کد خبر : 86867 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي - 10:36
پاتک پلیس به بیش از ۶۰۰ مجرم و انهدام 24 باند در طرح رعد رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۶۰۰ مجرم در اجرای بیست و یکمین مرحله از طرح رعد خبر داد.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایسنا ، سردار حسین رحیمی در اجرای بیست و یکمین مرحله از طرح رعد که پیش از ظهر امروز در محل پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد ، گفت: در اجرای این مرحله از طرح رعد در مجموع ۲۶۷ حکم قضایی صادر شد که منجر به دستگیری بیش از ۶۰۰ سارق ، مالخر و مرتکبان دیگر جرائم شد.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ پرونده سرقت در این زمینه تشکیل و ۵۰۰ نفر نیز دستگیر شده‌اند، گفت: تاکنون از این افراد ۷۶۵۰ مورد اموال مسروقه و ۱۶۵ دستگاه موتور سیکلت وخودرو کشف و ضبط شده است.

وی از انهدام ۱۹ باند سرقت خبر داد و گفت: ۸۶ درصد از اموال مسروقه به مالباختگانشان تحویل داده شده یا مالباختگانشان شناسایی شده است.

رحیمی ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه را هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و درباره‌ مجرمان سابقه‌دار نیز گفت: از ۵۰۰ سارق دستگیر شده ۲۳۷ نفرشان دارای سابقه دستگیری هستند.

رئیس پلیس پایتخت در مورد پرونده‌های قاچاق کالا در این مرحله از طرح رعد نیز گفت: با این خصوص نیز ۳۳ نفر دستگیر شدند که در مجموع ۳۷۳۰ قلم انواع کالای قاچاق از آنان کشف و ضبط شد. همچنین طی این مدت پنج باند قاچاق منهدم شده و ارزش اقلام قاچاق مکشوفه نیز بالغ بر چهار میلیارد تومان برآورد شده است.

رحیمی همچنین از کشف ۲۹ سلاح جنگی و شکاری در این مرحله از طرح رعد خبر داد و گفت: همچنین ۸۸ قطعه سلاح سرد نیز از مجرمان کشف شد که در مجموع منجر به دستگیری ۱۰ نفر شد.

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: ۵۸ نفر نیز به دلیل توزیع اقلام ضد فرهنگی شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی درباره‌ ساز و کار فعالیت سامانه‌ "مها" اظهار کرد:‌ با اتصال اصناف به این سامانه، آمار سرقت از آنها به شدت کاهش یافته به طوری که ما از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار بار سرکشی از طریق این سامانه داشتیم که در مجموع کمتر از دو درصد آن سرقت بوده است.

وی از اصناف خواست که با مراجعه به پلیس به این سامانه بپیوندند.

رحیمی در مورد سرقت تلفن همراه نیز گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده سرقت موبایل مهار شده و بسیاری از پرونده‌ها در این زمینه نیز کشف می‌شود.