انتخاب تاریخ:   /  /   
ارسال سوژه کانال تلگرام اینستاگرام سالنامه آرمان منتشر شد نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آرمان ملی شماره 63 آرمان ملی شماره 62 برلیان نت
کد خبر: ۲۱۲۵۷۷ | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - شماره: 3535

نکـتـــه

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در زندگی هر یک از ما نقشی ضروری دارد و بدون آن نمی‌توانیم حتی نخستین گام را برای تلاش در جهت دستیابی به اهدافمان برداریم. اگر خودمان را باور داشته باشیم، به رغم عوامل دلسرد کننده و موانع موقتی که با آنها مواجه می‌شویم، همواره با شهامت و انرژی به پیش می‌رویم.

سطح آگاهی‌هایتان را افزایش دهید

فراگیری مهارت‌های جدید در زمینه‌های کاری و شخصی، اولین گام برای رسیدن به اعتماد نفس است. زمینه‌های مهمی را که برای موفقیت در آنها به اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارید، بشناسید؛ سپس در این حوزه‌ها با گذراندن دوره‌های آموزشی گوناگون، مطالعه کتاب‌ها و حضور در فضاهای آموزشی دانش خود را افزایش دهید.

موفقیت‌های کوچک را ببینید

علاوه بر آنچه گفته شد، اعتماد به نفس ما از موفقیت‌های کوچکی سرچشمه می‌گیرد که روزانه به دست می‌آوریم و پلی می‌شود برای اینکه دانش ما را به مرحله عمل برساند. شاید آنها هدف نهایی ما نباشند؛ اما هر یک در جای خود بسیار مهم اند. حتی یک دلگرمی ساده از طرف همکارتان یا تعریف و تشکر از شما به خاطر کار مثبتی که انجام داده اید، می‌تواند اعتماد به نفس تان را بسیار افزایش دهد

بدترین نتیجه برای شما چیست؟

از خودتان سوال کنید: بدترین نتیجه چیست؟ بیش از اندازه مسائل را در ذهن خود پر اهمیت جلوه ندهید، پیش از اینکه اتفاقی بیفتد، نگران خوب یا بد شدن آن نباشید. میزان انرژی انسان‌ها نامحدود است، بنابراین سعی کنید از آن در جهت بنا کردن روابط موفق، ارتقای شغلی و رسیدن به اهداف تان کمک بگیرید نه در راه تلف کردن این انرژی آن هم برای نگرانی حول محور اتفاق‌هایی که هنوز به وقوع نپیوسته اند. زمانی دست به عمل بزنید که قدرت کنترل بر روی مسائل را داشته باشید. تا جایی که می‌توانید از انرژی خود در راه صحیح استفاده کنید.

صداهای انتقادی را خاموش کنید

خودتان را از شر نق زدن و صداهای منفی درونی خلاص کنید. اگر دائما صداهایی که در سرتان وجود دارد در حال انتقاد کردن باشند، هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.

تصور کنید که موفق خواهید بود

زمانیکه قرار است کاری را برای اولین بار انجام دهید، از همین حالا در ذهن خود مجسم کنید که آن کار را با موفقیت به پایان رسانده اید. چشم‌هایتان را روی هم بگذارید و در ذهن خود به وضوح تجسم کنید که در کلیه برنامه ریزی‌ها موفق بوده اید و نتیجه کار چیزی جز افتخار و موفقیت نبوده است. ذهن شما تفاوت میان تجسم‌های واضح و اموری که در حقیقت اتفاق می‌افتند را نمی‌داند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد