انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
فرهنگ و هنر
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
پاتوق «خسرو آواز ایران» تخریب می‌شود؟
داستان همه اعصار
ارتباط کتاب با تحریم در «افتتاح نمایشگاه کتاب»
دانشجویان دارالفنون سفیران سینمای ایران
رانش تپه‌های باستانی در لرستان/ ۲۰ تپه باستانی در کوهدشت زیر آب رفت
«متری شیش‌ونیم» رکورد زد
برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از ۴ اردیبهشت/ ارسال نامه به ساکنان اطراف مصلا
رویای آمریکایی در دل تاریکی
کمدی‌ها برنده ماراتن آنتن تلویزیون
آتش، بازهم بر دامن تاریخ افتاد
نصب سردیس ۲۶ هنرمند در خیابان‌های تهران+ آدرس
گام‌های بی‌صدای مرگ
فیلم‌های خوب را قطعا اسم‌های بزرگ نمی‌سازند
بازتاب جهانی‌ ادبیات عرب قابل‌توجه است
کمک سینماگران چگونه به سیل‌زدگان می‌رسد؟
خجالتی هستم ولی جلوی دوربین آدم دیگری می‌شوم/ استفاده از زبان بدن، شیوه من برای ایفای نقش‌هاست
«برسر دوراهی» را با ۲ خط فیلمنامه آغاز کردیم
شعری که انسان است
با مهران مدیری کار نمی‌کنم
در «نون‌.خ» از «مهمان مامان» الهام گرفتم
برخی ناشران عوام‌فریبی می‌کنند
کاش می‌توانستم فیلمی مانند «اجاره‌نشین‌ها»‌ بسازم
هنرمندی که به‌جای سانسور افکار بزرگانی چون فردوسی، حافظ، سعدی و عطار را تجویز می‌کرد
کار خوب ساخته شود، مردم می‌بینند
می‌گفتند نباید به تلویزیون برگردی/ می‌توان ۱۰۰ قسمت دیگر از نون.خ را ساخت/ قصه‌های تهران تکراری شده است
آسیب ۳۰۰ میلیاردی سیل به میراث فرهنگی /یونسکو از ایران گزارش خواست
دست سينما را بگيريد و از بستر بلند كنيد!
ترجمه‌های مجدد من اختلاف فاحشی با ترجمه‌های قبلی دارد
بدرقه «مشایخی» با اشک‌های «نصیریان»
از تکیه‌کلام‌های سعید آقاخانی تا حاشیه‌های نقادی «دورهمی»
مطبوعات سال بعد از نفس می‌افتند!
کمال الملک سینمای ایران رفت
وداع آخر با کمال‌الملک سینمای ایران/مشایخی «پهلوانی» را زندگی کرد
فروش 35 میلیاردی اکران نوروزی / حکایت فرصت‌های از دست داده تا امیدها
واکنش هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری به درگذشت جمشید مشایخی
پاسخ به ابهامات درباره قیمت نوروزی بلیت سینما/طبق روال عمل میکنیم
هشدار درباره دام سودجویان سفرهای ارزان
محمد مطیع درگذشت/ شرح ماوقع
بهای جدید بلیت سینماها اعلام شد
شفاف‌سازی اولویت‌های نمایشی در سال آتی
صدای پای گذشته
خبری از «کلاه‌قرمزی» نیست
هشدار درباره مرزهای زمینی و تورفروشی بدون «مجوز پرواز»
فانوس پا به ماه
اجرای پروژه اپراهای عروسکی در سال ۹۸
لحظه گرگ و میش با فشارهای بیرونی زیادی مواجه بود/ دلیل ازدواجِ پنهانی حامد و یاسمن سانسور شد/ مدیران محافظه‌کارتر شده‌اند
پیام روز تئاتر را محمدعلی کشاورز امضا کرد
نوروزخوانی؛ از اردوگاه‌های‌ کار تا متروی لندن
فیلم‌های اکران نوروز مشخص شدند
نمی‌توانم عروسکم را به کسی بسپارم
بیشتر
کد خبر: 88322 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - 13:15
احتمال پخش «کلاه‌قرمزی»

احتمال پخش «کلاه‌قرمزی»

آرمان- نشست خبری مرتضی میرباقری (معاون سیما) به منظور اعلام برنامه‌های نوروز ۹۸ تلویزیون صبح شنبه (۱۸اسفندماه) در مرکز همایش‌های سازمان صداو سیما برگزار شد.میرباقری در ابتدای این نشست درباره عمده اتفاقات سال ۹۷ در تلویزیون نکاتی را مطرح کرد و از سریال‌های «پدر» و «بانوی عمارت» به‌عنوان مجموعه‌های جریان‌ساز سال ۹۷ نام برد.وی در ادامه توجه به بحث جوان‌گرایی در صداوسیما را مطرح کرد و گفت: در سطح مدیران اصلی جوان‌گرایی صورت گرفت. همچنین در شوراهای برنامه سازی این رویکرد را داشتیم. امسال در این زمینه به شکل جدی تری وارد عرصه شدیم.معاون سیما همچنین گفت: صنعت سریال‌سازی دچار رکود شده بود که حرکت خود را ادامه داد و دو ثمره آن سریال‌های موسی (ع) و سلمان فارسی بود که بعد از ۲۰ سال وارد پیش تولید شدند. سریال‌هایی که تراز سریال‌سازی ایران را بالا خواهند برد.معاون سیما درباره سریال‌های فاخر تلویزیون گفت: اگر بنا باشد سریال الف ویژه بسازیم باید کل سازمان را تعطیل کنیم. دو سریال موسی (ع) و سلمان فارسی چند صد‌میلیارد هزینه دارد. شاید به غیراز این دو سریال، دیگر نتوانیم بدون اسپانسر سریال الف ویژه بسازیم. سریال‌های فاخر دیگری که در نظر گرفتیم، درباره خواجه نصیرالدین طوسی، شهید باکری و شهید همت است. سریالی در رابطه با مجموعه حوادث بعد از شهادت امام رضا (ع) را داریم، سریال صیاد شیرازی را داریم که با موافقت ارتش ساخته خواهد شد.میرباقری از اسپانسرها به‌عنوان بازیگران اصلی یاد کرد که گرفتاری‌هایی برای تلویزیون دارند و گفت: متاسفانه دولت حتی به نیمی‌از بودجه ما هم توجهی نمی‌کند. اگر حداقل منابع مالی که سازمان نیاز دارد برطرف شود این اتفاقات نمی‌افتد. ما باید بخش اعظم بودجه سازمان را از منابع غیردولتی تامین کنیم که این اتفاق موجب بروز این حواشی می‌شود. اتفاقی که در شب جشنواره جام جم افتاد یکی از این موارد است.

سریال کمال تبریزی باید تغییر کند

وی در بخشی دیگر درباره توقف کار کمال تبریزی با نام الف ویژه گفت: ما از تهیه‌کننده و کارگردان خواسته‌ایم بعد از چند صد دقیقه تصاویر کار را برای ما بفرستند و اگر کیفیت بالا نباشد از آنها می‌خواهیم مسیر دیگری را بروند. سریال تبریزی هم سه قسمت ساخته و تدوین شد و تحت بازبینی سیما فیلم قرار گرفت و اکنون قرار است با در نظر گرفتن این ملاحظات تغییراتی داشته باشد.او درباره همکاری شهاب حسینی با تلویزیون گفت: پیشنهادهای مختلفی برای شهاب حسینی بود؛ قرار بود یک برنامه ترکیبی در شبکه نسیم داشته باشند. قرار شد در «شکرستان» برای صداپیشگی حضور داشته باشند. امیدواریم این همکاری در سال ۹۸ بیشتر باشد.

به برخی مجریان تذکر دادیم

میرباقری سپس درباره برنامه‌های نوروز ۹۸ گفت: امسال نوروز با ماه رجب و روز پدر مواجه شده که به فال نیک می‌گیریم. از طرفی بحث اعتکاف را خواهیم داشت.شبکه‌ها از روزهای قبل ویژه برنامه تحویل را آغاز می‌کنند. امسال علاوه بر چهره‌های هنری و ورزشی دو اتفاق خواهیم داشت. با افرادی مواجهیم که منتخب مردمی‌هستند؛ چهره‌های مردمی‌که جشنواره‌اش در حال برگزاری است رسانه تمهیداتی فراهم کرده که نوآوری آنها ظهور و بروز پیدا کند.معاون سیما درباره انتخاب مجریان نورزی گفت: در چند هفته اخیر به برخی مجریان که در شبکه‌های مختلف اجرا داشتند تذکر دادیم که در یک شبکه اجرا کنند. اصل بر این است که مجریان خاص در شبکه مربوطه کار اجرا کنند.او همچنین از احسان علیخانی به‌عنوان مجری ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه سه نام برد.معاون رئیس صداوسیما در امور سیما گفت: همه شبکه‌های ما برنامه سال تحویل ندارند. هر شبکه جنس برنامه خود را دارد که به نوعی زورآزمایی با برنامه‌های ماهواره‌ای در نوروز است؛ بنابراین حتما باید تنوع داشته باشیم.وی درباره برنامه انتخاب چهره‌های مردمی‌گفت: تیم ۴۰ نفره ای برای این برنامه انتخاب شدند و هدف عمده این بود که این افراد واقعه‌ مهمی‌را در کشور رقم زدند. کسانی که کارهای فوق‌العاده انجام می‌دهند و افکار عمومی‌آنها را تحسین می‌کند. کاری که شبکه یک انجام داد بابی را باز کرد که چهره‌های جدیدی معرفی شوند.

شناسایی یک متهم برای جابه‌جایی آرای مردم

میرباقری ارتقا جشنواره جام جم را یکی از اتفاقات سال ۹۷ برشمرد که بخش مردمی‌هم در همین راستا راه‌اندازی شد و گفت: این بخش متاسفانه حاشیه‌هایی پیدا کرد که من پاسخگوی همه این حواشی خواهم بود.او درباره حواشی جشنواره جام جم توضیح داد: ما جشنواره پنجم را به‌گونه‌ای طراحی کردیم که جامعیت بیشتر داشته باشد. ما در سال ۹۸ چهار عنوان دیگر به عناوین قبلی اضافه کردیم. ما امسال باب دیگری را باز کردیم که تمام تولیدات در طول یک سال را در نظرسنجی قرار دهیم. بنابراین یک بخش مردمی‌که یک بخش مکمل بود را راه‌اندازی کردیم که از دو طریق امکان رأی‌گیری فراهم شد. دولت مسئولیت ایجاد زیرساخت‌ها را دارد. اختلال و دستکاری در آرا به‌گونه‌ای بود که همه فهمیدند و اول خودمان متوجه شدیم و اطلاع دادیم. بعد از این اتفاق راجع به فرضیه‌هایی که رخ داد متوجه شدیم دستکاری و حرکت بیرونی رخ داده و از پلیس فتا خواستیم مساله را بررسی کند.وزارت ارتباطات می‌گوید نظارت بر این شرکت‌ها بر عهده بخش دیگر دولت است. به محض اعلام دلایل این اتفاق، نام هر جایی که این تخلف در آن صورت گرفته است را اعلام می‌کنیم اما هنوز خاطی مشخص رسما معرفی نشده است. البته یک متهم مشخص شده اما چون اتهام وی ثابت نشده نمی‌توانیم اعلام کنیم.وی همچنین گفت: قانون تجارت در کشور وجود دارد که دولت بر آن ناظر است و اگر تخلفی صورت بگیرد این قانون آن را نشان می‌دهد. پیش از این هم بانک مرکزی در این زمینه با وزارت ارتباطات مطلب را مطرح کرده بود که یو‌اس‌اس‌دی‌ها مشکل دارند؛ بین آقایان جهرمی‌و ولی‌ا... سیف هم بحث‌هایی در این باره سال گذشته درگرفته بود و آقای جهرمی‌عنوان کرد آنها کارشان را انجام می‌دهند و صیانت می‌شود.

توضیحاتی درباره سریال‌های نوروزی

معاون سیما با اشاره به سریال‌های نوروزی تلویزیون، از پخش سه مجموعه نمایشی نوروزی خبر داد و اعلام کرد: «ن.خ» سریال طنز شبکه یک سیماست. سریال شبکه سه «مر قانون» هم کاملاً طنز است. سریال «بر سر دوراهی» شبکه دو هم در ژانر جدی است، اما شیرین است.شبکه دو علاوه بر سریال نوروزی، مجموعه بالشت‌ها را هم تدارک دیده است. عطسه هم طنز شبکه پنج سیماست.او تاکید کرد: سال ۹۸ را با سریال‌های طنز کلید می‌زنیم. دوستانمان آقایان مدیری، رضوی و انصاری اعلام آمادگی کرده‌اند و طرح داده‌اند.میرباقری ابراز امیدواری کرد که مجموعه «کلاه‌قرمزی» به پخش نوروزی برسد و اینگونه عنوان کرد که تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شده است.او گفت: از شش ماه پیش مذاکراتی برای مجموعه جدید کلاه‌قرمزی داشتیم که در ۴۰ قسمت و اعیاد دیگر قرار است تولید شود. در حال حاضر برای سریال «کلاه‌قرمزی» لوکیش را انتخاب کردند، قصه را نهایی کردند و قرار است که کار را جلوی دوربین ببرند.به گفته وی ۱۲ ویژه‌برنامه، غیراز شبکه کودک برای کودکان در نوروز پخش می‌شود و ۲۷ انیمیشن هم روی آنتن می‌رود.پخش ۱۲۳ فیلم خارجی و ۱۷ فیلم ایرانی در ایام نوروز دیگر خبری بود که معاون سیما در نشست با خبرنگاران اعلام کرد.او گفت: هفت شبکه مجازی در کنار شبکه‌های اصلی طراحی کرده‌ایم. ۲۴ ساعته سریال‌های ایرانی جدید را در ایام نوروز بازپخش می‌کنیم. شش سریال تامینی هم پخش می‌کنیم.

پخش خنداونه و دورهمی ‌در نوروز

به گفته میرباقری در ایام نوروز، پنج روز در هفته برنامه «خندوانه» و دو روز در هفته «دورهمی» پخش می‌شود.او توضیح داد: رویکرد «دورهمی» نقادانه است. آقای مدیری و سبکی که انتقادات اجتماعی را مطرح می‌کند خلاقانه است و صرفا کپی از برنامه‌های خارجی نیست. برنامه‌ای که بیش از ۵۰‌درصد مردم ایران آن را می‌بینند مطمئنا خلاقانه است. «خندوانه» و «دورهمی» دو برنامه خلاق با ۶۵‌درصد مخاطب هستند.میرباقری اعلام کرد: در ایام نوروز اطلاع‌رسانی دقیقی در طول سفر مردم خواهیم داشت. در بحث سلامتی مردم در ایام نوروز و اطلاع‌رسانی در این زمینه را در شبکه سلامت به راه انداخته‌ایم.معاون رئیس صداوسیما در امور سیما پیشنهاد داد: خوب است که ما آیین چهارشنبه سوری را با آیین نورافشانی بگذرانیم که در این میان شهرداری نقش مهمی‌دارد. ما مخالف اینکه در مناطقی از شهرها حوزه‌هایی وجود داشته باشد و ما به سمت آیین آنها برویم، نیستیم. متاسفانه ظرفیت برای این آیین‌ها فراهم نشده است.او درباره موسیقی در تلویزیون گفت: علاوه بر نماهنگ، ما دو برنامه موسیقایی داریم در شبکه‌های پنج و چهار سیما داریم که در ایام نوروز پخش خواهد شد.

نوروز ۹۸ «پایتخت» نداریم

وی درباره مجموعه «پایتخت» و تولید و پخش یک اپیزود از آن در نوروز ۹۸، گفت: اپیزود «پایتخت» بنا شد ساخته شود و کلیات قصه هم مطرح شد. مرحوم خشایار الوند نیمی‌از قصه را ارسال کردند. قرار بود ۱۵ اسفندماه کار کلید بخورد که آقای الوند درگذشت و خداوند ایشان را بیامرزد. تیم بعد از این ماجرا اعلام کردند که برای نوروز شدنی نیست. از قبل قرار بود کار سینمایی بسازند اما قراردادی که با ما بستند تلویزیونی است. یکی از پیشنهادها برای عید فطر است. قرارداد دیگری هم برای نوروز ۹۹ بسته شده است. بر این اساس نوروز ۹۸، «پایتخت» نداریم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.