کد خبر : 87340 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن - 02:10
پاسخ تند مایلی‌کهن به قلعه‌نویی

آرمان- دعوای رسانه‌ای قلعه‌نویی و مایلی‌کهن این‌بار با مصاحبه جدید سرمربی سپاهان و واکنش مایلی‌کهن وارد فازه تازه‌ای شده است. هر دو مربی که منتقد کی‌روش بودند باز هم رودروی یکدیگر ایستادند.

‌درگیری‌های رسانه‌ای

در فروردین ماه 1388 و پس از کنارگذاشتن علی دایی از هدایت تیم‌ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال نام محمد مایلی‌کهن را به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی فوتبال در ادامه راه مقدماتی اعلام کرد و این موضوع در حالی بود که مایلی‌کهن در آن زمان مربی تیم سایپا هم بود. در لیگ هشتم و در حالی که به‌تازگی مایلی‌کهن به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی انتخاب شده بود در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف استقلالِ قلعه‌نویی رفت. در این دیدار برخی از هواداران استقلالی علیه مایلی‌کهن که به‌علت محرومیت روی سکوها نشسته بود، شعار دادند که همین موضوع باعث شد تا حاجی مایلی از کوره در برود. پس از این ماجرا مایلی‌کهن در بیانیه معروف خود از الفاظی مانند «گروهبان قندلی»، «شعبان بی‌مخ»، «نوچه‌پرور»، «کوتوله» و... درمورد قلعه‌نویی استفاده کرد و در انتها از هدایت تیم‌ملی کناره‌گیری کرد. البته بعد از این بیانیه هم بارها این دو به‌خصوص در حاشیه کلاس مربیگری در اکادمی المپیک از خجالت هم در آمدند.

‌تقابل در زمین

تیم‌های مایلی‌کهن و قلعه‌نویی در طول سال‌های لیگ برتر بارها مقابل هم قرار گرفتند که در این بین قلعه‌نویی در بیشتر موارد پیروز میدان بوده است.

‌مصاحبه جدید امیر

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که دستاورد 8 ساله کی‌روش برای فوتبال ایران چه بوده است، ‌افزود: آقایان به فوتبال ما خیانت کردند، آقایان تاج، کفاشیان، فردوسی‌پور و بقیه رفقایشان به فوتبال ایران خیانت کردند و کی‌روش دیگری برای ما ساختند. کی‌روش توانایی‌های زیادی داشت و ما می‌توانستیم از توانایی‌های فنی او به مراتب استفاده کنیم، اما او هم ما را به‌خوبی شناخت و به فضایی رفت که می‌خواست.مرگ فوتبال ما زمانی بود که علیرضا اسدی از فدراسیون رفت. مرگ فوتبال ما زمانی بود که علی کریمی و مجید صالح را از تیم‌ملی کنار گذاشتیم. من به کی‌روش خرده نمی‌گیرم، چرا که امثال فردوسی‌پور کی‌روش را برای ما این‌طور جا انداختند. سرمربی سپاهان که با برنامه رادیویی تهران ورزشی صحبت می‌کرد، افزود: فردوسی‌پور به فوتبال ایران خدمت نکرد؛ به جان دو فرزندم او فوتبال ایران را نابود کرد. من بحث فنی می‌کنم و درباره مسائل دیگر حرف نمی‌زنم. ما می‌توانستیم از کی‌روش و دانش فنی او استفاده دیگری کنیم، با بودجه‌ای که هزینه کردیم، می‌شد این کار را انجام داد من کاری به قرارداد کی‌روش ندارم، در بحث فنی کی‌روش حرف ندارد چون او مربی رزومه‌داری است، اما هر کاری دلش خواست، اینجا کرد. چرا او وقتی یمن را برد علیه برانکو حرف زد؟ آیا اگر آقایان دادکان یا مصطفوی رئیس فدراسیون بودند او این‌طور صحبت می‌کرد؟ ما نباید بگوییم چرا باختیم بلکه ما 8 سال قبل باختیم. ما زمانی باختیم که اجازه دادیم به همه توهین شود و تیم رسانه‌ایش هم از او حمایت کرد. من به او خرده نمی‌گیرم بلکه مدیران و فردوسی‌پور موجب شدند که او این کارها را انجام دهد. سرمربی اسبق تیم‌ملی در پاسخ به سوال مجری برنامه که گفته بود «فدراسیون فوتبال درگیر مسائلی نظیر بازنشستگی بود و کمتر به تیم‌ملی توجه شد»، اظهار داشت: این حرف‌ها درست نیست و به مردم دروغ نگوییم، تیم‌ملی زمین خوب داشت، پاداش خوب داشت، پرواز خوب داشت و بحث بازنشستگی اصلا در میان نیست. نباید صورت‌ مساله را پاک کرد. ما اگر در کشورمان مدیران لایق داشتیم دلار 18 هزار تومان نمی‌شد و برنمی‌گشت. همه چیز ما به هم می‌آید. نباید دو تیم‌ملی سر یک زمین تمرین با هم دعوا کنند و نباید سر یک ساختمان با هم درگیر شوند. آیا باید به استیلی توهین می‌شد؟

‌واکنش مایلی‌کهن

محمد مایلی‌کهن در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: روز سه‌شنبه «گروهبان قندلی» مصاحبه و عنوان کرده است فردوسی‌پور، تاج و کفاشیان خیانت کرده‌اند و معنایش این است که کسی خیانت می‌کند، باید محاکمه شود، اما در مورد «عادل» باید نکاتی را عنوان کنم. من با عادل اختلاف سلیقه دارم، اما بارها گفته‌ام در اینکه عادل یک شخصیت تحصیلکرده است، شکی وجود ندارد. او اصلا قابل قیاس با امثال «گروهبان قندلی» نیست. سرمربی پیشین تیم‌ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: اگر قرار بر محاکمه باشد این آقایان به‌خاطر کارهایی که در فوتبال کردند باید بدون محاکمه اعدام شوند. تحصیلات اینها به ششم ابتدایی هم نمی‌رسد، اما ادعای فضل می‌کنند. اینها که ادعا دارند، هر روز با مافیای رسانه‌ای که دارند، دنبال تخریب آدم‌های نخبه فوتبال ما هستند. من معتقدم عادل اشتباهاتی داشته، اما قابل مقایسه با این آقایان نیست. او در مصاحبه‌های قبلی از افرادی نام برده و دفاع کرده که یکی از آنها دقیقا سابقه‌اش در زدوبند مانند اوست. شخصی که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی با افتخار گفت داور را تطمیع کردم و جالب اینکه از او به‌عنوان یکی از بهترین روسای فدراسیون فوتبال یاد کرده بود. مایلی‌کهن یادآور شد: داوری فوتبال در دنیا روی عملکرد علیرضا فغانی صحه گذاشته و او در شرایط فعلی بهترین داور دنیاست، چه می‌شود که هر بار او برای تیم این آقا سوت می‌زند زمین و زمان را به هم می‌ریزد؟! واقعا چه می‌شود؟ فغانی را دنیا قبول دارد، اما این آقایان با هر قضاوت او دنبال بهانه و ایراد هستند، چه شده است؟ به او حسودی‌تان می‌شود؟ چون به امثال شما باج نمی‌دهد ناراحت هستید؟ وی تصریح کرد: آقایی که اینقدر مدعی هستی و در داخل کشور هم افتخارات زیادی داری، اما چرا در خارج از کشور یک مقام چهارمی هم به دست نیاورده‌ای؟ تو با سپاهان، ذوب‌آهن و استقلال در مسابقات آسیایی شرکت کرده‌ای، اما با این تیم‌ها هم یک چهارمی نداری. تو در داخل موفق هستی چون مافیای رسانه‌ای قوی‌ای داری که برخی از آنها کنارت می‌نشینند و همیشه از تو حمایت می‌شود. سرمربی پیشین تیم‌ملی فوتبال گفت: اینها که من می‌گویم حساب دو دو تا چهارتاست و چیز عجیبی نمی‌گویم.ادعا داری بهترین هستی و این روزها قلمبه سلمبه صحبت می‌کنی چرا فقط در داخل ایران افتخارات داری؟ مایلی‌کهن ادامه داد: چه شده است که این حرف‌ها را می‌زنی؟ شما در سال میلیاردها تومان خودت و اطرافیانت از باشگاه‌ها پول می‌گیری. هزینه تیمداری شما چقدر است؟ مگر ذوب‌آهن بد تیمی است و فصل گذشته بد خرج کرد، چرا این تیم را به‌خاطر پول بیشتر ترک کردی و به سپاهان رفتی؟ آخر آدم اینقدر چشم‌تنگ. وی افزود: تو به هزار میلیارد تومان می‌گویی پول خرد بعد گنده‌گنده صحبت می‌کنی؟ آخر مورچه چه است که کله پاچه‌اش چه باشد.مایلی‌کهن در پایان گفت: با این همه پولی که داری می‌آیی از دلار 18 هزار تومانی صحبت می‌کنی. برایت که بد نشد. برای امثال تو بهتر هم شد. حالا آن یک میلیون دلاری که ذخیره داشتی چقدر شده است؟ اموالت چقدر شده است؟ من بودم که زمین‌های هکتاری می‌گرفتم؟!

‌پاسخ قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره صحبت‌های محمد مایلی‌کهن اظهار داشت: صحبت‌های من در ابتدا خطاب به مردم است. اول اینکه من با هر چهار تیمی که عنوان شده و هدایت‌شان را برعهده داشتم، به مراحل بالا در آسیا صعود کرده‌ام و رکورد دارم. در وهله دوم باید بگویم با استقلال به جمع چهار تیم نهایی راه یافته‌ام. به کسی که اینگونه دروغ می‌گوید، چه جوابی بدهم؟ وی افزود: نکته اصلی این است که آیا به آدمی که خودش اعتراف می‌کند روانی هستم باید جواب داد؟ در شأن و شخصیت من نیست که جواب این آدم بیمار با آن ادبیات سخیف را بدهم.