انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
عصبانیت را شكست دهیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
پیشرفت و رسیدن به هدف
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
این کارها را کنار بگذارید
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
کودکی شاد تربیت کنیم
چگونه شادتر باشیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
بهبود کیفیت در زندگی
راه‌های رسیدن به موفقیت
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
چگونه به هدفمان برسیم
توانایی کنار آمدن با مشکلات
نکاتی برای زندگی بهتر
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
چگونه به اهداف خود برسیم
طرز فکرمان را بهتر کنیم
موانع رسیدن به موفقیت
نگاه مثبت داشته باشید
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
مشکلی به نام کمبود وقت
مفهوم شادی در زندگی
تفکر منطقی و مثبت اندیشی
زمزمه‌های منفی را متوقف کنید
از زمان، بهتراستفاده کنیم
تشویق فرزندان به تصمیم‌گیری
شاد بودن در روزهای سخت
چگونه یک زندگی آرام داشته باشیم
تاثیر شگرف مثبت اندیشی در موفقیت
نگرش و طرز فکرمان را بهتر کنیم
چرا به هدف‌های خود نمی‌رسیم؟
مساله کمبود اعتماد به نفس
خونسردی افراد موفق در شرایط سخت
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند
اشتباه خود را بپذیرید
اهمیت صداقت در زندگی
بیشتر
کد خبر: 88729 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۱۹ - 14:42
زمزمه‌های منفی را متوقف کنید

زمزمه‌های منفی را متوقف کنید

آرمان- افراد افسرده تمایل دارند که دنیا را به دید منفی ببینند. وقتی کارها اشتباه پیش می‌رود خودشان را سرزنش می‌کنند و وقتی که کارها طبق میلشان بود آنرا به پای بخت و اقبالشان می‌نویسند. افسردگی به شک دامن می‌زند و احساس بی ارزشی را تقویت می‌کند. گفته‌های منفی درونیتان را مدام پیگیری کنید و به خودتان یادآوری کنید که این طرز فکر یک فرد افسرده است، نه فردی با عملکرد سالم. وقتی که احساس خوبی ندارید افکارتان را جدی نگیرید. این افکار را بشناسید و درک کنید اما آنها را باور نکنید.

قبول کنید که حالت ذهنی تان به‌طور کامل متعادل نیست. در حین افسردگی، منفی نگری ما نسبت به همه چیز افزایش می‌یابد و یافتن تعادل سخت‌تر می‌شود. به خودتان یادآوری کنید که بروی کانال منفی تنظیم شده‌اید و به افکارتان گوش ندهید. وقتی افسرده هستید همه چیز را تحریف می‌کنید. زمانی که جهان تاریک و دلگیر به نظر می‌رسد این ایده به تنهایی می‌تواند کمی آسایش فراهم کند. این ایده که اینها برای ابد باقی نمی‌ماند. به خودتان یادآوری کنید که تغییر به‌وجود می‌آید و همیشه اینگونه احساس تان باقی نخواهد ماند. خوب غذا بخورید و باندازه کافی استراحت بکنید. و به خودتان بگویید و این نیز می‌گذرد.

اگر امکان دارد، کاری بکنید تا ذهنتان را از تفکر بیش از اندازه منحرف کنید. وقتی در حالت افسردگی هستید افکارتان دشمن تان هستند. به پیاده روی بروید. کتاب بخوانید و یا اگر می‌توانید تمرکز کنید یک پازل حل کنید. هر کاری را که می‌توانید انجام بدهید تا ذهنتان از ترس‌ها و نگرانی هایش دور شود.

شناخت درمانی می‌تواند در مقابله با افسردگی بسیار مفید باشد و بر طبق این اصل است که شیوه متفاوت اندیشیدن می‌تواند بر مشکلات سلامتی خاصی غلبه کند، مشکلاتی مثل افسردگی. مشاوره کمک می‌کند تا الگوهای فکری تان را بشناسید و درک کنید و ایده‌های غلط و یا مضر و افکاری که می‌تواند افسردگی را برانگیزد و یا آنرا بدتر کند شناسایی کنید. هدف از اینکار تغییر شیوه تفکرتان برای پرهیز از این ایده‌های مخرب و همچنین کمک به تغییر واقعی‌تر و مفید‌تر الگوهای فکریتان است.

خواب خلق و خو با هم ارتباط نزدیکی دارند. خواب ناکافی می‌تواند میزان استرس تان را افزایش بدهد، در حالیکه خواب سالم می‌تواند همه اینها را تقویت کند. مطالعات ثابت کرده است که اختلال در خواب حتی به‌صورت جزئی می‌تواند اثرات مهمی بروی خلق و خوی فرد داشته باشد. اطمینان از داشتن خواب کافی می‌تواند در نهایت به بهبود خلق و خویتان منجر بشود. کیفیت خوابتان به‌صورت مستقیم بروی کیفیت زندگی تان در بیداری تاثیر می‌گذارد، از جمله وضوح فکری، بهره وری، خلاقیت، انرژی و حتی وزن تان. هیچ کار دیگری به این حد نمی‌تواند برایتان مزایا داشته باشد که تلاش کنید و هدفتان این باشد که روزانه بین 5/7 الی ۹ ساعت خواب شبانه سالم داشته باشید.

وقتی که در دلمان کینه نگاه می‌داریم، خودمان کسی هستیم که در نهایت احساس عصبانیت می‌کنیم. کسی که ما بخاطرش عصبانی هستیم به احتمال زیاد مشغول کسب و کار خودش است و نسبت به احساسات ما بی اعتنا است. اینکار باعث می‌شود شما درغم گذشته‌تان گیر کنید، اجازه ندهید تا این غم و اندوه ادامه پیدا کند. اینکار فقط بروی شما تاثیر منفی می‌گذارد نه آنها. راهی بیابید تا آنها را ببخشید. اینکار ارزش وقتی که می‌گذارید را دارد. اینکار احساساتتان را تغییر می‌دهد و خلق و خویتان را بهتر می‌کند، و به شما کمک می‌کند تا بر افسردگی غلبه کنید.

ورزش مداوم دارای منفعت‌های فراوانی برای غلبه بر افسردگی است. ورزش باعث آزاد شدن اندورفین می‌شود که سیستم ایمنی طبیعی بدنتان را تقویت می‌کند و خلق و خویتان را بهتر می‌کند. علاوه بر بهتر کردن خلق و خویتان، ورزش منظم مزایای سلامتی دیگر مانند کاهش فشار خون، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی، سرطان و افزایش اعتماد به نفس را دارد. کارشناسان نیم ساعت تا یک ساعت ورزش متوسط را توصیه می‌کنند، مانند پیاده روی سریع حداقل سه تا چهاربار درهفته.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.