انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
توانایی کنار آمدن با مشکلات
بهبود کیفیت در زندگی
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
عصبانیت را شكست دهیم
توانایی کنار آمدن با مشکلات
این کارها را کنار بگذارید
چگونه به اهداف خود برسیم
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
نگاه مثبت داشته باشید
کودکی شاد تربیت کنیم
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
چگونه به هدفمان برسیم
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
مفهوم شادی در زندگی
از زمان، بهتراستفاده کنیم
اهمیت صداقت در زندگی
تفکر منطقی و مثبت اندیشی
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
چگونه یک زندگی آرام داشته باشیم
زمزمه‌های منفی را متوقف کنید
پیگیری و پیشبرد اهداف
نگرش و طرز فکرمان را بهتر کنیم
شاد بودن در روزهای سخت
اشتباه خود را بپذیرید
خونسردی افراد موفق در شرایط سخت
تاثیر شگرف مثبت اندیشی در موفقیت
تشویق فرزندان به تصمیم‌گیری
مشکلی به نام کمبود وقت
مساله کمبود اعتماد به نفس
چرا به هدف‌های خود نمی‌رسیم؟
بیشتر
کد خبر: 87401 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - 14:33
زودرنج بودن را ازخود دور کنید

زودرنج بودن را ازخود دور کنید

آرمان- زودرنج و دل نازک بودن در شخصیت شما آیا در حدی است که اغلب اوقات فکر می‌کنید که تمام آدمهای روی کره زمین، با شما بد هستند یا بدخواه شما هستند؟ آیا تا این مقدار زودرنج و دل نازک هستید که تصور می‌کنید هیچ کسی نمی‌خواهد شما به موفقیت برسید؟ آیا بر این باورید که همه چشم دوخته‌اند تا شما شکست بخورید و بعد هم بنشینند و زمین خوردن شما را تماشا کنند؟ آیا بیشتر لحظات این تصور را دارید که وقتی در حال تلاش برای رسیدن به موفقیت هستید، دیگران هم در حال تلاش هستند تا نگذارند شما به موفقیت برسید و تمام تلاششان را دارند انجام می‌دهند تا شما شکست بخورید؟ آیا همیشه تصور می‌کنید درست هنگامیکه یک قدم رو به جلو برداشته‌اید، دیگران سعی می‌کنند شما را هزار قدم به عقب ببرند؟اگر در اغلب موارد، و در اکثر روزهای سال چنین تصوراتی را دارید و به آنها مطمئن هستید، بهتر است این را قبول کنید که شما یک فرد بسیارحساس، بسیار زودرنج و دل نازک هستید. البته شاید هم خودتان اینطور نباشید اما یکی از دوستان یا شخصی در اطرافتان هست که چنین خصوصیاتی را دارااست.

ضررهایی که یک فرد زودرنج می‌بیند

اولین ضرر زودرنج و دل نازک بودن این است که چنین اشخاصی هرگز دست به انجام هیچ کاری نمی‌زنند. هیچ وقت هیچ تلاش جدی، در زندگی‌شان نمی‌کنند. آنها قبل از اینکه دست به انجام هر کاری بزنند عقب نشینی می‌کنند چون از خودشان می‌‌پرسند چه فایده‌ای دارد که وقتی همه‌ در مقابل من ایستاده اند، من تلاش کنم؟این افراد به جای اینکه در مقابل ناکامی‌‌ها و مشکلات بایستند و با سختی‌هایی که پیش رویشان ایجاد می‌شود، مبارزه کنند، فقط زودرنج و دل نازک هستند و برای همین هم فقط و فقط گله و شکایت می‌کنند. تمام کارشان می‌شود غر زدن.

از اتلاف وقت دست بردارید

یک انسان زودرنج و دل نازک بایستی بداند با غر زدن هیچ وقت هیچ کاری در زندگی انجام نمی‌شود. او باید این را بفهمد که زود رنج بودن و گیر دادن به همه چیز حتی با سرزنش کردن خودش، فقط در حال اتلاف وقت است و بس.چه فایده‌ای دارد اگر یک انسان به جای اینکه از دل مشکلات و بدشانسی هایش، فرصت‌های مناسب را بیرون بکشد، مرتبا در حال بررسی جزئیات بدشانسی‌هایش برای غرزدن باشد؟با این رفتار چه چیزی نصیبش می‌شود؟ آیا به هدفش می‌رسد؟ اگر فرد زود رنج و دل نازک تصور می‌کند تمام شانس‌های دنیا در حال جنگ با او هستندآیا تلاشی برای پیدا کردن یک شانس دوباره انجام می‌دهد؟ دومین ضرر زودرنج بودن این است که تمام شانس‌هایی که به سراغ چنین فردی می آید، از بین می‌روند. تمام ضرر زودرنج بودن، فقط به خود شخص برمی گردد. چرا باید یک فرد دشمن خودش باشد؟

چگونه می‌توان زودرنج نبود؟

اگر کمی‌ تصور کنید، کسانی که بیشترین تلاش را برای به‌دست آوردن آنچه می‌خواهند کرده‌اند، نزد ما بسیار ارزشمند هستند و از احترام بالایی برخوردار هستند در مقایسه با کسانی که با اولین شکست‌ها، زانوی غم بغل گرفته و چون برچسب زود رنج و دل نازک به خودشان زده‌اند، حاضر نشده‌اند دوباره تلاش کنند.اولین و آخرین گامی که یک فرد زودرنج برای رهایی از چنین خصیصه‌ اخلاقی باید بردارد این است که برچسب زودرنج و دل نازک بودن را از روی پیشانی خودش پاک کند و به طور عمیق این باور را به خودش بقبولاند که او یک آدم زودرنج نیست.هیچ‌یک از افرادی که با شجاعت به جنگ مشکلات رفته‌اند، این باور را نداشته‌اند که آدمهایی زودرنج و دل نازکی هستند. قطعا اگر چنین باوری نسبت به خودشان میداشتند، هرگز حتی یک گام مثبت هم نمی‌توانستند به جلو بردارند. افراد موفق، اعتقاد دارند که قوی هستند. در خودشان این نیاز را نمی‌‌بینند که مرتبا مورد حمایت دیگران قرار بگیرند. آنها فقط می‌جنگند تا به موفقیت هدف مورد نظرشان برسند. این درسی است که افراد زود رنج میتوانند از افرادی که سرسخت هستند بگیرند.زودرنجی را کنار بگذارید، بلند شده ودست به کار شوید. فقط همین.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.