهاي سنتي نيز ظاهر شود. به عنوان مثال كيوسک‌هاي فروش مواد غذايي در برخي از نقاط شهري را می‌توان نمونه بارز اين مهم باشد.

بررسي مزايايي كسب و كارهاي نوين

امروزه استارت آپ ها با مزاياي بسياري همراه هستند كه مهم ترين آن مقرون به صرفه بودن خدمات ارائه شده از سوي اين نوع كسب و كارها است، به عبارت دیگر اين مهم به عنوان وجه تمايز و اصلي ترين شاخصه استارت آپ به حساب مي آيد. دسترسي به بهترين و با كيفيت ترين خدمات در كوتاه ترين زمان ممكن از ديگر مزاياي كسب و كارهاي نوين برشمرده مي شود، چرا كه طبق اظهار نظر كارشناسان يكي از رسالت هاي استارت آپ ها ارائه خدمات در زمان كوتاه است. يكي از مهم ترين دستاوردهاي استارت آپ ها تحقق شهر هوشمند است، چرا كه به واسطه اين نوع از كسب و كارها افراد جامعه مي توانند با استفاده از اينترنت به خدمات مورد نياز خود دسترسي پيدا كنند. در پایان باید یادآور شد که بنا به اظهار نظر کارشناسان استارت آپ یک فرهنگ است، فرهنگی که می‌تواند با خلاقیت و نوآوری بسیاری از مشکلات پیش روی را از میان بردارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.