انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
گزارش اجتماعی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نشسته بر ساحل بی‌حاصلی
فارغ‌‌التحصیلان بیکار، خانه‌نشین شده‌اند
جان آدم‌ها خریدنی نیست
افزايش افسردگي افسارگسيخته
شهر ري در انتظار فاجعه / تا مديريت شهري و شهرداري شهر ري از تهران جدانشود؛ اين بحران حل نخواهد شد
«اميد» با علاقه به «بهبوداوضاع» خلق مي‌شود
منع دوچرخه‌سواري بانوان؛ چالش تازه
هزينه براي «منابع انساني كارآمد» جلوي «مهاجرت» را مي گيرد
چرخ دکه‌داران نمی‌چرخد
عصر جدید کودک‌آزاری‌ها با «مدلینگ کودکان»!
صحنه‌ای شگفت‌انگیز از نمایشگاه کتاب تهران
قدمی برای حل یک مشکل نودساله
حمايت هاي روانی ـ اجتماعی را فانتزي ندانيم
خطر بحران‌های روحی در مناطق سیل‌‎زده
شفافيت شعار نيست / سفر به ۳ قاره جهان / اسپانیا، لهستان و سوئیس در صدر
کاهش اختیارات شورا‌ و دولتی‌شدن شهرداری‌ها؟!
فضای مجازی خطرناک‌تر است یا فیلتر؟
جبران خسارت؛ هزار برابر حق بیمه
روان‌پریشی‌ها را جدی بگیرید
سفره‌هاي زيرزميني دوره ‌احمدي‌نژاد خالي شد
دور باطل انحصار و ابتذال در نشر کتاب
هشدار! انتقال خشونت از فضای مجازی به متن جامعه
دغدغه معلمان را کم کنیم
آسیب‌های اجتماعی در ایران؛ مرحله هشدار یا خطر؟
سیلی سیل بر دستان خالی زنان
سکون در این آشفته‌بازار
«بحران تنهايي» در زندگي‌هاي جمعي
نقش سدها درمدیریت‌خشکسالی و سیلاب
چرا شهرهای ایران در مقابل بحران سیل آسیب پذیرند ؟
دختران امروز، نگران فردایشان هستند
سالانه ۳۰هزارمیلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های سیگار
صدای چاپخانه‌ها درنمی‌آید
اجاره روزانه خانه؛ عاملی برای رواج فساد
چرا حشدالشعبی به خوزستان آمد؟
جوان‌گرایی‌ امری‌لازم‌ برای‌ دولت‌ها
بازنشسته‌ها به جوان‌ها ميدان بدهند
هويت جامعه ايراني بازنگري مي‌خواهد
همچنان دیوار «اشتغال» برای زنان بلند است
پاساژگردي محلی برای ديده‌شدن
پاساژگردی؛ تفریحی زیرزمینی و بدون هزینه
افزايش زندگي مجردي؛ آسيب خاموش
بيكاري مهاجرت را تشديد مي‌كند
«ناامیدی» جوانان را تهدید می‌کند
مردم سیل‌زده نیازمند حمایت‌های اجتماعی
گسیختن در زمان وصل
«ازدواج»، نسخه درمان بیماران روانی نیست
بازار فالگیران همچنان سکه است
هدف از آموختن، زیستن است
صدای پای گذشته
بیشتر
کد خبر: 89022 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۲۹ - 10:25
بازنشسته‌ها به جوان‌ها ميدان بدهند

بازنشسته‌ها به جوان‌ها ميدان بدهند

آرمان- مدیریت جوانان و جوان‌گرایی در عرصه مدیریتی موضوعی است که همواره دغدغه‌ دولت‌ها بوده است. یکی از وعده‌های دولت روحانی نیز به‌کارگیری جوانان در عرصه‌های مدیریتی بوده است اما معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان می‌گوید به تعداد انگشتان دست، دولت از مدیران جوان استفاده کرده است. جوانگرایی در حوزه مدیریتی کشور یکی از ضروریاتی است که می‌تواند پویایی قابل‌توجهی را در ابعاد گوناگون ایجاد کند و منجر به رشد و توسعه کشور شود. سال‌هاست با روی کار‌آمدن دولت‌های مختلف استفاده از مدیران جوان به یک دغدغه تبدیل شده است. با آغاز به کار دولت دوازدهم، حسن روحانی در ۳۱ مردادماه سال ۹۶ دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای و افزایش تعداد مدیران زن و جوانان در دستگاه‌های اجرایی به ۳۰‌درصد تا پایان برنامه ششم را ابلاغ کرد تا به وعده خود در استفاده از مدیران زن به مجلس و جوان‌ترشدن کابینه دوازدهم را جبران کند. جمشید انصاری، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز ۱۹ بهمن‌ماه سال ۹۶ در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تشریح اقدامات موثر دولت در بخش‌های مختلف مربوط به امور اداری و استخدامی، گفته بود که میانگین فعلی سن مدیریت کشور ۴۸ سال است و تا پایان برنامه ششم توسعه این میانگین به ۴۰ سال خواهد رسید و میانگین سن مدیریت ۸ سال کاهش می‌یابد.

از طرفی مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره منع استفاده از بازنشستگان حرکتی در زمینه اهمیت و ضرورت جوانگرایی در بخش‌های مختلف مدیریتی و اجرایی به‌شمار می‌آید. قانون «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» برای اولین‌بار در جلسه علنی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ مجلس تصویب و در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵به تائید شورای نگهبان رسید. به‌دلیل ابهاماتی که در قانون وجود داشت، طرح اصلاحیه آن در مجلس بررسی شد. قانونی که تلاش داشت راه را برای اشتغال جوانان هموار کند بالاخره با کش‌وقوس‌های فراوان در روز 6 شهریورماه سال 97 تصویب شد و رئیس‌جمهوری اواخر شهریور این قانون را برای اجرا ابلاغ کرد.

پایان ابقای مدیران بازنشسته

هرچند برخی معتقدند با اجراشدن «قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان» علاوه‌بر شکسته‌شدن تابوی حلقه‌های بسته مدیریتی و پایان ابقای مدیران بازنشسته، روح جدیدی بر کالبد نظام اداری کشور دمیده شده تا ساختار مدیریت دولتی، جوان، پویا و متحول شود اما محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است که این قانون به‌درستی اجرا نشده است و بسیاری از دستگاه‌های اجرایی از اجرای این قانون سر باز زده‌اند.

وعده دولت برای انتصاب مدیران جوان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره وعده دولت برای انتصاب مدیران جوان به پانا گفت: اتفاق خوبی که صورت گرفت قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان بود که از سوی مجلس تصویب شد اما به‌نظر من اصلا نیاز به این قانون نبود و اگر مدیری احساس می‌کرد بر حسب دستور رئیس‌جمهوری باید این کار را انجام دهد، بسترش فراهم بود. تندگویان با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان یکی از دستگاه‌های پیشرو در انتصاب مدیران جوان است، اظهار کرد: در معاونت جوانان همه مدیران جوان و از دهه شصت هستند و برای انتصابات نیازی به قانون هم نداشتیم و این رویکرد در ادارات کل ورزش و جوانان کشور هم استفاده شده است. وی اضافه کرد: در مدیریت معاونت جوانان دو رویکرد استفاده از مدیران جوان و مدیران زن دنبال شد و روزی که من در این معاونت مسئولیت را برعهده گرفتم فقط یک زن به‌عنوان معاون در سراسر کشور حضور داشت که اکنون 6 نفر از مدیران استانی ما را زنان تشکیل می‌دهند و همه از جوانان دهه شصتی هستند.معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه انتصاب مدیران جوان به نگاه فرهنگی بالادستی وزرا نیاز دارد، گفت: بارها گفته‌ام اگر هر وزیر حداقل یک معاون جوان منصوب کند، تحول عظیمی را در کشور شاهد خواهیم بود چون معاون جوان حتما از مدیران کل جوان استفاده می‌کند و سلسله مراتب در کشور این‌گونه خواهد شد. وی با بیان اینکه به تعداد انگشتان دست در دولت از مدیران جوان استفاده شده است، گفت: طبق رصد پایشی که انجام داده‌ایم به‌جز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نفت، وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور جای دیگری از مدیران جوان استفاده نکرده‌اند و بسیاری از دستگاه‌ها هنوز قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را اجرا نکرده‌اند و آنهایی هم که اجرا کرده‌اند فرد در شرف بازنشستگی را جایگزین کرده‌اند و عملا جوانگرایی نشده است.

دنبال فربه‌سازی بدنه دولت نیستیم

تندگویان اضافه کرد: ما اصلا به‌دنبال فربه‌سازی بدنه دولت نیستیم ولی معتقدیم به همین میزانی که بازنشسته از دولت خارج می‌شود، جوان در بدنه اجرایی وجود دارد و مشغول به‌کار هستند و فقط باید ارتقا سمت پیدا کنند اما متاسفانه این موضوع رعایت نشده است. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ضعف نظارتی مجلس در زمینه اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: بخشی از موضوع ضعف در اجرای این قانون به نهاد قانون‌گذار برمی‌گردد که پیگیری مناسبی را انجام نمی‌دهد. قرار بود در مجلس کارگروهی شکل بگیرد و اجرای این قانون را رصد و پایش کند چون قانونی است که مجلس مصوب کرده و باید پای کار باشند تا در دولت اجرا شود اما من تا حالا ندیدم از سوی مجلس مکاتبه‌ای در این زمینه صورت بگیرد و بازخواست یا حتی گزارشی بابت اقدام و عمل در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گرفته شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.