انتخاب تاریخ:   /  /   
کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
کد خبر: ۱۹۰۵۶۰ | تاریخ : ۱۳۹۶/۴/۱۵ - شماره: 3360

اميدواری

گاهي با تمام توان به سمت اهدافمان مي‌رويم. در ميانه راه گاهي مايوس مي‌شويم، اما از آنجا كه پس‌اندازي به نام «اميد» داريم، به مسيرمان ادامه مي‌دهيم. مطالعات نشان مي‌دهد، عواملي، مانند آرامش روحي، خوشبيني، افزايش سازگاري با محيط، كاهش ترس و اضطراب، افزايش ظرفيت مقابله با حوادث باعث اميدواري مي‌شود، كه اين امر تحت تاثير اعتقاد به خداوند و خودباوري ديني است. فرد با ايمان، زندگي را پوچ و بي‌هدف نمي‌داند، بلكه با انگيزه به سوي هدف‌هاي خود مي‌رود.زندگي هر يك از ما سرشار از فراز و نشيب‌هاي متعددي است كه برخي از آنها با كمي تلاش حل مي‌شود و برخي نياز به وقت و انرژي بيشتري دارد. هنگام عبور از گردنه‌هاي دشوار زندگي لازم است به خودمان انرژي و اميد بدهيم. حقيقت اين است كه بهترين راهنما و كسي كه در اين مسير مي‌تواند به ما كمك كند خودمان هستيم. برخي راهكارها كه خودتان مي‌توانيد به كار ببنديد:

تغذيه

تغذيه مناسب و استفاده از مواد غذايي مفيد يكي از مهم‌ترين شيوه‌هايي است كه به‌طور مستقيم در انرژي مثبت و اميد به زندگي شما موثر است. پرهيز از استعمال سيگار و مواد مخدر، افزايش فعاليت بدني و ورزش منظم، جلوگيري از چاقي و اضافه وزن، كنترل استرس و فشار رواني، خوش‌بيني و تفكر مثبت و داشتن فعاليت مغزي، هفت راه مهم براي افزايش سلامت جسم و اميد به زندگي است.

هدفمندي

اگر در زندگي مان هدف داشته باشيم و بدانيم دوست داريم به كجا برسيم در افزايش اميد به‌شدت تاثيرگذار است.

قناعت

معمولا افرادي كه در زندگي خود قانع هستند، دچار نااميدي نمي‌شود. قناعت به اين معني نيست كه فرد به قدري قانع باشد كه دست از كار و كوشش برداشته و بگويد من از زندگي خود راضي هستم. به اين معناست كه اگر فردي ارتقا نيافت، نااميد نشود و قدر هماني كه هست را بداند.

كار و كوشش

فردي كه دست از كار و كوشش بردارد، نااميدي به سراغ او مي‌آيد. چه بسا افرادي كه در رفاه زندگي و جزو اقشار پردرآمد جامعه هستند، هيچ اميدي نسبت به اين زندگي ندارند؛ زيرا خود را براي به دست آوردن آن شي يا خانه و ماشين به زحمت نمي‌اندازد و زندگي آنها به بن بست مي‌رسد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد