انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 رونمایی از کتاب برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
فرصت‌ها را دریابید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
آرامش درون شماست
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
عصبانیت را شكست دهیم
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چگونه به اهداف خود برسیم
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
توانایی کنار آمدن با مشکلات
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
بهبود کیفیت در زندگی
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
این کارها را کنار بگذارید
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
پیشرفت و رسیدن به هدف
نکاتی برای زندگی بهتر
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
کودکی با تجربه تربیت کنید
موانع رسیدن به موفقیت
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چگونه به هدفمان برسیم
کودکی شاد تربیت کنیم
چگونه شادتر باشیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
راه‌های رسیدن به موفقیت
نگاه مثبت داشته باشید
از زمان، بهتراستفاده کنیم
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
مساله کمبود اعتماد به نفس
مشکلی به نام کمبود وقت
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
پیگیری و پیشبرد اهداف
مفهوم شادی در زندگی
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
بیشتر
کد خبر: 86782 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - 13:33
بهترین انتقام، موفقیت است‎

بهترین انتقام، موفقیت است‎

آرمان-در یک جمله اگر بخواهیم بگوییم، بهترین انتقام، موفقیت است. مهم نیست چقدر شکست خورده‌اید یا چند نفر به شما پشت پا زده‌اند یا با حرفهای نا امید کننده باعث دلسردی شما شده‌اند اما حرکت شما بسوی موفقیت و رسیدن به اهدافتان، بهترین انتقام است. نه برای اینکه به دیگران ثابت کنید آنها اشتباه می‌کردند بلکه برای اثبات توانمندی خودتان نزد خودتان.

طعم موفقیت، شیرین‌ترین طعم

یادتان باشد برای رسیدن به هر موفقیتی نیاز داریم بارها شکست بخوریم. راه رسیدن به موفقیت از جاده‌ای به نام شکست می‌گذرد. هر شکستی به‌عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند یعنی باعث آسان‌تر شدن راه موفقیت شما می‌شود. پس از تعداد زیادی شکست، کسب یک موفقیت بسیار شیرین‌تر و غیرقابل وصف‌تر است. شاید همین یک دلیل، علت خوبی باشد که بهترین انتقام، حرکت کردن رو به جلو برای رسیدن به موفقیت است.اگر به فکر انتقام گرفتن و کینه ورزی باشیم، تبدیل می‌شویم به بدترین دشمن خودمان. چون به جای اینکه زمان و انرژی خود را صرف تلاش و رسیدن به خواسته‌هایمان بکنیم آن را برای گرفتن انتقام هدر می‌دهیم و در آخر نیز، نه چیزی به دست می‌آوریم و نه برنده خواهیم شد.بنابراین در زمانهایی به فکر گرفتن انتقام هستید فقط چند لحظه در ذهنتان جایگاهی را تصور کنید که به موفقیت دلخواهتان رسیده‌اید. آنگاه پی به این نکته خواهید برد که بهترین انتقام این است که گذشته‌ها را رها کرده و به فکر آینده مورد نظرتان باشید.

به یک شخصیت جدید تبدیل می‌شوید

اگر بیخیال انتقام شوید و به فکر موفقیت باشید مجبور خواهید شد که در این مسیر، بر ترس‌های خود غلبه کنید چون هیچ فردی بدون اینکه بر ترسش غلبه کند موفقیتی به دست نمی‌آورد. ترس‌ها نقش بازدارنده‌ای در زندگی ما بازی می‌کنند. ترس‌ها از ذهن خودآگاه و ناخودآگاه ما سرچشمه می‌گیرند. ترس‌ها به این خاطر بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند چون دیگران مرتبا در حال کمرنگ کردن اعتماد به نفس ما هستند. بنابراین بهترین انتقام این است که از ترس‌های خود رها شوید و به سوی موفقیتی که دیگران همیشه می‌گفتند قادر به کسب آن نیستید، حرکت کنید. همین امر باعث می‌شود که شما تبدیل به یک آدم جدیدی شوید.علت اینکه تبدیل به یک فرد جدید می‌شوید این است که شما برای رسیدن به یک دستاورد، مجبورید از محدودیت‌هایی که برای خودتان تصور می‌کردید عبور کنید. با عبور کردن از محدودیت‌هایتان، شما دیگر آن آدم قبلی نیستید. دنیا را طور دیگری خواهید دید. گویی که چشمتان به حقیقت زندگی باز شده است و این یعنی که یک تغییر بزرگ و عمیق، در شخصیت شما ایجاد شده است. به نظرتان این بهترین انتقام نیست؟

شکست افکار منفی با تفکر مثبت

تفکر منفی زاییده ترس است. بسیاری از آدمهایی که در اطراف ما هستند به این تفکر منفی دامن می‌زنند آنهم با کم کردن شجاعت دیگران که می‌گویند رسیدن به فلان موفقیت، غیرممکن است. با وجود این حجم از تفکر منفی که در اطراف ما وجود دارد، مثبت باقی ماندن کار آسانی نیست. اما اگر شما هدف در زندگی‌تان دارید، سعی کنید خودتان به خودتان تفکر مثبت را القا کنید و مثبت نگری را تبدیل به یک عادت فکری کنید چراکه تنها با این روش است که می‌توانید به اهدافتان دست یابید آنهم با حرکت در یک جاده صحیح و در گذر زمان.با این حساب داشتن یک تفکر مثبت برای رسیدن به اهدافتان یکی از بهترین انتقام‌هایی است که می‌توانید بگیرید چراکه مزایای آن به طور کامل به سوی خودتان برمی گردد. در زمانهای سخت و طاقت فرسا، این نگرش مثبت است که می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند.

دوستان واقعی خود را پیدا می‌کنید

حقیقت این است که بسیاری از دوستانی که در زمانهای موفقیت در اطراف ما هستند در زمانهای دشواری ما را رها می‌کنند. اما این قضیه یک جنبه مثبت هم دارد و آن اینکه اگر شما ببازید، آنگاه دوستان واقعی خودتان را کشف خواهید کرد. پس بهترین انتقام این است که سعی کنید در جهت هدفتان به پیش روید و حتی اگر موفق نشدید در عوض صاحب دوستان واقعی خواهید شد.

نسبت به توانایی‌های خود آگاه می‌شویم

بیشتر ما انسانها از توانایی‌هایی برخوردار هستیم که حتی خودمان هم نمی‌دانیم. ذهن و خلاقیت انسان نامحدود است. طی صدسال اخیر انسان توانسته رویاهای آدمهایی که در گذشته زندگی می‌کردند را تبدیل به واقعیت کند. با این حساب، بهترین انتقام این است که رویایی را که در سر داریم دنبال کنیم، روی آن متمرکز شویم و به طور خستگی ناپذیر کار کنیم، آنگاه به توانایی‌هایی که فکرش را هم نمی‌کردیم، پی خواهیم برد.

دیگران از شما پشتیبانی می‌کنند

علت اینکه گفته می‌شود موفقیت بهترین انتقام است این است که دیگران نیز از این موفقیت، پشتیبانی کرده و شما تنها فردی نیستید که در موردش صحبت می‌کنید. به عبارتی دیگر موفقیت، خودش را نشان می‌دهد چه شما در موردش حرف بزنید چه نه. همانطور که شما در سکوت در حال انجام کارتان هستید، موفقیت، خودش سرصدای خودش را راه خواهد انداخت و به دیگرانی که در اطراف شما هستند در مورد توانمندی‌های شما خواهد گفت. از سوی دیگر نیز، افرادی که در اطرفتان هستند و از نظر روحی سالم هستند، از شما طرفداری کرده و باعث بالاتر رفتن روحیه شما خواهند شد. آنهایی هم که از نظر روحی سالم نبودند و مرتبا شما را تضعیف و ناامید می‌کردند خودشان به خودشان شک خواهند کرد و ناامیدی و کم جراتی بیشتری را در خودشان احساس می‌کنند. هر دو روی سکه به نفع شماست. به همین دلیل، حرکت به سوی موفقیت چه برنده شوید چه نشوید بهترین انتقام خواهد بود.

برای دیگران الگو خواهید شد

وقتی به یک موفقیت در زندگی دست یابید به دیگران نشان می‌دهید که هیچ غیرممکنی وجود ندارد و همیشه باید امیدوار بود. بنابراین آنها شما را به‌عنوان یک الگو انتخاب کرده و سعی می‌کنند به اهداف خودشان دست یابند. آنها متوجه خواهند شد تا زمانیکه تسلیم نشوند، امکان رسیدن به اهدافشان وجود دارد. آنگاه سعی می‌کنند از میان موانعی که تا پیش از این بر سر راهشان بود، عبور کنند.حقیقت این است که برخی مردم خودشان را باور ندارند. هزار و یک دلیل می‌آورند که نمی‌توانند به فلان هدف برسند اما اگر شما موفق شوید و آنها این الگو را از شما بگیرند، کمک بسیار بزرگی به آنها کرده‌اید از این جهت که به خودشان اعتماد کنند. آنها شما را به‌عنوان یک مثال درنظر می‌گیرند که توانسته‌اید به چیزی که می‌خواهید برسید. شما نقشه راه آنها می‌شوید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.