کد خبر : 88841 تاریخ : ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين - 14:43
شورای نظامی انتقالی سودان: گفتگویی با گروه‌های سیاسی برگزار می‌کنیم/ البشیر به دادگاه کیفری تحویل داده نخواهد شد شورای نظامی انتقالی در سودان امروز (جمعه) کنفرانس خبری را برای تشریح مواضع خود برگزار کرد.

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از  ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، شورای نظامی انتقالی در سودان اعلام کرد: ما هیچ راه حلی را بر شهروندان دیکته نخواهیم کرد و مأموریت اساسی ما تأمین شرایطی برای گفتگوی متمدنانه و مسالمت آمیز است.

شورای نظامی انتقالی در سودان تاکید کرد: تحصن کنندگان و احزاب سیاسی راه حل‌های سیاسی را ارائه می‌دهند.

این شورا اعلام کرد: مأموریت اساسی ما حفظ امنیت و ثبات کشور است و ما اجازه به بازی گرفته شدن امنیت کشور را نخواهیم داد.

شورای نظامی انتقالی در سودان تاکید کرد: اولویت همان امنیت و ثبات است. ما مدت حداکثر دو ساله را برای مرحله انتقالی بنا به تجارب پیشین تعیین کرده‌ایم. ما راه حل‌هایی برای وضعیت اقتصادی که از ۳۰ سال قبل نابسامان است، در اختیار نداریم.

شورای نظامی انتقالی در سودان تصریح کرد: اگر امنیت و ثبات در مدتی کمتر از دو سال محقق شود، دوره مرحله انتقالی کوتاه خواهد شد. کمیته سیاسی مدیریت گفتگو با گروه‌های داخلی و خارجی را برعهده خواهد داشت.

شورای نظامی انتقالی در سودان اعلام کرد: مردم در مقابل فرماندهی ارتش تظاهرات کردند تا از ما بخواهند قدرت را تحویل بگیریم و ما این کار را کردیم.

این شورا تاکید کرد: کسانی که به تظاهرکنندگان شلیک کرده‌اند، به دستگاه قضائی تحویل داده خواهند شد. گروه‌های سیاسی قبل از تغییر تمایلی به گفتگو نداشتند به همین دلیل ما در این مسیر حرکت کردیم.

شورای نظامی تشریح کرد: شورای نظامی مامور به اعلام اسامی شخصیت‌های برجسته نظام که بازداشت شده‌اند یا بازداشت خواهند شد، است.

این شورا تاکید کرد: امروز گفتگویی با گروه‌های سیاسی برای فراهم کردن فضا برگزار می‌کنیم.

این شورا اعلام کرد که عمر البشیر به دادگاه کیفری بین المللی تحویل داده نخواهد شد.