انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
راهکارهای مشابه اینستکس در رابطه با روسیه، عراق،‌ چین و ترکیه مطرح است/ بازار سرمایه را فعال‌تر می‌کنیم
باید از حضور از آمریکایی‌ها در ایران ترسید، نه عراقی‌ها/ کمک کردن همسایگان در مواقع بحران طبیعی است
انتظارات مردم باید جدی‌تر پاسخ داده شود/ اصلاح قانون انتخابات، قدمی به سمت اصلاح رویکردهای بنیادی است
متغیرهای داخلی و خارجی مانع سفر عمران خان به تهران در موعد مقرر شد/ پاکستان از کاهش سطح تنش میان تهران و ریاض منتفع می‌شود
بودجه سال ۹۸ به عنوان سند مالی ، توسط دولت اجرا می شود
اجرای پروژه‌هایی برای برون رفت از وضعیت نابسامان اقتصادی
گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰
شفافیت و صداقت راه حل اصلاح‌طلبان برای انتخابات
نباید دست به خودتحریمی بزنیم
عدم تصويب لايحه زنان عقب افتادگي را ثابت كرد
سيل اخير حاصل پروژه‌هاي بي كيفيت دولت قبل بود
فرودستان تحت فشار بيشتر قرار نگيرند
طرح‌های تقابلی با آمریکا احساسی نباشد/ تحریم اپل نباید برای دارندگان آیفون مشکلی ایجاد کند
آمار فارغ‌التحصیلان بیکار بین ۱۷ تا ۴۰ درصد است/ حذف رشته‌های بدون بازار کار با درخواست دانشگاه‌ها
رحیمی: تلاش برای منتفی کردن CFT و پالرمو موضع دشمنان را تقویت می‌کند
به جهنم که تحریم‌ها تشدید می‌شود/ توانستیم با کمک خود دو کشور را بیمه کنیم/ اروپایی‌ها می‌خواهند ما را ضایع کنند
رئیس قوه قضائیه: مردم نگران جبران خسارات سیل نباشند
موسوی‌لارگانی: حذف صفر از پول ملی مشکل معیشتی مردم را حل نمی‌کند
سیاسیون برای اقتصاد نسخه بپیچند
انتخابات ۹۸ و چه باید کرد اصلاح‌طلبان
روابط ایران- ترکیه محکم‌تر از گذشته
اصولگرايان به وحدت نمي رسند
مثلث صلح براي سوريه فعال‌تر مي شود
خدمات متواضعانه در حادثه سيل در ذهن ها ماندگار شد
تكذيب اظهارات سعيد قاسمي از سوي سپاه
اصلاح‌طلبی و براندازی در یک خانه جمع نمی‌شود
ظریف: دولت آمریکا قواعد بین‌المللی را نادیده گرفته است/ اوغلو: مخالف تحریم‌ها علیه ایران هستیم
دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود
مردم نگران نباشند، با کمک هم خرابی‌ها را بهتر از گذشته می‌سازیم/ رهبری فرمودند باید از صندوق توسعه ملی در راستای جبران خسارات مردم کمک شود
نوگرایی در بهار عربی
عربستان و سنگ‌اندازی در روابط ایران- عراق
ارتباط با جهان عبور از ایدئولوژی انقلاب نیست
رئیس‌جمهور درجبران خسارات سیل بسیار جدی است
اصلاح‌طلبان مواضع صريح داشته باشند
دموكرات‌ها برنده شوند؛ آمریکا به برجام برمي‌گردد
مسدود سازي صفحات اينستاگرام فرماندهان سپاه
از سایه تا سیمین!
نماینده دادستان خطاب به مدیرموسسه مالی ولیعصر: پول سفرهای خارجی را از کجا آوردید؟
هدف ترامپ، افزایش نارضایتی مردم برای تغییر حاکمیت در ایران است/ ایرانی‌ها درطول تاریخ مقابل قدرت‌های خارجی سرخم نکرده‌اند/ تهران بزرگترین رقیب منافع واشنگتن در خاورمیانه است
نمی‌شود سنگِ دستمزدها را بست و سگِ قیمت‌ها را رها کرد/ حداقل ۱۰ سال مستمری به قیمت امروز به بازنشستگان پرداخت کنند/ دولت باید زیان فروش شرکت‌های شستا را یکجا بپردازد
بررسی چرایی و چگونگی کاهش صفرهای پول ملی
دستگیری ۲‌ عضو گروهک‌های تروریستی در زاهدان
حمایت قاطع مجلس از سپاه و طرح مقابله به مثل با آمریکا+ اظهارات موافقان و مخالفان طرح
ضرورت بازنگری در سیاست جنایی قضایی
به رأی مردم و کیفیت مجلس تکیه کنیم
آمریکا برنامه مشخصی درقبال ایران ندارد
انتخابات ومعادلات پیچیده
چالش اميري‌فر و وكيل احمدي‌نژاد
نفس‌های‌آخر دشمنی دشمن است
«چماق فتنه» براي حذف رقيب نباشد/ مشارکت مشروط به معنی مشارکت عقلانی است
بیشتر
کد خبر: 87394 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - 11:03
«اینستکس» حاکی از اراده اروپا برای حفظ برجام است/ وزارت خارجه پاسخ محکمی به مداخله‌گران بدهد
مطهری در نطق پیش از دستور:

«اینستکس» حاکی از اراده اروپا برای حفظ برجام است/ وزارت خارجه پاسخ محکمی به مداخله‌گران بدهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اجرایی شدن سازوکار INSTEX حاکی از اراده اروپا برای حفظ برجام است.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایلنا، علی مطهری در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز همه ما باید با وحدت کلمه پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم، گفت: باید با تلاش و مقاومت خود، آمریکا و اسرائیل را به زانو درآوریم.

وی ادامه داد: آزادی فلسطین تنها با وحدت کشورهای اسلامی محقق خواهد شد و نباید تفرقه‌ای بین جهان اسلام و به ویژه شیعه و سنی وجود داشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح شدن ساز و کار جدید مالی اروپا تحت عنوان INSTEX، بیان کرد: این مسئله حاکی از اراده اروپا برای حفظ برجام است اما قضاوت نهایی زمانی است که اجرای آن را نظاره کنیم و اروپا باید به همه تعهدات خود عمل کند.

وی تاکیدکرد: یکی از وزرای خارجه اروپا، اجرای این ساز و کار را به اجرای تعهدات FATF از سوی ایران گره زده است که نوعی دخالت در امور داخلی ایران است و وزارت خارجه باید پاسخ محکمی به آنان دهد.

مطهری افزود: جایگاه امروز ایران در دنیا و منطقه خاورمیانه قابل قیاس با پیش از انقلاب اسلامی نیست و امروز دنیا در اکثر تصمیمات جهانی و منطقه ای نمی تواند ایران را نادیده بگیرد در حالی که پیش از انقلاب، ایران فرمانور بود و به حساب نمی آمد.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: امروز کشور جعلی اسرائیل که در جنگ ۱۹۷۳ با مصر و روسیه، هواپیماهاش در ایران سوخت گیری می کردند و سودای نیل تا فرات را داشت در مرزهای ساختگی خود محصور شده و در کابوس به سر می برد.

مطهری تاکیدکرد: بالاتر از همه امروز اسلام در دنیا مطرح است و همه سخن از فراگیری آن می گویندو ایران در استقلال سیاسی سرآمد کشورهای جهان است. چرا که خودش برای خودش تصمیم می گیرد و تابع کشورهایی چون آمریکا و انگلیس نیست و در استقلال فرهنگی نیز سرآمد کشورهای دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: امروز فاصله رشد علمی ما با مغرب زمین به مراتب کمتر از این فاصله پیش از انقلاب اسلامی است و اعتماد به نفسی که ملت ایران در حوزه های مختلف از جمله صنعت هسته ای، صنایع دفاعی، فناوری، نانو و در بخش مهندسی و پزشکی به دست آورده است، دستاورد کوچکی نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بالاتر از اینها راه جدیدی است که انقلاب اسلامی پیش می برد چرا که این انقلاب یک انقلاب پیامبرانه است و با عزت انسانها سر و کار دارد و سودای هدایت بشر به سوی سعادت را دارد.

مطهری تأکید کرد: ما اسلام را یک حقیقت می دانیم نه یک مصلحت و آن حقیقتی است که تنها راه سعادت بشر است و ملت ایران از چنان رشد اجتماعی و سیاسی برخوردار شده که هیچ گاه از این دستاوردها به دلیل تنگی معیشت که بیشتر نشان از خباثت دشمن است، بر نمی دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم ایران به عظمت کاری که کرده اند آگاهند و آن را به هدف نهایی خود یعنی حکومت واحد جهانی به رهبری حضرت ولی عصر (عج) خواهند رساند.

مطهری اظهار داشت: همواره ما باید نگاهی به راه طی شده داشته باشیم و میزان سیر به سوی اهداف را ارزیابی کنیم چرا که هدف کلی ما اسلام بوده و اهدافی چون عدالت و آزادی در قالب مفاهیم اسلام مورد نظر بوده است و همین مسئله است که انقلاب ما را از انقلاب فرانسه و اکتبر روسیه متمایز می کند.

وی تأکید کرد:  در موضوع عدالت قطعاً پیشرفت هایی داشته ایم که از جمله می توان به کاهش فاصله میان روستائیان و شهری ها از نظر برخورداری از امکانات رفاهی اشاره کرد که نسبت به قبل از انقلاب این فاصله کاهش بسیار زیادی یافته است اما باید قبول کنیم که شکاف طبقاتی موجود ناشی از ضعف دولت در اجرای سیاست های ۴۴ قانون اساسی و واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش خصوصی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهید مطهری چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد که اگر دولت‌ها به عدالت اجتماعی اهمیت ندهند، انقلاب ما شکست خواهد خورد.

مطهری گفت: در مجموع در موضوع آزادی کارنامه قابل قبولی داریم اما باید بدانیم که انقلاب ما از پایگاه اجتماعی محکمی برخوردار است و نیازی به سخت گیری‌ها به برخی از منتقدان به بهانه حفظ نظام نیست.

وی افزود: آیت الله مطهری می‌گوید که از اسلام فقط با یک نیرو می‌توان دفاع کرد و آن هم آزادی دادن به افکار مخالف و پاسخگویی صریح به آنان است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: مسئله مهم در شرایط امروز ما وحدت است و وحدت کلمه ترجیع بند سخنان امام ره بود و با وحدت کلمه انقلاب ما به پیروزی رسید و هیچ قشری نمی تواند انقلاب را به خود نسبت دهد و لازم است همانطور که انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را پشت سر امام (ره) با وحدت کلمه به پیروزی رساندیم، امروز هم با وحدت کلمه پشت مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

مطهری یادآور شد: ملتی که برای خدا قیام کرده است، شکست ندارد و با تلاش و مقاومت امریکا و اسرائیل به زانو در می آوریم و از موقعیت فعلی عبور خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید وحدت را در جهان اسلام هم جاری و ساری کنیم و فلسطین را در سایه وحدت کشورهای اسلامی آسان تر می توان آزاد کرد و باید از فرقه‌گرایی و مطرح کردن مسائلی درباره تفرقه میان شیعه و سنی اجتناب کرد و شعار ما باید اسلام باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید: در سال‌های گذشته خصوصا پس از انتخابات ریاست جمهوری، دوری از وحدت کلمه به ویژه در میان سیاسیون آسیب‌هایی را وارد کرد که باید آن را ترمیم کرد و باید با خلوص نیت به تقوای پیش از انقلاب بازگشت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.