انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 رونمایی از کتاب برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
فرصت‌ها را دریابید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
آرامش درون شماست
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
کودکی با تجربه تربیت کنید
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
عصبانیت را شكست دهیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
توانایی کنار آمدن با مشکلات
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
چگونه به اهداف خود برسیم
پیشرفت و رسیدن به هدف
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
این کارها را کنار بگذارید
بهبود کیفیت در زندگی
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
موانع رسیدن به موفقیت
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
کودکی شاد تربیت کنیم
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
از زمان، بهتراستفاده کنیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چگونه به هدفمان برسیم
نکاتی برای زندگی بهتر
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
مفهوم شادی در زندگی
راه‌های رسیدن به موفقیت
نگاه مثبت داشته باشید
چگونه شادتر باشیم
مساله کمبود اعتماد به نفس
مشکلی به نام کمبود وقت
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
بیشتر
کد خبر: 89140 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۳ - 15:24
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟

چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟

آرمان-زمان تشویق کردن خودتان فرا رسیده چرا که ناامیدی یک داستان تکراری برای همه‌ ماست. ما آدم‌ها یک هدف در سر می‌پرورانیم و برای رسیدن به آن کارهایی که باید را انجام می‌دهیم با این تصور که همه چیز به‌طور کامل مهیاست منتظر اتفاقات خوبیم، اما کارها آن جور که تصور می‌کردیم پیش نمی‌روند و آن اتفاق خوب رخ نمی‌دهد.آیا می‌دانید در این لحظه به جای نا امید شدن، وقت آن است که خودتان را تشویق نمایید؟ما دو راه برای اینکه دوباره خود را تشویق نمایید و شور و شوق از دست رفته را بازیابی کنید به شما معرفی می‌نماییم.

زمان آن است که مسئولیت هر فرصتی که از دست داده‌اید یا هر کم کاری که انجام داده‌اید را به عهده بگیرید. از اتفاقات واقعی درس بگیرید. مثلا شما تصور می‌کردید که بهترین کار خود را ارائه نموده‌اید اما موفق نشده‌اید. بهتر است برای اینگونه اتفاقات مایوس کننده، خودتان را آماده سازید چون غالبا رخ می‌دهد. برای تشویق خودتان درک کنید این فرصتی که از دست رفت یک مزیت هم دارد و آن این است که باعث خواهد شد شما به سمت فرصت بهتری هدایت شوید. چرا که با تجربه‌ای که اکنون کسب کرده‌اید، می‌توانید در آینده بهتر عمل کنید و تغییرات مورد نیاز را در کارتان اعمال نمایید. ایجاد تغییر، باعث متفاوت شدن شما نسبت به رقبا می‌شود.از حالا شروع کنید به مطالعه‌ تمامی‌ اشتباهاتتان و از آنها درس بگیرید. به جای پافشاری روی اشتباهات خود، آنها را بپذیرید و خوب درک کنید که چه بوده‌اند. اگر کسب و کار شما دچار مشکل مالی شده، به خودتان یادآوری نمایید که قابلیت ذهنی شما بیشتر از حساب بانکی‌تان است.

هرگز خودتان را دست کم نگیرید، پایین نیاورید و شماتت نکنید. چیزی که مهم است فرصت بعدی ست که در اختیار خواهید آورد نه فرصتی که از دست داده‌اید. فرصتهای قبلی که به هر دلیلی در آنها موفق نشدید، به شما این اقبال را داده‌اند که درسهای مهمی‌ از آنها بیاموزید. فرصت‌های آینده به شما نشان خواهند داد چیزهایی که قبلا بلد نبودید را اکنون یادگرفته‌اید و این یعنی همانطور که زمان می‌گذرد، تجربه شما هم بالا رفته است.یکی از مزایای بررسی اشتباهات این است که اگر واقعا متوجه شوید و بفهمید کجای کارتان ایراد داشت، قطعا در آینده این ایراد را نخواهید داشت. هنگامی ‌که برای مصاحبه شغلی می‌روید و حرفی می‌زنید که باعث رد شدن شما می‌شود، اشکالی ندارد فقط بفهمید چه حرف اشتباهی زده اید تا در فرصت بعدی آن‌‌را نزنید.

بایستی به خودتان اتکا داشته باشید. بایستی روی خودتان حساب کنید. به خود و توانایی‌های خودتان باور داشته باشید، بفهمید در کدام قسمتها قوی و کدام قسمتها ضعیف هستید. نقاط قوت را بیشتر و نقاط ضعف را تقویت نمایید. به جای سرزنش کردن خودتان وقتی شکست می‌خورید برای موفقیت‌های آینده، خودتان را تشویق نمایید تا دوباره سریعا دست به کار شده و در راستای هدفتان گام بردارید. شاید انجام این کارها سخت باشد یا حتی ترسناک به‌نظر برسد اما اشکالی ندارد. آرامش خودتان را از دست ندهید، فعال باشید. خود را برای رسیدن به پیروزی تشویق نمایید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.