انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 رونمایی از کتاب برلیان نت
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
کودکی با تجربه تربیت کنید
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
موانع رسیدن به موفقیت
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
عصبانیت را شكست دهیم
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
فرصت‌ها را دریابید
توانایی کنار آمدن با مشکلات
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
چگونه به اهداف خود برسیم
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
این کارها را کنار بگذارید
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
طرز فکرمان را بهتر کنیم
پیشرفت و رسیدن به هدف
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
توانایی کنار آمدن با مشکلات
نکاتی برای زندگی بهتر
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
آرامش درون شماست
بهبود کیفیت در زندگی
چگونه به هدفمان برسیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
کودکی شاد تربیت کنیم
چگونه شادتر باشیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
از زمان، بهتراستفاده کنیم
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
مشکلی به نام کمبود وقت
مفهوم شادی در زندگی
مساله کمبود اعتماد به نفس
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
نگاه مثبت داشته باشید
پیگیری و پیشبرد اهداف
راه‌های رسیدن به موفقیت
بیشتر
کد خبر: 89511 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۱۷ - 14:32
نگاه مثبت داشته باشید

نگاه مثبت داشته باشید

آرمان- طرز صحبت شما درباره اتفاقات زندگی روی رفتار شما تاثیر می‌گذارد. اگر شما به اتفاقات، دید منفی داشته باشید، هر بار که آن اتفاق رخ بدهد شما ناراحت می‌شوید، ولی اگر نگاه مثبت داشته باشید، رفتار‌تان نسبت به آن موضوع تغییر می‌کند. مثلا شما با پیام ناراحت‌کننده‌ای از خواب بیدار می‌شوید. شاید با خود بگویید «امروز که خراب شد»، ولی با دید مثبت به موضوع نگاه کنید و با خود بگویید «خب این خبر بد بود، ولی روز من تازه شروع شده». اتفاقی که افتاده هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند، ولی رفتار شما می‌تواند نسبت به موضوع عوض شود و رفتار شما را اصلاح کند.

جملاتی مثل «من نمی‌توانم این کار را انجام بدهم»، شما را به سمتی سوق می‌دهد که به عدم توانایی برای انجام آن کار باور پیدا کنید. اگر بگویید کار غیرممکنی است، آن کار برای شما غیرممکن می‌شود. به جملات مثبت مثل «می‌توانم این کار را بکنم، اگر قدم‌به‌قدم پیش بروم» فکر کنید.

در هر موقعیتی حق انتخاب دارید، شاید شکایت و گلایه کنید و شاید کاری انجام دهید که مشکل‌تان را برطرف کند. شکایت کردن فقط ناراحت‌تان می‌کند، ولی حل کردن مشکل حس خوبی به شما می‌دهد و باعث خوشحالی‌تان می‌شود.

تشکر کردن در زندگی روزمره ضروری است، چون رفتار‌تان را اصلاح و مسائل خوب را برای شما تداعی می‌کند. این کار کمک می‌کند به نکات مثبت زندگی توجه کنید، نه به اینکه چه کاری را اشتباه انجام داده‌اید. به چیز‌های خوبی که دارید فکر کنید. پس از فکر کردن به نکات مثبت روز، ۳ مورد از آنها را روی کاغذ بنویسید.

همه ما یک منتقد درونی داریم که با اشتباه انجام دادن کاری، ما را سرزنش می‌کند. هر چند این انتقاد مفید است، ممکن است به شما احساس منفی بدهد. به خودتان یاد بدهید درست صحبت کنید و صدای منتقد درونتان را به صدایی مثبت تبدیل کنید. با این کار ارزش شما در ذهنتان افزایش می‌یابد و احساس مثبتی در شما پدیدار می‌شود. یکی از تمرین‌هایی که می‌توانید انجام دهید، یادداشت‌برداری هنگام نقد کردن است. برای انجام این تمرین کافی است هر گاه در حال انتقاد از خودتان هستید، جملاتی را که در ذهنتان می‌گویید، یادداشت کنید. زمانی که یادداشت‌ها کافی بود، پی‌ می‌برید که چقدر خود را سرزنش می‌کنید و از لحن صحبت کردنتان آگاه می‌شوید. حالا باید این افکار منفی و این لحن بد را تغییر دهید و مثبت فکر کنید. این تمرین باعث می‌شود بیشتر به خودتان ارزش دهید و بهتر با خودتان صحبت کنید.

دوستان‌ شما بخش بزرگی از دید شما به زندگی را تشکیل می‌دهند. باید دوستانتان افراد شادی باشند و تنها در این صورت است که شما نیز به شاد‌بودن ترغیب می‌شوید.

همیشه افرادی هستند که باعث می‌شوند شما احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید. شاید در مورد لباس پوشیدن یا رانندگیتان قضاوت کنند. در واقع تنها نظری که مهم است، نظر خود شماست. کسانی که شما را قضاوت می‌کنند، در واقع در حال قضاوت خودشان هستند و با قضاوت کردن شما، کوتاهی‌های خودشان را در زندگی جبران می‌کنند. مثلا اگر کسی درباره لباستان نظر منفی داد، نگذارید ذهنیتتان راجع به لباس خراب شود. محترمانه به او بگویید: «متاسفم که از لباسم خوشت نمیاد، ولی من این لباس رو خیلی دوست دارم». یادتان باشد که تنها نظر شما مهم است.

با کمک کردن به دیگران، تغییری مثبت در زندگی‌تان ایجاد می‌شود. با این کار همیشه به فکر کمک کردن به دیگران هستید و این باعث اصلاح رفتار‌تان می‌شود. برای کار‌های خیرخواهانه داوطلب شوید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.